Sport [2020. január 25., szombat]
Kézilabda – Csodás váci félidőhajrák

Mindkét játékrész végén hagyta állva vendéglátóját, és aratott a reméltnél is fölényesebb győzelmet a mostanában remek eredményeket produkáló riválisa ellen női csapatunk: MTK – Váci NKSE 23-32 (12-16).
Az idei bajnokság nyitófordulójában Vácott aratott tízgólos hazai siker óta sok víz lefolyt a Dunán. Az MTK a kezdeti botladozást követően egyre stílusosabb, minden ellenfélre veszélyes csapattá formálódott az egyik legképzettebb hazai edző, Golovin Vlagyimir irányításával. Két utolsó hazai meccsükön egyaránt 36 dobott gólig jutottak, amely az Alba ellen magabiztos győzelemhez, a Fradi ellen pedig meglepő pontszerzéshez volt elegendő.
Nos, a váciak a szombati összecsapáson ennek a csapatnak mindössze 23 dobott gólt engedélyeztek! Pedig a közelmúltbeli váci érdekeltségű találkozókon nem éppen a hatékony védekezés volt a mieink erőssége…
Szoros, a végsőkig kiélezett csatára volt tehát kilátás. Sanszos volt, hogy a meccs csak a hajrában dől majd el. És valóban a hajrá(k)ban dőlt el: mégpedig a két félidő végén mutatott szenzációs váci produkciónak köszönhetően.
Az első játékrész nagy részében – a 22. percig, 11-11-es állásig – a várt szoros meccsalakulással haladtak a csapatok. Aztán a szünetig hátralévő időben öt vendég hálózörgetésre csak egy válasz jutott, így a látottak alapján kissé meglepő különbségű vezetéssel mehettek pihenni a váciak.
A fordulás után is megismétlődött a forgatókönyv. Mintegy húsz percig újra felváltva estek a gólok, ami azt jelentette, hogy a vendégek tartották magabiztos előnyüket. A záró tíz perc háromgólos váci fórral kezdődött. És – amint az első játékrész végén – most is egy remek váci örömjátékkal folytatódott. Ez idő alatt most is csupán egyszer rezzent a mieink kapuhálója, cserébe viszont most hét (!) vendéggólnak örülhetett a szépszámú váci szurkolósereg.
Végül tehát majdnem megismétlődött az őszi összecsapás különbsége, illetve a mostani mérkőzés két játékrészének az eredménye. Jó játékkal, egy megtartott eredményes támadó- és egy jelentősen feljavult védőjátékkal szép győzelmet arattak a váci hölgyek.
Csapatunk legközelebb kupamérkőzésen lép pályára. Mégpedig hazai környezetben, szerdán – az élő televíziós közvetítés miatt este héttől – az Érd ellen. A Magyar Kupa legjobb 8 csapat közé jutásért győzni kell, a döntetlen a vendégek továbblépését jelentené.

***

Élő televíziós közvetítés miatt változik a váci csapat debreceni bajnokijának időpontja. Eszerint a mérkőzést február 15-én, szombaton délután háromtól rendezik meg a Hódos Imre Sportcsarnokban.