Szakács Árpád 2020-ban morális okok miatt távozott a kormánypárti médiavállalattól. Szerinte olyan eszközöket használ a Fidesz a politikai életben, amelyek inkább a bűnözői világhoz állnak közelebb.
Az Ultrahang Plusz podcast vendége volt Szakács Árpád, aki 2016-ban lett a Mediaworks egyik vezetője, 2016–2020 között pedig a kormánypárti médiaóriás nyomtatott megyei napilapjai központi szerkesztőségének főszerkesztőjeként dolgozott. Az adásban elmesélte, hogy elege lett abból, hogy folyamatosan Rogán Antal propagandaminiszterrel kellett egyeztetnie annak érdekében, hogy „összehangolják azokat a kampánystratégiákat, amelyek mentén a Fidesz politikája zajlott”. De elsősorban nem ezért, hanem erkölcsi, morális okok miatt távozott a Mediaworkstől:
„Ez egy kézi vezérelt helyzet és állapot volt. Ez így van ma is, de ma már ez egy nyílt titoknak számít. Ezzel önmagában nincs gond, a problémák ott kezdődnek, amikor ezeken az egyeztetéseken olyan jellegű információk jelennek meg, olyan jellegű információkat hallok, amelyekhez meggyőződésem szerint semmilyen legális módszerrel nem juthattak hozzá. Ilyen jellegű információk, bár szerintem nem a titkosszolgálatokat, inkább a magánnyomozó és egyéb cégeket használták arra, de olyan jellegű információk jelentek meg, olyan jellegű dolgokat tudtunk, olyan jellegű dolgokat építettünk be a média világában, ami erkölcsi, morális és mindenféle értelemben elképesztő”.
Példát ugyan nem akart mondani, de a lényeg,
„hogy értsék az emberek vagy a hallgatók, hogy nagyjából az volt az érzésem, akkor kezdjük egy ilyen irányból, mintha a politikai ellenfeleknek tekintett embereket, vagy azokat a személyeket, akik valamilyen szempontból veszélyt jelentenek, azokat olyan jellegű – nem tudom, hogy a legjobb szó-e a megfigyelés. Próbálom most valahogy diplomatikusan megfogalmazni. Tehát olyan információk jelentek meg, amelyek ezeknek az embereknek, a személyeknek, pártoknak az életével, meg helyzetével volt kapcsolatos”.
Szerinte ezzel olyan eszközök jelennek meg a politikai életben, amely inkább a bűnözői világhoz állnak legközelebb:
„Az nem tényfeltárás, hogyha illegális eszközökkel megfigyelek valakit, majd ezeket az eszközöket felhasználva, bezsarolva, nem tudom, egyéb módszerekkel olyan nyomást próbálok rá gyakorolni, ami szembemegy mindennel, amit médiának és újságírásnak lehet nevezni”.
A beszélgetés során szóba került a Rogán Antal nevéhez fűződő digitális állampolgárság törvény. Szakács szerint ez
„a kínai típusú társadalmi kreditrendszer a világ legdurvább diktatúrájának az informatikai alapját jelenti. Tehát ezek olyan súlyos erkölcsi, morális és egyéb aggályokat vetnek föl, amelyek egy olyan világba, amit szabadságként értelmezünk, amelyben szabadon beszélhetünk, tehát egy olyan világot képzelünk el a gyerekeink, unokáink számára is, ezek teljesen elfogadhatatlanok.”