Hírek

Dátum: Típus: Kulcsszó:

Közélet [2017. április 10., hétfő]
Tájékoztató vadgesztenyefák és vegyes fák permetezéséről

Tájékoztatjuk Vác város polgárait, hogy 2017. április 10. – 2017. április 30. között (az időjárás függvényében) a város közterületein Vadgesztenyefák és vegyes fák permetezését végezzük.

Munkavégzés helye: Vác város közterületein

Alkalmazott szer: Dimilin 25 WP (rovarölő), Silwet (tapadásfokozó)

Élelmezés egészségügyi várakozási idő: 14 nap
Munkaegészségügyi várakozási idő: 0 nap
A szerek méhekre veszélyességi kategóriája: Nem veszélyes
A szerek vizekre veszélyességi kategóriája: Kifejezetten veszélyes

Feladó: Városháza
Küldje el ezt a cikket barátjának, ismerősének! Nyomtatható verzió

Sport [2017. április 10., hétfő]
Egy döntetlen, egy vereség a hétvégi mérleg

Női kézilabda csapatunk vereséget szenvedett, focistáink döntetlent játszottak a különböző bajnokságok hétvégi fordulójában.
A női kézilabda élvonalban városunk csapata idegenben játszotta soros bajnoki mérkőzését, a végeredmény: Dunaújváros - Ipress Center Vác: 31-26. A következő ellenfél - április 15-én, hazai pályán - a Kisvárdai KC lesz.
A labdarúgó NB II-ben városunk csapata a szünetben még két gólos előnyben volt a vasárnapi bajnoki mérkőzésen, végül mégis csak egy pontot szerzett, hiszen a végeredmény: Vác FC - Szolnok: 3 - 3. Legközelebb (április 12-én) a Puskás Akadémia lesz városunk csapatának ellenfele.

Közélet [2017. április 7., péntek]
Lakossági fórum az M2 felbővítésével kapcsolatban

M2 felbővítése: M0 és Vác, Gödöllői út közötti szakasz kivitelezése elkezdődött. Lakossági fórumra 2017. április 25-én 17 órakor kerül sor a Madách Imre Művelődési Központban, melyre várjuk az érdeklődőket.

M2 gyorsforgalmi út lakossági fórum prezentációja a csatolmányban olvasható.

Csatolt dokumentum:
M2_lakossagi_forum_prezentacio.pdf

Új játszóeszközökkel gazdagodott a Kölcsey utcai bölcsőde

Közösségi összefogásnak köszönhetően új játszóeszközökkel és más felszerelésekkel gazdagodott a Kölcsey utcai bölcsőde, az átadást vidám családi délutánnal ünnepelte az intézmény.

- Adománygyűjtést szerveztünk, hogy egy kicsit gazdagíthassuk a játszóeszközeink körét, és örömmel újságolhatom, hogy nagyon sokan támogatták a kezdeményezést, összességében csaknem 800 ezer forint adomány gyűlt össze elsősorban a szülőknek, továbbá az önkormányzatnak, vállalkozóknak, cégeknek, intézményeknek, többek között például a Váci Fegyház és Börtönnek köszönhetően. Így vásárolhattunk egy kis mászóvárat, két új hernyóalagutat, több napernyőt, új padokat is készíttethettünk és bővíthettük a nyári hőségben nagyon jól szolgáló vízpermetezőnket, sőt talán egy hálós trambulinra is futja még a keretből. Ezúton is Köszönetet mondunk minden segítőnknek - nyilatkozta a szerdai ünnepi eseményen Zachárné Podonyi Edit intézményvezető.
Mokánszky Zoltán alpolgármester kiemelte: az önkormányzat fontos törekvése, hogy a gyermekintézmények minél komfortosabbak, jól felszereltek legyenek, s egyúttal ő is köszönetet mondott a fejlesztés minden támogatójának.
- Kiemelem, hogy bölcsődéinkben, óvodáinkban nagyon jó színvonalú a szakmai munka, a szülők mindenütt jó kezekben tudhatják gyermekeiket, ráadásul az intézmények dolgozói úgymond menedzseri feladatot is ellátnak, amennyiben minden tőlük telhetőt megtesznek a tárgyi, infrastrukturális fejlesztések érdekében - hangsúlyozta az illetékes városvezető.

Rendőrségi hírek [2017. április 6., csütörtök]
Pénztárcát lopott

A váci nyomozók az állampolgárok segítségét kérik az ismeretlen személy azonosításához.

A Váci Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya 13100-399/2017. bü. ügyszámon nyomozást folytat lopás vétség elkövetésének gyanúja miatt ismeretlen tettes ellen.

A rendelkezésre álló adatok szerint az ismeretlen nő 2017. március 10-én a délelőtti órákban egy váci bankfiókban felvette a sértett földre ejtett pénztárcáját és azzal a helyszínről elfutott.

Az ismeretlen nőről a bank biztonsági kamerái felvételt készítettek.

A Váci Rendőrkapitányság kéri, hogy aki felismeri a képen látható nőt vagy a bűncselekmény elkövetésével kapcsolatban információval rendelkezik, hívja a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság Tevékenység-irányítási Központját a 06-1-236-28-83-as telefonszámon, illetve tegyen bejelentést az ingyenesen hívható 06-80-555-111 „Telefontanú” zöld számán, vagy a 107, 112 központi segélyhívó telefonszámok valamelyikén.

Feladó: Váci Rendőrkapitányság

Közélet [2017. április 6., csütörtök]
Két buszvonal járatai is terelt útvonalon közlekednek szombaton, a váci csata gyülekezője és felvonulása idején

Április 8-án szombaton délután a hagyományokhoz híven a főtéri gyülekezővel és seregszemlével kezdődik a dicsőséges tavaszi hadjárat váci csatájának momentumait megelevenítő nagyszabású hagyományőrző rendezvény, a kezdési időpont negyed öt.

Az esemény - Fördős Attila polgármester köszöntője után - látványos felvonulással folytatódik, majd a Ligetben 17.30-kor kezdődik a csatajelenetek sora, végül a Honvédemlékmű megkoszorúzásával zárul a program.

Fontos tudnivaló, hogy a rendezvényhez kapcsolódóan a gyülekező, a seregszemle és a lovas hagyományőrzők vezette felvonulás ideje alatt, 16 óra és 17.20 között a 364-es és a 365-ös buszvonalak járatai terelt útvonalon közlekednek, nem érintik a Köztársaság út 40. alatti, a Március 15-e téri, a Konstantin téri és a Budapesti főúti megállókat.

Részletes program (nagyítható változat) az alábbi csatolt dokumentumban.

reszletes_program.pdf

Közlemények [2017. április 6., csütörtök]
Ingyenes tanácsadás rászorulók részére

Banki és Végrehajtási Károsultak Fogyasztóvédelmi Egyesület
Az egyesület a nehéz anyagi helyzetbe került vagy eladósodott családok részére nyújt segítséget ingyenes tanácsadással.
Amennyiben lakhatása veszélybe került, végrehajtás alá vonták, vagy hitelezőjével peren kívüli egyezségre törekszik, keresse Egyesületünket.

Weboldal: www.bankikarosultak.hu
E-mail cím: valsagkezeles2008@gmail.com
Telefon: 70 / 253-2910 vagy 70 / 432-8868

Betegút Egyesület (Betegsegítő Tanácsadó Központ)
Problémás, nehezen kezelhető egészségügyi helyzetek kezelése. Várólista kezelés, diagnosztikai lehetőségek, konzílium szervezés, külföldi gyógyszerbeszerzés, jogsegélyszolgálat, stb.
Az egyesület a Senior szolidaritási egészség programja, időskorúk részére további plusz segítséget is biztosít (egészségügyi, szociális kérdésekben).

Weboldal: www.betegutegyesulet.hu
E-mail cím: betegutegyesulet@gmail.com
Telefon: 70 / 389-4178 vagy 70 / 884-5879

Pályázatok [2017. április 4., kedd]
Pályázat iskolatitkár munkakör betöltésére

A váci Bernáth Kálmán Református Gimnázium, Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakgimnázium és Szakközépiskola pályázatot hirdet

ISKOLATITKÁR
munkakör betöltésére.

Foglalkoztatás jellege és időtartama: Teljes munkaidős határozatlan idejű jogviszony.

Próbaidő: 3 hónap

A munkavégzés helye: 2600 Vác, Brusznyai Árpád u. 6.

A munkakörbe tartozó feladatok:
Iskolatitkári teendők elvégzése, tanulókkal kapcsolatos nyilvántartások vezetése, KIR rendszer kezelése, levelezés és ügyintézés.

Pályázati feltétel: érettségi bizonyítvány (középiskola/gimnázium)

A pályázat elbírálásánál előnyt jelent: kiváló szintű gépírás, tanügyi felhasználói programok ismerete, iskolatitkári munkakörben szerzett tapasztalat.

A pályázat részeként benyújtandó iratok, igazolások:
-szakmai önéletrajz
- végzettséget igazoló bizonyítványok

Az állás betöltésének előfeltétele az erkölcsi bizonyítvány megléte.
A pályázat elbírálásának módja: személyes beszélgetés.
A pályázat benyújtásának határideje: 2017. április 20.
Az állás az elbírálást követően azonnal betölthető.
A pályázatok benyújtásának módja: Elektronikus úton Solymosi Csilla igazgató részére a keri.vac@reformatus.hu e-mail címen keresztül.

Anyakönyv [2017. április 4., kedd]
Vácott született váci lakosok

Csáki Gábor és Kuni Bernadett gyermeke: Martin Bálint /Vác/
Csapláros Gábor és Somlói Mariann gyermeke: Áron /Vác/
Majer Péter és Maczek Judit Réka gyermeke: Áron /Vác/
Kucsera Zsolt és Plavecz Judit gyermeke: Nikoletta /Vác/
Szathmári Norbert és Debreceni Nikolett gyermeke: Norina /Vác/
Okolicsányi Bence és Cseke Nóra gyermeke: Petra /Vác/

Házasságot kötött váciak

Kovács Lajos és Benke Katalin /Vác/
Király Győző és Kollár Katalin /Vác/

(1-10)(11-20) (21-30) (31-40) (41-50)  ... (14021-14025)   >>

Hirdetés
Cégajánló
DunaWeb Szolgáltató Kft. 2007-2013. Impresszum Médiajánlat

WWW.DUNAKANYAR.HU     INGATLAN.DUNAKANYAR.HU     APRO.DUNAKANYAR.HU     INGATLAN.DUNAKESZI.HU
APRO.DUNAKESZI.HU     APRO.VAC.HU     INGATLAN.VAC.HU     INGATLAN.KISMAROS.HU     APRO.KISMAROS.HU