Tarr Zoltán hétfőig a Nemzetgazdasági Minisztérium egyik háttérintézményénél dolgozott.
Tarr Zoltán református lelkész bűne az volt, hogy átadta korábban alapított egyesületét Magyar Péternek, valamint fel is szólalt a szombati több százezres tüntetésen. Beszédében élesen bírálta a református egyház működését és Balog Zoltánt is, akit egyenesen arra szólított fel, hogy a kegyelmi döntésben betöltött szerepe miatt vonja le a megfelelő konzekvenciákat és mondjon le a püspökségről.
A retorzió nem is maradt el: hétfőn ledolgozta az egész napot, majd négy után megcsörrent a telefonja, és rövid úton, indoklás nélkül kirúgták. Tarr a 444-nek azt mondta, végig tisztességgel dolgozott, szakmai kifogás nem volt a munkájával szemben, az utolsó beszélgetésen sem volt ilyesmiről szó, ezért úgy gondolja, a tüntetésen elmondott beszéde volt az ok az eltávolítására. A református lelkész egyébként fel volt készülve, hogy lesznek következmények, „hiszen Magyarországon élünk”.
Azt, hogy politikai véleményének nyilvános megfogalmazása miatt távolították el a munkahelyéről, gyorsan alá is támasztotta Menczer Tamás, aki Facebook-oldalán a kirúgás kapcsán csak annyit írt:
„Miért kéne Magyarország kormányának egy olyan emberben bíznia, aki meg akarja buktatni”?
Mivel Menczer még csak pár nappal ezelőtt kezdett új munkahelyén, lehetséges, hogy még nem kapta meg a felkészítőt arról, hogy a magyar kormány hivatalos álláspontja, amit egyébként Orbán Viktor is előszeretettel hangoztat, hogy
„Magyarország kiáll a véleménynyilvánítás szabadságának európai eszméje mellett”.
Tarr a Fidesz kommunikációs igazgatójának beismerésével kapcsolatban azt mondta:
„Szakmai munkát végeztem egy szakmai munkahelyen, de úgy látszik, elképzelhetetlen, hogy valaki az államnak dolgozzon, ha nem ért egyet a kormánnyal”.
A volt zsinati tanácsos szerint a Neumann János Nonprofit Kft.-nél végzett munkájának nem volt bizalmi eleme, kollégáival együtt készített olyan szakmai anyagokat, amiket felhasználtak Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter szövegeihez is.
Tarr úgy látja, hogy attól még, hogy az államnak dolgozik valaki, az nem jelenti azt, hogy ne lehetne más véleményen, mint az aktuális kormány. Szerinte Menczer Tamás posztja annak a beismerése, hogy aki nem ért egyet a legnagyobb kormánypárttal, annak mennie kell a munkahelyéről.