A Tiszáé viszont nőtt, így mindössze 10 százalékra olvadt a két párt között a különbség.
Egy hónappal a júniusi választások után 1000 fő megkérdezésével reprezentatív közvélemény-kutatást végzett a Republikon Intézet. A kutatás főbb megállapításai:
- Úgy tűnik, a választók számára sem egyértelmű, ki a 2024-es dupla választás igazi győztese, mivel az ún. győzteshez húzás nem állapítható meg a Fidesz-KDNP esetében. A közel 45 százalékos EP választási szerepléshez képest jelenleg a válaszadók 41 százaléka szavazna a Fidesz-KDNP-re, ami a teljes népesség 31 százaléka. Azaz – ha csak kis mértékben is, de – esett a kormánypártok támogatottsága.
- A TISZA párt nagyon jól szerepelt a választáson, a szavazatok közel 30 százalékát kapta EP-listájuk, és minimális többletre is szert tettek az elmúlt hónapban. Jelenleg a pártválasztók 31 százaléka szavazna a pártra, ami a teljes népesség 23 százaléka.
- A Mi Hazánk, amely egy mandátumot tudott szerezni júniusban, és hét százalékos eredménynek örülhetett, jelenleg öt százalékon mérhető, mely az ország népességének négy százalékát fedi le. Ez szintén csökkenés, de még parlamenti bejutási küszöbön belül van.
- A DK–MSZP–Párbeszéd-szövetség a választáson nyolc százalékot tudott megszerezni, ami óriási bukást és mindössze két mandátumot jelentett a számukra. A kutatásban külön is mérték a három pártot, hiszen 2026-ban nem biztos, hogy ez a szövetség újra együtt indul. A Demokratikus Koalíciót így hét százalékra mérték, a teljes népességen belül ötre, az MSZP már csak három százalékon áll, ami az ország lakosságára vetítve mindössze kettő százalék, a Párbeszéd egy százalék alatt mérhető.
- A Magyar Kétfarkú Kutyapárt ugyan némi részsikert elkönyvelhetett az önkormányzati választáson, hiszen Kovács Gergely lett a XII. kerület polgármestere, de az Európai Parlamentbe már nem sikerült bejutniuk 3,6 százalékos eredményükkel. Ehhez képest a választók körében hat százalékra mérték őket, mely a teljes népességben négy százalék.
- A Momentum az egyik legnagyobb vesztese a választásnak, ennek ellenére néhány tizedszázalékkal többet ért el, mint az MKKP. A felmérésben ez az eredmény is mutatkozik meg, hiszen négy százalékra taksálták őket, a teljes népességben háromra.
- A bizonytalanok aránya még mindig a népesség több mint egynegyede, 26 százalék.