Magyar Péter szerint Orbán Viktor ezt nem engedélyezte.
Szombaton, miután a köztársasági elnök és a volt igazságügyi miniszter is bejelentette lemondását, Magyar Péter, Varga Judit volt férje úgy döntött, kiiratkozik a Nemzeti Együttműködés Rendszeréből és lemond minden állami társaságban betöltött pozíciójáról. Mindezt egy Facebook-posztban tudatta a világgal, amelyben többek között azt írta:
„Egy percig sem akarok olyan rendszer részese lenni, amelyben az igazi felelősök nők szoknyája mögé bújnak, ahol Tónik, Ádámok és Barbarák vígan röhöghetnek a markukba, miközben gondolkodás nélkül feláldozzák azokat, akik ellentétben velük, soha nem a saját anyagi érdekeikért, hanem a hazájuk érdekében és a honfitársaikért dolgoztak. Sokáig hittem egy ideában, a nemzeti, szuverén, polgári Magyarországban és sok évig próbáltam a magam szerény eszközeivel hozzájárulni ahhoz, hogy ez megvalósuljon. De az utóbbi évek során szép lassan és ma végképp rá kellett jönnöm, hogy mindez valóban csak egy politikai termék, egy cukormáz, ami csupán két célt szolgál, a hatalomgyár működésének elfedését és az irdatlan mértékű vagyonok megszerzését. Hiszem, hogy Magyarország nem a Rogán Antalok, nem az oligarchák és még csak nem is pár befolyásos család országa, hanem a Hunyadi Jánosok, Széchenyi Istvánok, Semmelweis Ignácok, Bethlen Istvánok, Radnóti Miklósok, Slachta Margitok, Márai Sándorok, az 56-os szabadságharcosok, a Ludas Matyik és minden jóravaló magyar hazája”.
Magyar azóta Gulyás Mártonnak is adott egy interjút, amelyben részletesen kitálalt az Orbán-rezsim működéséről. Ebben többek között arra is magyarázatot adott, miért most, 14 évvel a NER fennállása után telt be nála a pohár.
Ma pedig újabb poszttal jelentkezett, amiben azt állítja, volt felesége már jóval a Völner-Schadl korrupciós botrány kirobbanása előtt kezdeményezte az igazságügyi államtitkár leváltását, csakhogy ahhoz Varga Judit főnöke, a miniszterelnök nem járult hozzá.
A Fővárosi Törvényszéken közben áprilisban folytatódik Schadl György és Völner Pál pere. A vádirat szerint a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar akkori elnöke 2018 májusa előtt korrupciós kapcsolatot alakított ki a másodrendű vádlottal, vagyis az igazságügyi minisztérium államtitkárával. Ennek keretében Schadl rendszeresen készpénzt – 2021 júliusáig alkalmanként 2–5 millió forintot, összesen legalább 83 millió forintot – adott a politikusnak, aki ezért az államtitkári és miniszterhelyettesi pozíciójából eredő befolyását Schadl érdekeinek megfelelően gyakorolta. Az ügyészség Schadlre tíz, Völnerre nyolc év börtönt indítványozott.