Sikertörténet.
Tavaly júliusban – az ötletet övező tiltakozások ellenére – úgy döntött a kormány, hogy elveszi a védőnői szolgálatot az önkormányzatoktól, azaz egész egyszerűen államosítja a védőnői ellátást. Az intézkedés hatására rengeteg védőnő távozott a rendszerből (ami már az államosítás előtt is létszámhiánnyal küzdött), és most az is kiderült, hogy az államosítás óta már olyan alapvető felszerelések, mint például a mosdóból a WC-papír, vagy a nyomtatóból a tinta is hiányoznak a védőnői ellátásra kijelölt rendelőkből.
Szalainé Pintér Veronika, a Független Egészségügyi Szakszervezet védőnői alapszervezetének a vezetője az RTL Híradónak arról beszélt,
„A probléma július óta állandó, eléggé szerteágazó és sokakat érintő. Az egy nagyon érdekes szám, hogy július óta a védőnők 68 százaléka nyilatkozott arról, hogy saját pénzen vett olyan eszközt, ami a mindennapi munkavégzéséhez szükséges”.
Szerinte nem anyagi, hanem szervezési problémáról van szó. Amióta ugyanis a Közbeszerzési és Ellátási Főigazgatóság intézi a kórházi beszerzéseket, sokszor nem rendelik meg azt, amit a védőnők kérnek.
A csatorna az Országos Kórházi Főigazgatósághoz fordult, hogy megtudja, mi az oka az anyagellátási problémáknak és tapasztalataik szerint mennyire általános ez, de választ csak annyit kaptak:
„Az eset kapcsán felvették a kapcsolatot a védőnői szolgálatot irányító intézménnyel”, hogy „ellenőrizze és hiány esetén biztosítsa a szükséges eszközöket.”