Bár a kormány tavaly decemberben mintegy 1800 millió forintot biztosított a tankerületi központok adósságállományának rendezésére, számos tankerületben már januárban újabb tartozásokat halmoztak fel – írja a Népszava a Magyar Államkincstár kimutatása alapján.
A 60-ból 26 tankerületi központnak összesen 1880 millió forint volt a lejárt tartozásállománya januárban, ezek közül hétnek az adóssága közelítette vagy haladta meg a 100 millió forintot.
- A legnagyobb, összesen 340 millió forintos adóssága a Belső-Pesti Tankerületi Központnak volt. (Ez az a tankerület, amelynek nemrég őrizetbe vették a gazdasági vezetőjét korrupciós bűncselekmények miatt.)
- A második helyen a Mátészalkai Tankerületi Központ végzett 193 millió forintos lejárt tartozással.
- A harmadik helyen a Váci Tankerületi Központ állt 177 millió forintos adóssággal.
A lap arra emlékeztet: több tankerületi központ évek óta tartósan szerepel az államkincstár adóslistáján, szinte folyamatosan adósságokat görgetve maga előtt.