°
-1
°

Kézilabda – Súlyos vereség, dekoncentrált, rossz játékkal

A válogatott programja miatti bajnoki szünetben egy január közepéről előrehozott (12. forduló) mérkőzésre utazott a tavalyi bronzérmeshez élvonalbeli kézilabda együttesünk és váratlanul súlyos vereséget szenvedett: Mosonmagyaróvár – Váci NKSE 31-22 (16-9).

Az elmúlt pontvadászatban meglepetésre dobogón végző mosoni hölgykoszorú idén is jól szerepel. A mai összecsapást megelőzően a tabellán egy ponttal a mieink előtt, a 4.helyen álló hazaiak eddig csak a Fraditól kaptak ki. Mint ismeretes, a váciak eddigi két idegenbeli meccsüket megnyerték, ám a két hazai találkozón egy-egy góllal vereséget szenvedtek.

A két EB-selejtezőt játszó magyar válogatott keretében a váciaktól Helembai Fanny és Kácsor Gréta kapott helyet, de csak az utóbbi lépett pályára: összesen 9 góllal vette ki részét a portugálok és a szlovákok elleni győzelemből. A mosonmagyaróvári hölgykoszorúból Tóth Eszter a magyar, Lancz Barbora a szlovák nemzeti csapatban játszott, Kovács Patrícia is szerepelt az osztrák válogatottban és további egy-egy játékosuk kapott meghívót a szerb, a montenegrói és a cseh együtteshez. A mai meccsre mindkét oldalon teljes csapattal állhattak fel a felek.

Két eladott váci labdából gyorsan kétgólos előnybe kerültek a hazaiak, majd Kuczora Csenge mellé lőtt hetese után már jelentőssé alakult a különbség a legelején. Az első váci akciógólt Kácsor Gréta szerezte az 5. percben. Pásztor Bettina védéseinek köszönhetően sikerült felzárkózni, ám egytucat perc lepergése után Helembai Fanny már másodszor került a kiállítás sorsára. (Helyén aztán Kovalcsik Jázmin védekezett egy ideig.) Hamar négyre nőtt a hazai fór, így a félidő felénél Ottó Katalinnak időt is kellett kérni. (15. perc: 8-4)

Újabb elrontott Kuczora-büntető, vendég kapuscsere, üres hazai kapu mellé lőtt váci próbálkozás – teljes hullámvölgybe került a félidő második felének kezdetén a VNKSE. Hit és elképzelés nélkül kézilabdáztak a mieink, a cserék sem lendítettek játékunkon, szinte csak Kácsortól várhattuk a gólokat. (25. perc: 14-8). A játékrész hajrájában is bosszantó volt szélsőink észrevétlensége, belső játékosaink sorozatos hibázása, Kácsor dühítő hetesbakija – szünetre eldőlt a mérkőzés sorsa.

A folytatás most két vendéggóllal indult, de nemsokára ismét nőtt a különbség a csapatok között annak ellenére, hogy már a hazaiak sem összpontosítottak annyira (38. perc: 19-11). Bukovszky Annának volt pár szép védése, ám például a csapatkapitány Hámori Konszuéla, Kuczora Csenge vagy Helembai Fanny egyértelműen gyenge produkciót nyújtott. A mérkőzés kétharmadánál jött a második váci időkérés. A korábbi találkozókon egyes szurkolók által pályára követelt váci cserék sem igazolták, hogy képesek az elakadt csapatszekeret kirángatni a gödörből.

A záró negyedóra kérdése volt, hogy megússzuk-e tízgólosnál vékonyabb vereséggel. Tíz perccel a vége előtt 26-16-nál volt meg ez a hazai előny, de a végére ez eggyel csökkent.

Váci góldobók: Kácsor Gréta 9; Kuczora Csenge 5(3); Schatzl Natalie 4; Grosch Vivien 2; Diószegi Nikolett és Kovalcsik Jázmin 1-1.

A Váci NKSE legközelebb szintén idegenben lép pályára: október 22-én pénteken este hattól Siófokon. Mivel újabb mérkőzés pályaválasztói jogát cserélte fel az egyesület, jelen állás szerint a siófoki vendégeskedés után egymás után öt hazai mérkőzés következik majd.