Vác.hu

Hírek

Dátum:

Típus:

Kulcsszó:

Pályázatok [2019. július 5., péntek]

Pályázat matematika szakos pedagógus munkakörök betöltésére

A váci Bernáth Kálmán Református Gimnázium ( 2600 Vác, Brusznyai Árpád u. 6. ) teljes munkaidős matematika szakos pedagógusokat keres KIEMELT BÉREZÉSSEL.

Önéletrajzot, a végzettséget igazoló dokumentumok másolatát a keri.vac@reformatus.hu e-mail címre várjuk

Feladó: Városháza

Hatósági [2019. július 5., péntek]

INGÓ ÁRVERÉSI HIRDETMÉNY

DR. VÁRADY ÉS TÁRSA VÉGREHAJTÓ IRODA
Végrehajtói ügyszám:005.V.1947/2014/212.

Az árverés részletei a csatolt fájlban találhatók.

Csatolt dokumentumok:
ingo_arveres.pdf

Pályázatok [2019. július 3., szerda]

Pályázat adóügyi előadó munkakör betöltésére Szigetmonostor

Szigetmonostori Polgármesteri Hivatal

a közszolgálati tisztviselőkről szóló 2011. évi CXCIX. törvény 45. § (1) bekezdése alapján pályázatot hirdet adóügyi előadó munkakör betöltésére.

A pályázat teljes anyaga a csatolt dokumentumban olvasható.

adougyi eloado.pdf

Közélet [2019. július 3., szerda]

Lakossági tájékoztató – vadgesztenyefák és vegyes fák permetezéséről

Tájékoztatjuk Vác város polgárait, hogy 2019. július 04. – 2019. július 28. között (az időjárás függvényében) Vác város közterületein Vadgesztenyefák és vegyes fák permetezése munkáit végezzük.

Munkavégzés helye: Vác város közterületein

Alkalmazott szer:
Runner 2 F rovarölő
Vektafid A rovarölő
Mospilan 20 SG rovarölő
Topas 100 EC gombaölő

Élelmezés egészségügyi várakozási idő: 21 nap
Munkaegészségügyi várakozási idő: 0 nap
A szerek méhekre veszélyességi kategóriája: nem veszélyes
A szerek vizekre veszélyességi kategóriája: kifejezetten veszélyes

Huszonhetedszer is Váci Világi Vigalom

Július harmadik hétvégéjén ismét rendkívül gazdag programmal várja az érdeklődőket a már hagyományos Váci Világi Vigalom.

A július 19 - 21. közötti, huszonhetedik vigalom előzetes sajtótájékoztatóján Fördős Attila polgármester kiemelte: ennek a nagy múltú rendezvénynek lényeges eleme, hogy a programok révén a nagyközönség ízelítőt kapjon a már több mint ezeréves város jelenét is meghatározó egyházi-világi kulturális hagyományból, értékekből.
- Kiemelendő, hogy a mára országos léptékűvé vált rendezvénysorozat az önkormányzat ajándéka a helyieknek és a hozzánk látogató vendégeknek, hiszen a vigalom minden programja díjtalan. Ezt nem könnyű biztosítani, de az a célunk, hogy a jövőben is meglegyen a saját forrás erre a rendezvényre, lehetőség szerint folyamatosan bővülő keretösszeggel. Annál inkább, mivel sok újdonsággal még tovább lehetne bővíteni a kínálatot a fesztiválon - mondta a városvezető.
Fördős Attila hozzátette: az eseménysorozat valójában négy napos esemény, hiszen már csütörtökön elkezdődik egyes alakalmi kiállítások megnyitásával, a testvérvárosi delegációk fogadásával.
Retzler Péter, a rendezvényt szervező Madách Imre Művelődési Központ igazgatója - hangsúlyozva, hogy a vigalom a fesztiválszövetség értékelése alapján is kiemelt jelentőségű esemény - minden napról kiemelt sztárfellépőket: péntekről a legendás Nazareth koncertjét, szombatról Fenyő Miklós nagyzenekarral kísért fellépését, vasárnapról pedig a Kowalsky meg a Vega együttes előadását.
Kiemelte: az idén is négy színpadon lépnek fel a meghívott előadók, ugyanakkor hozzátette, hogy a templomokba szervezett komolyzenei koncertek ugyancsak nagy érdeklődésre tarthatnak számot, szavai szerint a közönség körében végzett rendszeres közvélemény-kutatásaik és tapasztalataik alapján egyre többeket vonzanak az ilyen, úgymond intimebb-elmélyültebb zenei élményt adó programok.
Borossa Zsóka főszervező mindenekelőtt arról beszélt, hogy mivel a vigalom a kiemelt rendezvények körébe tartozik, ezért különös hangsúlyt fektetnek a biztonságra, így két egészségügyi sátrat is felállítanak, a főtéren és a Duna-parti zenepavilonnál, ezen túlmenően pedig megerősített mentőszolgálatot kértek, illetve folyamatosan kapcsolatot tartanak a meteorológiai szolgálattal, hogy ha bármilyen krízis helyzet lenne, időben intézkedni tudjanak a fesztiválozók épsége érdekében.
A sajtótájékoztatón a jövőre nézve elhangzott, hogy a szervezők a nemzetközi zenei sztárok meghívása mellett a művészet más ágazataiból, így a filmművészet, az irodalom terepéről is szeretnének Vácra csábítani népszerű művészeket egy-egy közönségtalálkozó erejéig.

Anyakönyv [2019. július 2., kedd]

Vácott született váci lakosok

Széplasz Zoltán és Kiss Julianna Éva gyermeke: Zalán /Vác/

Házasságot kötött váciak

Ábrahám Viktor és Imre Beáta /Vác/
Vincze Benjámin és Egyed Zsuzsánna /Vác/
Bléga Botond és Gyulai Alexandra /Vác/
Schummer Gergely és Font Adrienn /Vác/

Borsi József Istvánné sz: Gyarmati Margit /1947/ Vác
Blényesi Miklósné sz: Markó Gabriella /1937/ Vác
Hanczik Istvánné sz: Makai Irén /1953/ Vác
Tari Nándorné sz: Poden Irén Piroska /1931/ Vác
Álmos Lászlóné sz: Kupusz Veronika /Vác/

Közélet [2019. július 2., kedd]

Elkezdődött a nyári fesztiváli szezon

A 35. Régi Zenei Napok június 29-én rendezett nyitókoncertjével és a Vénégy Fesztivál és Színházi Találkozó másnapi kezdő előadásával a múlt hét végén elkezdődött Vácott a fesztiválok hava.

A Fehérek templomában tartott nyitókoncerten a Purcell Kórus és az Orfeo Zenekar igazán méltó módon, hatalmas sikert aratva adta meg a 35. Régi Zenei Napok alaphangját, a hangversenynek a Bartók Rádió hallgatói is részesei lehettek az élő közvetítésnek köszönhetően.
A július 6-áig tartó rendezvénysorozat - a mesterkurzusokon túlmenően - még további több nagyszerű programot kínál a nagyközönségnek is, így hétfőn az Adullám kávézóban zenés irodalmi szurkapiszkára várja az érdeklődőket Becze Szilvia rádiós műsorvezető-szerkesztő és Für Anikó színművész, csütörtökön a püspöki palota kertje ad helyet egy igazán izgalmasan, a szerelem és téboly színpadi-zenei megjelenítése alapján tematizált koncertnek, a Trio Sospiri főszereplésével, pénteken a zongora titkaival ismerkedhetnek az érdeklődők a székesegyházban Tóka Ágoston vezetésével, majd szombaton barokk forgatag lesz a Duna-parton, a zenepavilon előtti területen, illetve a székesegyházban tartandó esti záróhangversenyen Bernhard Forck és Kalló Zsolt violin művészek adnak koncertet, a Capella Savaria és a Purcell kórus közreműködésével.
A Vénégy Fesztivál és Színházi Találkozó megnyitóján Kis Domonkos Márk fesztiváligazgató kiemelte annak jelentőségét, hogy a Váci Dunakanyar Színház felújításának köszönhetően igazán méltó körülmények, kulisszák között rendezhetik meg a programsorozat nyitóelőadását, továbbá köszönetet mondott azért a támogatásért, aminek révén a teátrum bekerült a kiemelt színházművészeti intézmények körébe.
- A Vénégy Fesztivál és Színházi Találkozóval kiterjesztettük az együttműködést a visegrádi országok mindegyikére, és az elmúlt hét év alatt a V4 régió legnagyobb közös kulturális rendezvényévé vált ez az eseménysorozat. Köszönet a támogatásért a kulturális kormányzatnak, az Emberi Erőforrások Minisztériumának, a Külgazdasági és Külügyminisztériumnak, a rengeteg támogatónak és természetesen a nézőközönségnek, akik megszerették, látogatják és jó hírét viszik fesztiválnak és színházi találkozónak, illetve egyúttal Vác városának is - fogalmazott a fesztiváligazgató.
Rétvári Bence országgyűlési képviselő, az EMMI parlamenti államtitkára elöljáróban kiemelte: a kormány számára az is fontos, hogy a nyári kulturális, szórakoztató fesztiválok ne csak jó közösségi együttlétek legyenek, hanem minél több helyen a nemzeti kultúra bemutatása is minél több helyen megjelenjen mind képzőművészetben, mind zenében, mind színházi produkciókban.
- Ezért volt fontos, hogy négy évvel ezelőtt bevezettük a vidéki fesztiválok kulturális programjainak támogatását, aminek az a lényege, hogy azok a különböző események, ahol valamilyen formában a nemzeti kultúra is megjelenik, megfelelő segítséget kapjanak ahhoz, hogy minél nagyobb népszerűségnek örvendjenek, mind több érdeklődőt vonzzanak - emelte ki a politikus.
Hozzátette: a váci fesztiválnak és színházi találkozónak a nemzeti kultúra megjelenítésén túl valóban specifikuma a V4-es jelleg, szavai szerint ez azért is lényeges, mert fontos hogy ez a regionális kohézió kulturális alapon is egyre jobban megerősödjön.
Már hagyomány, hogy a színházi találkozóra a V4-es tagállamokat képviselő teátrumokon kívül egy másik, a régióhoz közeli országból is meghívnak egy-egy színházi műhelyt, az idén ez a Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulat, ők szerepeltek a megnyitón Székely Csaba: Semmit se bánok című művének előadásával.
A darab a múlttal, jelen esetben a más emberek életének megnyomorításáról szóló titkosszolgálati, securitatés múlttal való szembenézés drámája, és megkísérel bemutatni egy olyan belső utazást, amelynek végállomása az önmegismerés és a felelősségvállalás.

A Váci Városfejlesztő Kft. értesíti Tisztelt Ügyfeleit és Partnereit, hogy számítógépes rendszerünk hálózatszerelési munkái miatt az ügyfélszolgálat működése szünetel a Vác, Köztársaság út 34. szám alatti székhelyünkön és a Vác, Deákvári fasor 2. alatti telephelyünkön:
2019.07.05-én pénteken,
valamint a Vác, Zrínyi utca 9. szám alatti telephelyünkön található Parkolási részlegen:
2019.07.05-én pénteken és 2019.07.10-én szerdán.

Kérjük szíves megértésüket!

<<   1 ...  3 4 5 6 7 ...  42   >>