-1
°

Szép győzelem a megyei rivális otthonában

Női kézilabda csapatunk meggyőző fölénnyel 29-21-re verte a kiesés elől menekülő, és nemrég edzőváltáson átesett Érd együttesét.

Az utóbbi hetekben összeálló védekezés, és a pontos támadások már a szünetre megnyugtató előnyhöz juttatták Herbert Gábor tanítványait. A második félidő elején bár zárkózott az Érd, az váci lányok a kisebb megingást jól kezelték, és magabiztosan tartották az első félidőben kiharcolt gól előnyt.

A bajnokság első körében a lejátszott 13 mérkőzésen 16 pontot szerzett a Praktiker-Vác, amivel jelenleg a tabella 5. helyén áll. A következő hetek mérkőzései: szombaton Párizsban szerepel a csapat az Európa Ligában, majd február 12-én ugyancsak ebben a sorozatban a Thüringer HC otthonába látogatnak a váci lányok.

ÉRD–PRAKTIKER-VÁC 21–29 (9–17)
Érd, 600 néző. V: Fekete T., Tóth D.

ÉRD: Hadfi – Dávid-Azari 5, Puskás L., Ábrahám 2, Paróczy 1, Kopecz 5 (2), Fekete B. 4. Csere: Kántor (kapus), Horváth D., Csiszár-Szekeres, Kiss D. Zs., Csáki Zs. 1, Gerencsér 2, Csáki L. 1. Edző: Simics Judit

VÁC: Csizmadia F. 1 – Bánfai K., Ballai B. 1, Kuczora 6 (4), Helembai 5, Marincsák 4, Schatzl Natalie 5. Csere: Bukovszky (kapus), Kovalcsik, Kurucz 3, Ferenczy F. 1, Pálffy 3, Bencsik. Edző: Herbert Gábor

Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–1. 11. p.: 4–4. 19. p.: 5–9. 24. p.: 7–13. 29. p.: 9–15. 36. p.: 12–18. 41. p.: 15–20. 47. p.: 16–24. 52. p.: 18–26. 57. p.: 21–26
Kiállítások: 8, ill. 2 perc Hétméteresek: 2/2, ill. 4/4