Hírek

Dátum: Típus: Kulcsszó:

Közélet [2017. április 18., kedd]
Fejlesztések városszerte

Elsősorban a legutóbbi időszakban megvalósult fontosabb beruházásokról számolt be sajtótájékoztatón Fördős Attila polgármester.

Megújult a deákvári, népszerű KRESZ-park. A balesetveszélyes burkolatrészeket kijavították és közúti jelzőtáblákat is kihelyeztek.

Az elmúlt hetekben megújult Deákváron a népszerű KRESZ-park, a beruházás kapcsán a városvezető felhívta a figyelmet, hogy az állagmegóvás, a közterületi értékek védelme közös felelősség.
Befejeződött a Hanusz utca és a Kis utca közötti lépcsősor felújítása, amelyet a váci Király Endre Ipari Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium diákjai végeztek. A felújításhoz szükséges alapanyagot az Önkormányzat biztosította, mintegy 1 millió forint értékben.

Jelentős beruházás volt az elmúlt időszakban a Naszály úti záportározók, azaz a vízfogó két tározójának mederkotrása és a zsilipek rendszerbe építése. Erre azért volt szükség, mert a város csatornahálózata már nem tudta elvezetni a rövid idő alatt lehullott, nagy mennyiségű csapadékot. Ennek a problémának a kiküszöbölésére a Főmérnökség kidolgozta azt a vízszint-szabályozási módszert, amellyel a deákvári záportározó ismét be tudja tölteni a funkcióját. A beruházás értéke mintegy másfél millió forint volt, amellyel összesen csaknem 6000 köbméter víz ideiglenes tárolására lesz alkalmas a vízfogó. Ez a vízmennyiség a tározók kotrásával a tervek szerint tovább növelhető.

A városvezető a váci csata momentumait felelevenítő hagyományőrző rendezvényt is megemlítette és köszönetet mondott minden közreműködőnek. Szavai szerint nagyon fontosak ezek a történelmi ismeretet gazdagító események, amelyeken tiszteleghetünk a hős elődöknek, akik áldozatot vállaltak hazánk függetlenségéért, a nemzeti szabadságért.
A polgármester beszámolt arról is, hogy a tervek szerint a közeljövőben vállalatvezetőkből és politikusokból álló kínai delegáció látogat városunkba, a találkozó nem titkolt célja, hogy a vendégek tájékozódjanak a beruházási lehetőségekről.

Feladó: Városháza
Küldje el ezt a cikket barátjának, ismerősének! Nyomtatható verzió

Közélet [2017. április 13., csütörtök]
Kellemes Húsvéti Ünnepeket!

Vác Város Önkormányzat nevében minden kedves váci polgárnak nagyon kellemes húsvéti ünnepeket kíván a város vezetése!

Fördős Attila s.k.
polgármester

Pető Tibor s.k.
alpolgármester

Mokánszky Zoltán s.k.

Közlemények [2017. április 12., szerda]
H I R D E T M É N Y

A Váci Polgármesteri Hivatal részére egy alvásanalizáló szerkezetet tartalmazó fekete táskát adtak át, amelyet Vácott a MÁV P+R parkolónál 2017. április 9-én találtak.

A talált tárggyal kapcsolatban érdeklődni lehet Vác Város Önkormányzatának honlapján szereplő telefonszámokon, vagy személyesen a Jogi, valamint a Szervezési és Tájékoztatási Osztályokon.

Vác, 2017. április 12.

Deákné dr. Szarka Anita s.k.
jegyző

Hatósági [2017. április 12., szerda]
INGÓ ÁRVERÉSI HIRDETMÉNY ELEKTRONIKUS ELJÁRÁSBAN

DR. VÁRADY ÉS TÁRSA VÉGREHAJTÓ IRODA
Végrehajtói ügyszám:005.V.2773/2010/56
Az árverés részletei a csatolt fájlban találhatók

Csatolt dokumentum:
Varady005_V_2773_2010_56.pdf

Közélet [2017. április 12., szerda]
Országos állat- és kirakodóvásár

Vácon a vásártéren 2017. április 14-én pénteken az állatpiac nyitva 7-10 óráig, az országos állat- és kirakodóvásár pedig Húsvét vasárnap, 2017. április 16-án 6-13 óráig lesz megrendezve.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk.
Rendezvény szervező: Vác Piac KFT
Telefon: 0627/316-212
E-mail: vacpiackft@invitel.hu

A Váci Rendőrkapitányság a Váci Polgármesteri Hivatal részére egy Piaggio típusú robogót adott át, amelyet Vác, Hattyú utca 47/B. számú társasház előtt 2017. március 29-én találtak.

Vác, 2017. április 11.

jegyző

Pályázatok [2017. április 12., szerda]
PÁLYÁZATI FELHÍVÁS

Vác Város Önkormányzata pályázatot hirdet a Váci Dunakanyar Színház Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság (2600 Vác dr. Csányi László körút 58.) ügyvezetői munkakörének betöltésére.

A munkakör betöltésének (ügyvezető igazgató) feltételei:
- a társaság cégkivonat szerinti alaptevékenységeinek megfelelő szakirányú felsőfokú végzettség, vagy jogász vagy közgazdász oklevéllel tanúsított végzettség és,
- legalább 4 éves vezetői tapasztalat,
- középfokú nyelvvizsga,
- szakmai tapasztalat,
- az egyes vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettségek teljesítéséről szóló 2007. évi CLII. törvény alapján vagyonnyilatkozat tétel,
- kapcsolódó törvények és jogszabályok ismerete,
- jó kapcsolatteremtő, érdekegyeztető és kommunikációs készség,
- büntetlen előélet,
- legalább 5 éves előadó művészeti szervezetnél eltöltött szakmai gyakorlati idő.

A pályázat benyújtásának helye:
Vác Város Polgármestere
2600 Vác, Március 15. tér 11.
Érdeklődni lehet: Vác Város Önkormányzat Polgármesteri Titkárság 27/315-534.

Pályázattal kapcsolatos részletek az alábbi csatolt dokumentumban.

dunakanyar_szinhaz_allas_reszletek.pdf

Pályázatok [2017. április 11., kedd]
Reklámfelület értékesítésére bérbeadás Strand és Uszoda területén

A pályázat kiírója: Váci Sport Közhasznú Nonprofit Kft. (2600 Vác, Bán Márton utca 3.)

A bérlemény tárgya: 2600 Vác, Ady Endre sétány 16 és 2600 Vác Szentháromság tér 1-3. szám alatt található Uszoda és Strand létesítmény, reklámfelületre alkalmas, abból ki nem zárt területek, időszakok bérbeadása.

A szerződés időtartama:
Az eredményes eljárást követő szerződéskötéstől számított 3 év. A bérleti szerződés elfogadása és aláírása esetén.

A szerződés feltétele:
Bérlő az első évi díjat a szerződés aláírásakor, majd a fennmaradó további két évben a bérleti díjat tárgyévek májusának 15-ig egy összegben köteles megfizetni.

A pályázatra való jelentkezést, benyújtási határidejét és módját a csatolt dokumentum tartalmazza.

reklamfelulet.pdf

Anyakönyv [2017. április 11., kedd]
Elhunyt váciak

Molnárné Dr. Kovács Katalin /1951/ Vác
Havan Istvánné sz: Fazekas Mária /1931/ Vác
Méreg István /1945/ Vác
Ferencz Béláné sz: Stáber Margit /1938/ Vác
Kettler László István /1929/ Vác

Házasságot kötött váciak

Gyurcs Csaba és Giczei Nikoletta /Vác/
Magosin Péter Géza és Pásztor Judit /Vác/
Gelencsér Zoltán és Németh Renáta /Vác/

(1-10)(11-20) (21-30) (31-40) (41-50)  ... (14031-14039)   >>

Hirdetés
Hirdetés
Cégajánló
DunaWeb Szolgáltató Kft. 2007-2013. Impresszum Médiajánlat

WWW.DUNAKANYAR.HU     INGATLAN.DUNAKANYAR.HU     APRO.DUNAKANYAR.HU     INGATLAN.DUNAKESZI.HU
APRO.DUNAKESZI.HU     APRO.VAC.HU     INGATLAN.VAC.HU     INGATLAN.KISMAROS.HU     APRO.KISMAROS.HU