2014 óta 27 stadiont húzott fel az Orbán-kormány, erre a célra körülbelül 600 milliárd forintnyi közpénzt költöttek el – derül ki a G7 összesítéséből.
A lap arra emlékeztet, a stadionépítési láz Felcsúton kezdődött, igaz itt még nem direkt kormányzati döntés alapján és nem közvetlenül a költségvetésből történt a Pancho Aréna felépítése, hanem tao-támogatásokból (ez is közpénz természetesen). Ezt követően már egyedi kormánydöntés alapján épülhetett fel a debreceni Nagyerdei Stadion, no és a Fradi Groupama Arénája is.
A 2015-ös költségvetés-tervezetben már 24 stadionprojekt szerepelt. Ezek közül több csúszott, néhányat pedig később végleg töröltek, de a többségük a következő években így vagy úgy megvalósult. A portál szerint a kormányt még az sem zavarta, hogy a stadionok a kabinet politikáját érő kritikák egyik központi elemei lettek. Sőt, úgy tűnt, ez inkább csak olaj a tűzre: csak azért is, erőből átnyomták ezeket a beruházásokat.
Ennek köszönhetően az elmúlt 10 évben gyakorlatilag minden olyan csapat stadiont kapott, aki akár csak megfordult az NBI-ben, sőt, még a másodosztályú együttesek közül is soknál költöttek százmilliókat-milliárdokat a helyi arénára.
A projektek nagy része 2020-ra lezárult. A felcsúti avatót követő bő hat évben további 23 stadiont adtak át, amelyekre összesen bruttó 350 milliárd forintot fordítottak. A költségek az egyes létesítmények esetében elég széles skálán mozogtak: a stadionfejlesztési program keretében felújított arénák közül több csak néhány százmillió adóforintba került, a Groupama, a fehérvári és a szombathelyi arénák azonban külön-külön is 19 milliárdba*, a Puskás pedig ennek is a tízszeresébe. A kormány ebben az időszakban annyi pénzt szórt el stadionokra, hogy az már a teljes hazai sportköltésen is látszott. Ezek voltak azok az évek, amikor GDP-arányosan Magyarország fordította a legtöbbet sportra az egész Európai Unióban.
A 27. stadion (ha átadják végre) a mintegy 17,5 milliárdból felhúzott nyíregyházi lesz, de a jelek szerint nem ez lesz az utolsó: az MLSZ legutóbbi kiadványában még négy stadionprojekttel számolt: Békéscsabán, Siófokon, Dorogon és Sopronban is terveztek újabb fejlesztéseket, összesen több mint 11 milliárd forint értékben.