Szakkörönként 30, mindösszesen 190 órányi foglalkozáson vehettek részt azok a váci diákok, akik a Nemzeti Tehetség Program pályázatán elnyert összegből szervezett szakkörökre jelentkeztek. A szervezők a szakköröket úgy válogatták össze, hogy a múlt hagyományai a modern idők vívmányaival találkozhassanak.
„Igyekeztünk minél több tehetséget megtalálni. Éppen ezért hét szakkör az, amelyeket indítottunk ennek keretében. Volt fafaragó, bőrműves, fazekas, hidegkovácsoló szakkörünk, az első három az ugye a modern helyett a régit hozta, azt a néhány szakmát, amit még a régi emberek, a parasztemberek otthon műveltek, úgy hogy nem is jártak tulajdonképpen ilyen iskolába, de kitanulták, szüleiktől”
– mondta Gergely Zsolt, az I. Géza Király Közgazdasági Technikum igazgatója.
Gergely Zsolt hozzátette, igyekeztek a modern szakmák iránt érdeklődő fiatalok kíváncsiságát is kielégíteni:
„Ezek a területek a lézergravírozás, a CNC marás illetőleg a 3D nyomtatás. Ebben az esetben ugye már nem nekik kell a kezükkel végezni a munkát, nem az ügyességükre, hanem inkább az okosságukra, az érzelmükre, a kreativitásukra van szükség.”
A program keretében a résztvevők Székesfehérváron is látogatást tettek egy helyi alkotótáborban, itt pedig az ottaniakkal együtt egy okosasztalt is készítettek, ahol a régi technikák az újakkal találkoztak.
Az ingyenes szakkörökön minimális létszámképp az öt főt határozták meg a szervezők, azonban ennél jóval többen jelentkeztek minden foglalkozásra.