Tavaszi kerti munkák elvégzésére kerül sor március elején a Ligetben, az „Adj egy napot a Ligetnek!” programsorozat részeként. Ehhez a programhoz csatlakozva hirdettük meg a közösségi takarítást. Tegyünk együtt azért, hogy Vác tisztább és szebb legyen!
- Helyszínek: Kisliget, KRESZ-park, Lehotka park, Liget, Liszt Ferenc sétány, Munkácsy park, Gombás patak
- 2025.március 28. péntek 9 óra
Liget takarítás
- Az „Adj egy napot a Ligetnek!” program keretében diákok segítségével szépül meg a közkedvelt park. A Millenneumi emlékkút takarítása, a vihar által letört ágak gyűjtése, a szemétszedés lesz a fő feladat a Liget és környéken. Iskolások segítségével megszépül a Gombás-patak két partja, a Lehotka park és a bicikliút.
- Találkozási pont: Liget 9 óra
KRESZ Park
- Deákvár központi parkjának takarítására várjuk az iskolások mellett az önkénteseket is.
- Találkozási pont: KRESZ-park 9 óra
Munkácsy park
- Közösen szebbé tesszük a népszerű parkot.
- Találkozási pont: Munkácsy park 9 óra
- 2025.március 29. szombat 9 óra
Liget
- A pénteki iskolai program folytatásaként a park takarítása lesz a kitűzött cél, a Ligetből indulva megtisztítják az önkéntesek a Kisligetet és a pumpapálya környékét.
- Találkozási pont: Mária-forrás 9 óra
Duna-part
- A sétány rézsűs részének megtisztítása a cél a komptól két irányba indulnak majd csapatok, a Karakán csónakház felé, illetve északra a Horváth Mihály utca magasságáig.
- Találkozási pont: Komp 9 óra
Várják az önkénteseket, kicsiket és nagyokat a helyszíneken.
Lehet előre is jelentkezni az egyes helyszínekre a info@varoshaza.vac.hu e-mail címen.
Gumikesztyűt és zsákokat a szervezők biztosítanak
AJÁNLÓ: 6 érmet szerzett Tombor Sára, a Váci Vízmű SE sportolója