2020 áprilisában öt milliárd forintért épült meg a kiskunhalasi járványkórház. Bár egy ilyen intézmény esetén a fedett mentőbeálló kötelező (lenne), azt csak nyolc hónappal az átadás után kezdték el hozzáépíteni további 145 millió forintért. Rétvári Bence most azt állítja, kezdetektől volt mentőbeálló. Szavait egyfelől az Országos Kórházi Főigazgatóság, másfelől az átadáskor készült képek is cáfolják. Nagyon úgy fest, hogy a belügyi államtitkár nem mondott igazat.
Alig nyolc hónappal azután, hogy átadták az öt milliárd forintból felhúzott kiskunhalasi mobil járványkórházat, máris újabb szerződést írt alá az állam a kormányközeli WHB-vel. Az összeg ezúttal 334 millió forintról szólt, ebből állagmegóvásra nettó 189 millió, mentőbeállóra pedig nettó 145 millió forint jutott. Az OKFŐ a mentőbeálló – nyolc hónappal az öt milliárdból épült kórház megnyitása utáni – építését azzal magyarázta, hogy „a mentőbeálló egy tervezési hiba miatt nem szerepelt az elsődleges kivitelezés során, azonban a felhasználás szempontjából meghatározó időszakra a kivitelezése megtörtént. A folyamat a kórház működésében fennakadást nem okozott”.
A mentőbeálló hiánya csak azokból az iratokból derült ki, amelyeket a K-Monitor perelt ki az egészségügyért is felelős Belügyminisztériumból. A kiadott adatok alapján az Átlátszó írt cikket, a cikk alapján pedig Vadai Ágnes parlamenti képviselő rákérdezett az illetékes tárcánál, hogyan fordulhatott ez elő. Az írásbeli kérdésre Rétvári Bence válaszolt. A belügyi államtitkár azt írta,
„a mobil járványkórház természetesen kezdettől fogva rendelkezett kiépített, fedett mentőbeállóval a főbejárat felől, külön aszfaltozott bekötő úttal.”
Rétvári szerint „A mobil járványkórház működésének megkezdését követően, a betegek érkezésével, a férőhelyek feltöltése során a betegfelvétel gyorsítása, a betegellátás koronavírus-járványhoz igazodó egyszerűsítése érdekében szükségessé vált a kezdetben kialakított eljárásrend és térbeli kialakítás új járványügyi feltételekhez való igazítása. Ennek részeként született meg az a szakmai döntés, hogy az épülettömb másik részén is nyitnak egy új, második betegbejárót, illetve ehhez igazodóan kialakításra került egy új, második mentőbeálló, a korábbi murvával fedett parkolórész felől.
Rétvári Bence tehát azt állította, hogy kezdetektől volt mentőbeállója a kórháznak.
Szavait egyfelől az Országos Kórházi Főigazgatóság, másfelől az átadás után öt hónappal készült képek is cáfolják. Ekkor nyitották meg ugyanis a járványkórházat a betegek előtt is. Erről pedig a Kecskemét TV alá tartozó hiros.hu közölt egy (azóta érdekes módon) törölt cikket. Pechjükre a cikket a webarchiv megőrizte, és ebből egy fotót az Átlátszó le is tudott menteni. Ezen jól látszik, hogyan vitték a betegeket a kiskunhalasi konténerkórházba: nem volt mentőbeálló, pláne nem fedett.

Az oknyomozó portál megjegyzi: a kórház egyébként 2021 decembere óta üresen áll, a havi rezsije így is öt millió forint.