°
-1
°

Sakk – Győztes bajnoki rajt

Hosszú idő után végre ismét csapatbajnoki mérkőzést rendezhettek az NB II-es sakkozók Erkel csoportjában. Ráadásul a váci hadvezérek idegenben is győzelemre vezették bábuikat: Egri Bástya – Váci SC 5:7.

Emlékezetes, hogy a vírushelyzet miatt a 2019/2020-as pontvadászat záró két körét már nem tudták megrendezni, az utolsó megrendezett fordulóra még a tavalyi Nőnapon került sor. Miután a 2020/2021-es sorozat teljesen elmaradt, a múlt hétvégén – másfél éves szünet után – a sakkozók harmadik vonalbeli csapatbajnokságán ismét elindultak a játszmák.

A nyitányra Egerbe utaztak a váciak. Bár az első négy táblán két vereség mellett csupán két remire futotta a mieinktől, a további táblákon sorra sikerrel vívták meg csatájukat a váciak. A teljes pontot megszerezte: Gyenes Máté, Veres István, Kiss Pál, Slezák Ákos és Prohászka Gyula. csapatunkból végül négyen értek el döntetlent: Trajber Dániel, Tolnai Imre, Slezák Róbert és Slezák Dániel.

A következő fordulóban a Váci SC október utolsó napján a fótiakat fogadja.