Két nagyobb tüntetést is tartottak Novák Katalin köztársasági elnök kegyelmi döntése miatt Budapesten. Az államfő egy éve engedett szabadon a pápalátogatásra hivatkozva egy olyan férfit, aki a tíz gyermeket szexre kényszerítő pedofil bicskei otthonigazgatónak falazott. Egy hete kapott nyilvánosságot a kegyelmi döntés, amelyhez Orbán Viktor kormányának előzetes jóváhagyása is kellett.
Késő délutánra az Országos Közös Akarat nevű szervezet felhívására a Belügyminisztérium épülete előtt több ezren követelték a pedofilmentegetésben érintett politikusok végleges távozását a közéletből. A tömeg később a várba indult, ahol csatlakozott a Momentum – Sándor-palota elé szervezett – tüntetéséhez. Novák Katalin elnöki rezidenciájánál többek között felszólalt az a Pető Attila is, akit gyermekkorában egy pap molesztált, de nem bántalmazóját, hanem őt jelentette fel az egyház.

Pető felolvasta a bicskei pedofil egyik áldozatának levelét is, amelyben megköszönte a kiállást és lemondásra szólította fel a pedofilmentegető Novák Katalint, aki korábban Fidesz-alelnök és családügyi miniszter volt. Az áldozatok több beszédben is előkerültek, a momentumos Orosz Anna például arról a fiúról beszélt, akinek az öngyilkossága ráirányította a figyelmet a bicskei gyermekotthonban zajló pedofil borzalmakra.
Voltak, akik Orbán Viktor távozását követelték, hiszen kormányfőként Varga Judit egykori igazságügyi miniszterért is felelt, aki lehetővé tette, hogy a köztársasági elnöktől kegyelmet kapjon a bicskei gyermekotthon pedofil igazgatójának a bűntársa. Többen Varga Judit távozását is szorgalmazták a közéletből. A politikus a hírek szerint a Fidesz Európai Parlamenti listáját vezeti majd a nyáron esedékes választáson.
A résztvevők azt ígérték, hogy mindennap tüntetnek majd a Sándor-palota előtt, ameddig le nem mond a pedofil bűnsegédnek kegyelmet adó fideszes államfő. Orbán Viktor a botrány kirobbanása után nyújtott csak be alaptörvény-módosítást, hogy a kiskorúak ellen elkövetett bűncselekmények ügyében ne lehessen elnöki kegyelemmel szabadulni, de csak azután, hogy botrány robbant ki az egy évvel korábbi döntés miatt, amelyről a kormány is tudott, és amelyben aktívan közreműködött.