Január 23-án a váci és a szlovák rendőrök közösen vettek részt az Európai Unió tagállamaiban a RAILPOL (Vasúti Rendőrségek Európai Hálózata) koordinálása mellett zajló „Active Shield Rail Action Day” elnevezésű nemzetközi vasúti rendőri ellenőrzésben – közölte a Váci Rendőrkapitányság.
Tájékoztatásuk szerint az akció célja a bűnmegelőzés, valamint a lakosság és a közlekedők biztonságérzetének növelése, és az alábbiakra terjedt ki:
- a kábítószerrel kapcsolatos bűncselekmények elleni fellépés;
- a személyszállító (kiemelten a nemzetközi) vonatok rendőri ellenőrzése, az utasok és a jegyvizsgálók sérelmére elkövetett jogsértések megelőzése, megszakítása (fokozott figyelmet fordítva a közfeladatot ellátó, illetve a hivatalos személy elleni erőszak elkövetésének megelőzésére, megakadályozására);
- a fémlopások megelőzése a vasúti infrastruktúra, különösen a fémvezetékek és műtárgyak védelme érdekében;
- a vasúti határátkelőhelyeken a vasúti szerelvények (személy- és tehervonatok) ellenőrzése;
- a garázda magatartást tanúsító utasok kiszűrése;
- az illegális migráció és az ahhoz kapcsolódó más jogellenes cselekmények elleni hatékony fellépés;
- a vasúti kocsikat károsító erőszakos, garázda, vandál cselekmények (graffiti) megelőzése, megszakítása;
- a teherszállítmányokat érintő vasúti dézsma megelőzése;
- egyéb bűncselekmények, szabálysértések megakadályozása.
A szlovák és a váci rendőrök közös szolgálatellátása a jövőben is folytatódik.
AJÁNLÓ: Elhagyott autókat szállítottak el Alsóvárosból