A 444 összesítése szerint 4 416 milliárd 210 millió forintot költött sportra az Orbán-kormány 2010 óta.
Ebből a 4416,2 milliárdból
- 258 milliárd forint szolgálta a versenysport és az olimpiai felkészülés támogatását,
- utánpótlás-nevelés előirányzaton 69,5 milliárd forint ment el,
- a Magyar Olimpiai Bizottság a vizsgált időszak alatt beazonosíthatóan közel 2,8 milliárd forintot kapott,
- 48,9 milliárd forint pedig „az olimpiai sportági szakszövetségek akadémiai rendszer kialakításával, továbbá az MLSZ utánpótlás-neveléssel összefüggő kiadásainak támogatását” szolgálta (hogy ebből pontosan milyen arányban részesültek az olimpiai sportági szakszövetségek és a MLSZ, az nem derül ki a zárszámadásokból),
- a szintén nehezen definiálható „sportági fejlesztési koncepciók megvalósításával összefüggő feladatok támogatása” előirányzaton 14 év alatt 252 milliárdos kiadás jöhetett össze.
Ez összesen közel 633 milliárd forint, a többi pénz létesítményekre ment el, és jelentős összegeket költöttek egyebek mellett olyan előirányzatokra, mint például a „kiemelt nemzetközi sportesemény stratégia”, melyek a lap szerint viszonylag nehezen definiálhatóak.
A 444 felidézi a Magyar Olimpiai Bizottság „Az olimpiai sportágak versenysport stratégiája, 2022-2032” kiadványát, amelyből az derült ki, hogy hiába a mérhetetlen mennyiségű (köz)pénz, ez nem jelent feltétlenül eredményességet. A MOB szerint:
- Sportszakmai szempontból nem elég hatékonyan lettek felhasználva a támogatások.
- A jelenlegi finanszírozás sem egyéni, sem szervezeti szinten nem ösztönöz a legmagasabb szakmai munkára.
- A támogatások folyósításához nem kapcsolódik egy jól definiált, objektív és ellenőrizhető szempontrendszer.
- A központi források elosztásánál leginkább az élsportot preferálják, az elosztás viszont a korábban elért érmes és pontszerző eredményekhez kötődik, ami nehezíti több más sportág előrelépését.
- Összességében tehát „hiányzik a megfelelő sportszakmai következetesség és kontroll”.
A Magyar Olimpiai Bizottság úgy véli,
„Ezen visszásságok mindegyike súlyos károkat okoz a magyar sportnak. Ezen problémák kijavítása, a finanszírozási rendszer átláthatóbbá, tervezhetőbbé, kiszámíthatóbbá tétele, a felhasználás folyamatos monitorozása és szakmai kontrollja akár már középtávon is hatékonyabb felhasználást eredményezne, ami a versenysportot is sikeresebbé teheti”.