Ismereteket ad, felfedezéseket rejt, élményeket nyújt – átadták a Simon Antal Általános Iskola tankertjét. Pályázatukat a Duna-Dráva Cement Kft. felhívására nyújtották be.
Mi is képesek vagyunk megváltoztatni és jobbá tenni a világot – ez volt annak a pályázatnak a címe, melyet a Cházár András EGYMI, Simon Antal Tagintézménye nyújtott be a DDC felhívására. Az intézményben, a kiemelkedően jó területi adotságait kihasználva mindig volt korábban tankert. Az utóbbi években ez háttérbe szorult egészen addig, míg rátaláltak a DDC zöld pályázatára – idézte fel az eseményeket a projekt kordinátora, aki hozzátette, olyan kertet terveztek, ami alkalmas az ismeretek átadására, tevékenységeken keresztüli tapasztalásra, lehetőséget nyújt az évszakok változásának megfigyelésére.
A tankert létrejöttében a szülők is részt vettek. A DDC gyárigazgatója felidézte: 13 éve hozták létre a Zöld Megoldás pályázatot azzal a céllal, hogy támogassák a helyi kezdeményezéseket környezetvédelmi céllal, a fenntartható fejlődés és tudatos nevelés témájában. Az eddigi 13 év alatt, több mint 70 projektet sikerült segíteniük közel 100 millió forint értékben. A Simon Antal iskola tankertjét 850.000 forinttal támogatták.
„Minden évben, ahogy idén is, 7,5 millió forintot lehetett pályázni 2 régióban a váci és beremendi cementgyárunk környezetében. Vácon idén magas számú, 33 pályázat érkezett, amiből 2 győztest hirdettünk” – mondta Mocsai Árpád, a DDC gyárigazgatója.
A Váci Tankerület igazgatója elmondta: örül, hogy megvalósult egy álom, amelyről az év elején még csak beszélgettek. Ez a hatodik tankert a Váci Tankerületi Központ fenntartású intézményei között, de messze ez a legszebb, ezért elismerését fejezte ki.
„Különösen örülök annak, hogy ez egy szegregált intézményben került megvalósításra és különösen örülök annak, hogy már a megvalósítás során is kifejezte azt, amit az egyik legnagyobb hasznának szoktak mondani a pedagógusok: az együttműködést tanuló és pedagógus között az a közvetlen kapcsolat, ami a tankertnek a gondozásában, az eredményeitől tud kialakulni.”
A Cházár András EGYMI főigazgatója elmondta: szívügye volt ez a projekt.
„Nagyon fontos, hogy a gyerekeinket, különösen egy gyógypedagógiai intézményben, ne az elmélet síkján tanítsuk, hanem a gyakorlati területen és kívánom, hogy kollégák és gyerekek a föld tapintását, illatát, a paradicsom gyönyörű virágát, termését, tehát minden olyat, ami a természet dicsőségéről szól, az megtapasztalhassák”
Hováthné Haász Veronika tagintézményvezető kiemelte, ebben az iskolában azt vallják, hogy a formálódó gyermeki személyiséget elsősorban a többi ember támogató elismerése, elfogadása és szeretete alakítja. Ezekben a gyermekekben közös az elfogadás iránti vágy, hogy ők is kapcsolódhassanak a többiekhez hasonlóan és értéket teremthessenek maguk körül. A munkafolyamatot egy kiállítás is bemutatja az iskola udvarán, melyet a tankerttel együtt megtekinthettek a jelenlévők a ceremónia után.