Közélet [1970. január 1., csütörtök]
Labdarúgás - Váratlan fiaskó

Szokatlanul tompa, színtelen játékkal meglepetésre hazai pályán szakadt meg labdarúgóink nagyszerű bajnoki sorozata: Dunakanyar-Vác - Makó 0-1 (0-1).
íbr>Az első tíz perc zárásaként védelmi és kapushibából szerzett előnyt a középcsapatnak számító vendéggárda. Ekkor még a hazai drukkerek biztosak voltak abban, hogy a megszokott magabiztos produkcióval fordítani tudnak Gergely Károly tanítványai.
Csapatunk azonban - amely a meccs nagy részében meghatározó erősségei (Kovács, Rob, Palásthy) nélkül játszott - nem találta a lelkes és szervezett teljesítményt nyújtó makóiak elleni sikerrel kecsegtető megoldást. Támadtak és mentek előre a mieink, ám az adódó helyzeteket a görcsösség miatt sorra elrontották.

Javítási lehetőség csütörtökön este, amikor hazai pályán pótolják a tavaszi nyitó fordulóból elmaradt Szolnok elleni 90 percet.

Feladó: sportszerkesztő - Kereszturi Gyula, kegye@dunaweb.hu