Az ES Televízió oktatási intézmények felújításával kapcsolatos kérdéseire válaszolt a Váci Tankerület az ESTV kihagyásával, kizárólag a kormánypárti médiának. A 0627.hu viszont nem kérdezte meg, mit ért azalatt Rétvári Bence, hogy baloldali képviselők az Európai Parlamentben akadályozzák, hogy megjöjjenek az iskolafejlesztésekre szánt pénzek.
Az ESTV megkereste a Tisza Pártot és a DK-t is, hogy valóban ők akadályozzák-e az Unióból a Tankerület iskoláinak szánt pénzek áramlását, vagy más az oka, ami miatt csak jövő tavasszal részesülhet néhány intézmény részleges felújításhoz.
Még a tanév hivatalos megkezdése előtt több levelet is küldött az ES TV a Váci Tankerület vezetőjének, de csak egy kérdésükre írtak egy szűkszavú választ, amiben arról tájékoztatott, hogy a
„Váci Tankerületi Központ minden fenntartott köznevelési intézményében az oktatási-nevelési feladatok ellátottak, és a tankönyvek időben megérkeztek”.
Kérték azt is, hogy a váci iskolaigazgatóknak engedje meg, hogy az intézményeikkel kapcsolatos speciális kérdésekre maguk válaszolhassanak.
- Például a mobiltelefonok elvételéről, de erre sem reagáltak, mint ahogy arra az augusztus 27-én elküldött levélre sem, amiben azt kérdezték, hogy a VTK által fenntartott intézményekben milyen fejlesztéseket végeztek el.
- A feltett kérdésekre végül az iskola megkezdése utáni héten reagált Rétvári Bence miniszterhelyettes és Pánczél János tankerületi igazgató.
Igaz, nem az ES TV-nek, hanem a médium kizárásával a fideszes többségű megye által megítélt, például a SAMSUNG iparűzési adóiból támogatott Dunakanyar Alapítvány médiumának, a 0627.hu-nak.
Itt Rétvári az oktásügyekért felelős miniszter helyettese elmondta: jövő év tavaszától terveznek a közel 60 iskolára másfélmilliárd forintot fordítani, mely keretből 11 iskola jutna részleges felújításhoz. 2025-ben három váci intézmény részesülne felújítási pénzhez. Ebből 2025-ben három váci intézmény, a Juhász Gyula általános iskola 155 milliós, a Radnóti általános iskola 143 milliós , a CházárEGYMI pedig 139 millió forintos renováláshoz jutna jövőre.
Rétvári Bence azt is kiemelte, hogy azért csak ennyihez és azért állami pénzekből, mert eredetileg európai uniós forrásból tervezték az iskolai fejlesztéseket, de mivel a baloldal továbbra is akadályozza azt, hogy Brüsszelből egyetlenegy forint is megérkezzen a magyar iskolákba, ezért amit a baloldal akadályoz, azt a költségvetésből pótolják ki.
- „Ne mutogasson a baloldalra Rétvári úr, inkább nézzen a tükörbe! – írta reagálásában a DK, amelynek képviselője, Juhász Béla kiemelte: „Magyarország az Unió Helyreállítási és Ellenállóképességi Alapból az ország GDP-nek maximum az 5,81%-át kapná, amennyiben a kormány teljesítené a jogállamisági eljárás feltételeit. Juhász Béla választókerületi elnök szerint a fejlesztési pénzek rendelkezésre állnának a magyar költségvetésben is, ha nem reptérvásárlásra, a családon belüli irodaház vásárlására, a soha meg nem térülő Budapest-Belgrád vasútvonal építésére fordítaná a fejlesztési forrásokat a kormány”.
- A Tisza Párt kiemelt célja, hogy megújítsa az egészségügyet és az oktatást – hangzott el Magyar Péter sajtótájékoztatóján, aki a kormánypárti kommunikációra is reagált. Takács Péter egészségügyi államtitkár Rétvári Bencéhez hasonlóan azzal vádolta a Tisza párt tagjait, hogy az országnak szánt uniós támogatások megakadályozásán dolgoznak.
Ezzel szemben a Tisza párt elnöke arra emlékeztetett, hogy éppen a magyar kormány akadályozza meg ezeknek a forrásoknak a lehívását.
„Nem tettek eleget a kormányzati korrupció megszüntetéséhez szükséges intézmények felállításának, vagy egyébként a jogszabályok módosításának, amit kér Brüsszel az Európai adófizetők nevében? Mert, hogy nem a saját pénzüket költik el a Brüsszelben az unióban, ahogy ti sem a saját pénzeteket költitek el a 600 milliárdos irodavásárlásnál, hanem a magyar adófizetők pénzét.
Tehát vajon nem ti voltatok-e azok, akik a mai napig akadályozzátok azt, hogy megállapodás szülessen Brüsszellel és nem csak az egészségügyre fordítható 900 milliárd forint, hanem az összes 8 ezer milliárd ide érkezzen amiből lehetne fejleszteni a magyar oktatást?”