Egyeztető tárgyalást folytatott a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) vezérigazgatójával Vác és Szentendre polgármestere. Ennek témája a két város számára korábban megítélt turisztikai fejlesztési forrás mielőbbi felhasználhatósága volt.

Mint arról korábban hírt adtunk (vac.hu – Közélet 2020. július 31.) Matkovich Ilona és Fülöp Zsolt polgármester közös levélben kért egyeztetési lehetőséget Guller Zoltántól, az MTÜ vezérigazgatójától. A megbeszélést városunk polgármestere hasznosnak minősítette. Mint mondta, a vezérigazgatót tájékoztatta a váci belvárosi épületek állapotáról. Ennek személyes szemrevételezése érdekében meghívta a vezérigazgatót városunkba, melyet Guller Zoltán el is fogadott.

A mostani megbeszélésen a váci városvezető többek között ismertette azokat az eddigi lépéseket, melyeket Vác a számára megítélt 4 milliárd forintos támogatás felhasználhatósága érdekében megtett. Matkovich Ilona vázolta továbbá azokat a terveket, melyek a rossz állapotú műemlék épületek megmentésére készültek, és kérte az ezekhez szükséges források folyósításának megkezdését. A tárgyaláson szó esett továbbá azon váci elképzelésekről, melyek a város további turisztikai fejlesztésére vonatkoznak.

Sport [2020. augusztus 26., szerda]

Labdarúgás – A lényeg a győzelem volt

Ezen a héten ismét két mérkőzésen lép pályára az NB III-as bajnoki rajton beragadt váci focigárda. A hétközi találkozón egy korán szerzett góllal sikerült a fontos győzelmet megszerezni: Vác FC – Szekszárd 1-0 (1-0).

Az elmúlt (csonka) harmadosztályú pontvadászatban szintén a Közép csoportban szerepeltek vendégeink és bizony végig a kiesés ellen harcoltak, majd a 16 csapatos mezőny 12. helyén zárták a félbeszakított sorozatot. A mostani pontvadászatot ugyan két győzelemmel indították, amit három egygólos vereség követett így egy váci győzelem esetén a mieink megelőzhették a Tolna megyeieket. Azonos volt a két gárda felkészülésében, hogy mindkettőt egy emberelőnyben elvesztett meccs után kellett a vezetőedzőjének felrázni pár nap alatt.

A szerdára visszatérő nyárban a zuglói „hazai” környezetben igen gyér érdeklődés kísérte a 90 percet. Csapatunkban szinte minden sérült játékra jelentkezett az eddig gyűjtött 4 pont gyarapításának szándékával.

A mérkőzés nem hozott sem nagy iramot, sem látványos, izgalmas játékot. A pályán folyó sokpasszos küzdelmet meghatározta, hogy az első húsz perc végén Sóron Tibor révén az addig is többet támadó váciak megszerezték a vezetést és egyben a győztes gólt.

A folytatásban a taktikusan, szervezetten játszó csapatunk magabiztosan őrizte minimális előnyét, amivel a győzelmet és a táblázaton történő feljebb lépést is kiharcolta.

A Vác FC a hét utolsó napján a fővárosba utazik, ahol az ESMTK vendége lesz. A hazaiak minden bizonnyal pihentebbek lesznek, hiszen ma a kispestiek második csapata ellen esedékes bajnokijuk az ellenfél vírusfertőzött játékosai miatt elmaradt.

***

Kevésbé jó hír a váci fociszurkolók számára, hogy az ismételt stadionbejáráson az MLSZ illetékesei nem fogadták el a klub kérését: mivel a váci stadion jelenleg még a harmadosztályú bajnokik lejátszására sem alkalmas, a csapat továbbra is albérletben fogadja pályaválasztóként riválisait.

A munkakörbe tartozó lényeges feladatok:

Udvarrendezési és kisebb karbantartási feladatok ellátása, megfelelő képesítés esetén kazánkezelési feladatok ellátása a munkaköri leírása alapján.

Illetmény és juttatások:

Az illetmény megállapítására és a juttatásokra a 2012. évi I. törvény a munka törvénykönyvéről az irányadó.

- Három hónapnál nem régebbi erkölcsi bizonyítvány
- Nyilatkozat arról, hogy a jelentkező hozzájárul ahhoz, hogy jelentkezési anyagát az eljárásban résztvevők megismerhetik, a benne foglalt adatokat a jelentkezés elbírálásáig kezelhetik.

A munkakör betölthetőségének időpontja:

A munkakör 2020. szeptember 15-től betölthető.

Az állásra történő jelentkezés benyújtásának határideje: 2020. szeptember 15.

Az állás betöltésével kapcsolatosan további információt Kovács Ágnes intézményvezető nyújt, a +3630-870-28-55-ös telefonszámon.

Az állásra történő jelentkezés benyújtásának módja:

- Postai úton, a jelentkezést a Váci Kisvác-Középvárosi Óvoda címére történő megküldéssel (2600 Vác, Nyár utca 1.).
- Elektronikus úton Kovács Ágnes részére a kisvacovi@gmail.com e-mail címen keresztül.

Az állásra történő jelentkezés elbírálásának módja, rendje:

A munkáltató dönt a felvételről. A benyújtott dokumentumok megfelelősége esetén a kiválasztott pályázók felvételi elbeszélgetésen vesznek részt.

A Váci Kisvác-Középvárosi Óvoda Hársfa utcai tagóvodájában állást hirdet

Pest megye, 2600 Vác, Hársfa utca 4.

A munkakör azonnal betölthető.

Sport [2020. augusztus 25., kedd]

Kézilabda – Oda hét, ide hét, oda hét (meg egy)

Mivel a korábbi koronavírus fertőzés miatt két hét lemaradásban van a váci női kézilabda együttes a riválisaihoz képest, igen hasznos három felkészülési mérkőzést játszottak a mieink az elmúlt napokban.

Mint az a szövetségi döntésből kiderült, átszervezik az élvonalbeli kézilabda bajnokságok játéknapjait, így a tervezettnél sűrűbb bajnoki program vár a csapatokra. Ezért hiába egyezett meg ellenfeleivel a váci klub, hogy az első pár fordulóban esedékes mérkőzés halasztásra kerüljön, a mieink számára is már a jövő héten elkezdődik a pontvadászat.

A felkészülés fontos állomása volt az eddig lejátszott három előkészületi találkozó is. Mindháromra zárt kapuk mellett került sor. Előbb a váci sportcsarnokban a Fraditól hét góllal kikapott Szilágyi Zoltán együttese, majd ugyanilyen különbséggel nyert Érden. A mai győri kiránduláson a világ legjobb női kézilabdás hölgykoszorúja – 18-12-es félidőt követően – 36-28-ra verte a Váci NKSE-t.

Csapatunk a Triffa Ágnes – Diószegi Nikolett, Hámori Konszuéla, Helembai Fanny, Lakatos Rita Kácsor Gréta, Sanja Radoszavljevics kezdőhetessel indította a hatvan percet. A folytatásban pályára lépett Bukovszky Anna és Bálint Anna a kapuban, Szabó Laura, Szondi Zsófia, Szeberényi Flóra és Pálffy Anna a mezőnyben. A VNKSE kereken 22 év átlagéletkorú játékoskeretében továbbra is sérüléssel bajlódik Bárdy Noémi, Grosch Vivien és Kuczora Csenge.

Erősen kezdtek a hazaiak a kissé megszeppent vendégek ellen, de aztán kiegyenlítetté vált a játék. A nagy iramban sok gól esett, már ekkor is mindkét csapat több taktikai variációt kipróbált. A váciak két beállóssal való, hét a hat elleni támadásai a mérkőzés nagy részében hatékonyak voltak.

Az első félidőt végig védő Triffa Ágnest (képünkön) a fordulás után a két fiatal kapustehetség váltotta. Sokáig 4 és 6 gól közötti fórral vezetett a Győr, majd a hajrához közeledve nőtt a differencia. A csapatok között a legnagyobb különbség tízgólos volt ((58. perc: 36-26).

A váciak a bajnoki rajt előtt még egy felkészülési meccset játszanak: pénteken 17 órától Debrecenben.

Fotó: vacinkse.hu

Hatósági [2020. augusztus 25., kedd]

Ingó árverési hirdetmény

Dr. Várady és Társa Végrehajtó Iroda ingó árverési hirdetménye.

Végrehajtói ügyszám: 005.V.0283/2006/148.

A hirdetmény teljes szövege a csatolmányban megtalálható.

Csatolt dokumentumok:
hirdetmeny_2020_08_25.pdf

Végrehajtói ügyszám: 005.V.1190/2018/81.

2020.08.25.hirdetmeny.pdf

Végrehajtói ügyszám: 005.V.0355/2007/481.

hirdetmeny2020.08.25.pdf

Közélet [2020. augusztus 24., hétfő]

Ismét földi szúnyoggyérítés városunkban

Ezúton is értesítjük a lakosságot, hogy városunk területén az idei negyedik, földi úton történő szúnyoggyérítésre augusztus 25-én kedden kerül sor az az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szervezésében.

A kezelés a napnyugta utáni órákban. Rossz idő esetén a védekezés 2020. augusztus 26-27-én, ugyanebben az időben történik.

Alkalmazott készítmény: Deltasect Plus 1,2 ULV szúnyogirtó szer.
A készítmény a kijuttatott csekély mennyiségben (0,6 liter/hektár) kizárólag az érzékenyebb rovarokat pusztítja el, melegvérű állatokra, emberre nem veszélyes, hatóanyaga néhány óra alatt lebomlik.

***

A lakosság részére javasolt teendők:
A szabadban tárolt gyermekjátékokat, élelmiszereket, evőeszközöket, a szabadban szárított ruhákat, a kezelés napján javasolt összegyűjteni vagy letakarni. A kezelés idejére és az azt követő 1 órában javasolt az ablakokat, ajtókat zárva tartani és a külső levegőt bejuttató mesterséges szellőztető berendezéseket kikapcsolni. A kezelt területen termő zöldségeket, gyümölcsöket fogyasztás vagy feldolgozás előtt ajánlott megmosni. A kezelést végző gépkocsi közvetlen közelében tartózkodni nem szabad.

A szabadban, fedetlenül tárolt vízgyűjtő edényekben, a különböző tárgyakban megülő esővízben akár egy hét alatt is kifejlődhetnek a szúnyoglárvák. A szúnyogirtó kezelés kiegészítéseként ajánlott, hogy az ingatlantulajdonosok szüntessék meg, rendszeresen ürítsék vagy takarják le az épületek körüli kisebb, pangó vízgyülemeket.

Sport [2020. augusztus 23., vasárnap]

Labdarúgás – Emberelőnyben is vereség

Hiába játszott hosszú ideig kiállítás miatt emberelőnyben csapatunk, vereséget szenvedett a harmadosztályú bajnokság 5. fordulójában és - mindössze két együttest megelőzve - ismét kieső helyen áll a tabellán: Hódmezővásárhelyi FC – Vác FC 2-1 (1-0).

Az első négy fordulóban 50%-os mutatót produkáló vendéglátók tavasszal még két osztállyal alacsonyabb pontvadászat szereplői voltak, mint a mieink. (A megyei tabella második helyéről sorolta őket az NB III-ba az MLSZ.) A váciak ijesztő bajnoki rajt után – két vereség, 1-8-as gólkülönbséggel – az elmúlt két fordulóban a BVSC-pályán „hazai” környezetben már 4 pontot szereztek. Viszont Hódmezővásárhelyre a sérülések miatt elég tartalékos összeállításban léphettek csak pályára.
Érdekessége volt a mérkőzésnek, hogy az ezúttal a kezdőcsapatunkban szereplő Rusvay Gergely már iskolás volt, amikor a játékvezető hölgy (Molnár Réka) megszületett…

A korábbi játéknapok hőséget erre a találkozóra valamelyest enyhült. A mérkőzés első negyede kiegyenlített küzdelmet hozott, majd a félidő felénél kellemetlen meglepetésre előnyt szereztek a hazaiak. Ezt a szünetig meg is tartották ugyan, de a folytatásra jó esélyt kínálkozott a mienknek akár a fordításra is, mivel a pihenő előtti percekben a vásárhelyiek gólszerzője a kiállítás sorsára jutott.

Emberelőnye tudatában a második játékrészt aktívabban indította a Vác és igyekezetét tíz percen belül siker koronázta: Sorecz Szabolcs (képünkön) egalizált. Így bőven maradt volna idő az emberfórban támadó váciaknak a győztes gólra is, ám az igen gyatra támadójátékát rendre már csírájában elfojtotta a lelkes, szervezett hazai gárda.

Aztán néhány perccel a lefújás előtt jött a „fekete leves”: az újabb hazai találat az egyik ponttól is megfosztotta a mieinket, akik az 5. meccsükön immár a 3. vereséget szenvedték el.

A harmadosztályú focibajnokságban ismét dupla forduló hét következik. Először szerdán fél hatkor a váciak a Szekszárdot fogadják, majd vasárnap a fővárosban, az ESMTK vendégei lesznek.