Típus:

Kulcsszó:

Sport [2019. december 11., szerda]

Labdarúgás – Kupabúcsú a pótláson

A papírformának megfelelően – élvonalbeli ellenfelével szembeni vereséggel – búcsúzott a Magyar Kupa további küzdelmeitől NB II-es focicsapatunk:Vác FC – Újpest 0-3 (0-1).
Az egy hete a balassagyarmati pálya használhatatlansága miatt elhalasztott - és ma pótolt -, a kupasorozat legjobb 16 csapata közé jutásért vívott mérkőzésen sajnos már a 6. percben a váciak hálójába került a labda. A jórészt utánpótláskorú játékosokat felvonultató csapatunk ezt követően több szép akciót is vezetett, de kétszer is a kapufa mentette meg a lila-fehéreket.
A második játékrészben aztán egyre nagyobb fölénybe kerültek az újpestiek és negyedóra alatt újabb két találattal növelték az előnyüket. Végül ugyan a mieink jól helytálltak neves riválisukkal szemben, ám az esélyes NB I-es csapat magabiztosan került a következő körbe.
A Vác FC számára vasárnap egy tavaszról előrehozott bajnokival fejeződik be a nem túl sikeres őszi idény: szintén Balassagyarmaton 13 órától a csákváriakat fogadja.

Sport [2019. december 9., hétfő]

Asztalitenisz – Fölényes váci diadal

A vártnál is magabiztosabban nyerte meg az NB II-es pingpong csapatbajnokság Észak-keleti csoportjában a 8. mérkőzését a váci gárda: Váci Reménység – Nyírbátor 13:5.
A tabellán elfoglalt helyezés alapján szoros csatának ígérkezett a Piarista Gimnázium tornatermében vasárnap megrendezett találkozó. A két páros mérkőzés ezt is tükrözte, hiszen egyet a mieink, egyet a vendégek nyertek. Az egyéni mérkőzéseken viszont taroltak a váciak. Némann Dávid mind a négy riválisánál jobbnak bizonyult, míg Lovas Dániel és Vándor András a három-három siker mellett csupán egyszer szenvedett vereséget. Csaptunk negyedik tagja, Sági Bence egyéniben ötvenszázalékos mérleggel zárta a napot.
Nyolc forduló után a mieink három csapatgyőzelemmel és öt vereséggel felzárkóztak a középmezőnyhöz. Legközelebb december 15-én egy újabb siker reményében Szerencsre utazik a váci együttes.

Sport [2019. december 8., vasárnap]

Labdarúgás – Pontmentés a hosszabbításban

A bajnokság második köréből decemberre előrehozott első találkozón hosszú idő után ismét pontszerzésnek örülhetett NB II-es focicsapatunk: Vác FC – Szolnok 2-2 (1-0).
Megkezdődött a másodosztályú labdarúgó pontvadászat második köre. Ebben az első felvonás 18 mérkőzése alatt mindössze hat pontot gyűjtő váciak Balassagyarmaton azt a Szolnokot fogadták, amely a bajnoki nyitányon 2-1-re verte a mieinket hazai környezetében. A szolnokiak is veszélyes zónában vannak, így nem csoda, ha óvatos játékkal és kevés gólhelyzettel telt el az összecsapás első fele. Ám még szünet előtt a hazaiak előbb a felső lécet találták el, majd utána nem sokkal Hajnal Balázs (képünkön) jóvoltából a vezetést is megszerezték.
Sajnos, a pihenőt követően egy kapu előtti kavarodás után rögtön kiegyenlített az ellenfél. Ezt követően ismét a váciak támadtak többet, ám a záró negyedóra elején minden veszni látszott. Kiállítás miatt megfogyatkozott a Vác, majd a vezetést is átvette a Szolnok. Emberhátrányban sem adta fel a pontszerzés igényét együttesünk, ami a hosszabbításban sikerre vezetett. Most a szolnokiaknál történt kiállítás, majd a megítélt 19 méteres szabadrúgást Katona Mátyás a felső sarokba csavarta, kialakítva a 2-2-es döntetlent.
December 15-én egy újabb előrehozott bajnokira kerül sor: a váciak a Csákvárt fogadják 13 órától szintén Balassagyarmaton. Előtte azonban december 11-én déltől ugyanott az elhalasztott kupameccsre kerül sor az élvonalbeli Újpest ellen.

Sport [2019. december 7., szombat]

Kézilabda – Csak a szokásos…

Sajnos, most sem úszták meg tízgólosnál szűkebb vereséggel aktuális NB I-es bajnoki mérkőzését férfi kézilabdásaink: Dabas – Váci KSE 34-21 (18-12).
Csapatunkban ugyan már védhetett a hosszú sérülés után visszatérő Ulicsinyi Péter kapus, ám vele is csak a megszokott 10-12 perces meccskezdés alatt volt egyenrangú ellenfele az amúgy idén nem túl acélos megyei riválisának a VKSE. Az egy tucat perc lepergése közben időnként még vezetett is a vendéggárda, ám a folytatásban már semmi esélye sem maradt az esetleges pontszerzésre. Az első félidő második részében fokozatosan növelte előnyét a Dabas, így szünetre a féltucatnyi fór már nem sok kérdést hagyott a folytatásra.
A térfélcserét követően sem változott az egyoldalú „küzdelem”. Még a szünet előtti pár percben kialakult 15-12-es állást követően a mérkőzés kétharmadáig kilenc hazai találatra mindösszesen egyetlen váci válasz érkezett (41. perc: 24-13). A hátralévő időben inkább hasonlított a játék egy edzőmeccsre, mintsem egy kiélezett bajnoki összecsapásra. Még újabb gólokkal növelte is előnyét a vendéglátó, végül kiütéses győzelmet könyvelhetett el a most is igen halovány teljesítményt nyújtó fiatal váciak ellen. Jellemző a hatvan percre, hogy míg a dabasiak közül tíz, a Vácból mindössze hat játékos volt eredményes.
Váci góldobók: Matsuura Keisuke 7; Kállai Martin 5; Holpert József 3; Nagy Norbert 3 (3); Antal Szabolcs 2; Miklián Bálint 1.

A pontvadászat első felvonásának zárása előtt csapatunk a 12 meccséből gyűjtött egyetlen pontjával máris négypontos hátrányban van a bennmaradó pozíciótól. Az igen szomorúra sikerült őszi sorozat vége december 14-én szombaton az Eger ellen 18 órakor kezdődő hazai találkozó lesz. Mint ahogyan már ma Dabason sem, úgy a folytatásban sem szerepel váci mezben Bognár Alex. A 19 éves utánpótlás válogatott irányítót ugyanis leigazolta a Fradi...

Sport [2019. december 5., csütörtök]

Kézilabda – Mészáros Rea hazatér

A Magyar Kézilabda Szövetség honlapján található adatbázis szerint Mészáros Rea Réka 2019. december 4-től a bajnoki szezon végéig (2020. június 30.) ismét a Váci NKSE leigazolt játékosa lesz.
A 25 esztendős, sokszoros válogatott beállós váci születésű és városunk egyesületében nevelkedett. Több, mint kilenc éve, 2009. októberében mutatkozott be a felnőtt NB I-ben a Syma-Váci NKSE csapatában. Tehetségét bizonyítja, hogy három évre rá leigazolta a Ferencváros, ahol bajnoki címet és kupagyőzelmet is elért. A most folyó pontvadászatban már kevesebb szerepet kapott a zöld-fehéreknél, és mivel a váci csapatnak szüksége van egy jól védekező és támadásban is bevethető játékosra, a VNKSE tegnap átigazolta a játékost volt klubjától.

FRISSÍTÉS!
A vacinkse.hu címen elérhető klubhonlap híre szerint Mészáros Rea 2020. június végéig kölcsönszerződéssel szerepel csapatunkban, majd onnantól kétéves szerződést köti majd a klubhoz. Visszatér egyesületéhez a Fraditól kölcsönbe kapott Hadfi Gréta, helyére Székelyudvarhelyről érkezik a 19 éves kapus, Bálint Anna.

Sport [2019. december 4., szerda]

Labdarúgás – Majd talán egy hét múlva…

A pálya használhatatlansága miatt elmaradt a mára tervezett Vác FC – Újpest Magyar Kupa találkozó. Az új tervezett időpont: 2019. december 11., szerda 12.00.
A hétindító téli időjárás miatt még ma is játékra alkalmatlan volt az NB II-es váci focicsapat „hazai pályája” a balassagyarmati stadionban. A havas, jeges talaj miatt a délelőtt folyamán az a döntés született, hogy a játéktér balesetveszélyes, így játékra alkalmatlan. A váciak már meg is egyeztek az élvonalbeli ellenféllel, hogy a hazai kupasorozat legjobb 16 csapata közé jutásért döntő egy mérkőzést egy hét múlva, szerdán déltől pótolják ugyanott.
Amennyiben a 90 perc után döntetlen lenne az állás, hosszabbítás, szükség esetén 11-esek döntenek majd a továbbjutásról. A nyolcaddöntő sorsolása szerint a párharc győztese a legjobb nyolc közé jutásért - oda-visszavágós rendszerben - a Fehérvár csapatával találkozik majd februárban.

A kupamérkőzés előtt a mieink ismét bajnokin lépnek majd pályára. Ha az időjárás engedi, december 8-án, vasárnap 13 órától (Balassagyarmaton) a Szolnok elleni – tavaszról előrehozott – összecsapáson próbálja sereghajtó együttesünk gyarapítani az eddigi igen szerény ponttermését.

Sport [2019. december 3., kedd]

Sakk – Nagyot szólt az Aurora

Súlyos csatavesztést szenvedett el az NB II-es sakkcsapatbajnokság Erkel csoportjának 5. fordulójában a váci együttes. A mieink a Honvéd Aurora SE ellen 8,5:3,5 arányban maradtak alul.
A Váci SC hadvezérei Budapesten ültek a táblák mellé. A csoport élmezőnyéhez tartozó ellenfél a papírformának megfelelően minden második partiját teljes ponttal fejezte be. Sajnos, a váciak közül csupán Prohászka Gyula – igaz, ő sötéttel – nyerte meg a mérkőzését. Öten – Tornai Imre, Gyenes Máté, Kollár Péter, Slezák Róbert és Rigó Pál - remiztek.
A vereség miatt a már szabadnapon túl lévő csapatunk ismét visszaesett a sereghajtó pozícióba. Legközelebb december 15-én az MTK második csapata látogat Vácra – ők jelenleg vezetik a csoportot.

Sport [2019. december 2., hétfő]

Labdarúgás – Újabb vereség, indigóval

A szerdaihoz hasonló koreográfia szerint szenvedett ismét vereséget NB II-es focicsapatunk – igaz, ezúttal a „hazainak” számító balassagyarmati pályán: Vác FC – Szeged-Csanád Grosics 1-2 (1-1).
Szombaton ugyan napsütéses időben, de már téli hidegben játszotta le sereghajtó együttesünk az aktuális NB II-es pontvadászatban az első bajnoki kör utolsó találkozóját. Amelyen ismét pont nélkül maradt.
Ugyanis a szegediek kezdeti lendületüket egy szögletet követő góllal már a 11. percben érvényesítették. Szerencsére most – a szerdai nyíregyházi mérkőzéssel ellentétben – nem kellett sokáig várni a váci egyenlítésre, hiszen tíz percre rá a 17 éves váci védő, Márkus Martin egy szabadrúgás után lepattanó labdát a hálóba lőtt, 1-1. A szünetig nem változott az állás, bár az ellenfél fölényben játszott.
A térfélcsere után is maradt a váci védekezési taktika, melyet most is erősített a kapus, Halasi Péter több remek védése. Egészen az összecsapás háromnegyedéig tartotta a döntetlent a Vác, ám akkor ismét egy sarokrúgás után került a kapunkba a labda. A hátralévő időben próbálkoztak ugyan a mieink az újabb egyenlítéssel, ám igazán nagy helyzetei inkább az ellenfélnek voltak. Így teljesen megérdemelten vitték el mindhárom pontot, amivel – ha lehet – még nehezebb helyzetbe sodorták a 18 mérkőzésen mindössze 6 pontot szerző és a tabellán messze leszakadva utolsó váci legénységet.
A Vác FC legközelebb – szintén Balassagyarmaton – kupamérkőzésen fogadja az élvonalbeli Újpestet. A találkozó szerdán pontban délben kezdődik. Majd a következő két vasárnapon egy-egy tavaszról előrehozott bajnokival zárul a mieink számára igen szomorú 2019-es naptári év.

Képünkön a bajnokság első köre után kialakult végeredmény.

Sport [2019. november 30., szombat]

Kézilabda – Vállalható váci vereség

Ahogyan az a papírforma alapján sejthető volt, a dobogóért harcoló gyöngyösiek ellen sem tudta begyűjteni első bajnoki győzelmét élvonalbeli férfi kézilabda együttesünk: Váci KSE – Gyöngyös 32-35.
A fiatalokkal teletűzdelt hazai gárda az első hat percben még öt alkalommal is egalizálni tudta a vendégek vezetését, ám a következő egy tucat perc alatt – elsősorban az elrontott támadásainkat megkontrázva – tíz találatot ért el az ellenfél az egy szem váci hálózörgetéssel szemben (18. perc: 6-15). Már ekkor eldőlt a pontok sorsa és csak a hazai vereség különbsége maradt nyitott kérdés.
A második játékrészt jól kezdték a mieink, fel is zárkóztak ötgólos hátrányra. A vendégek erősen visszavettek a kezdeti lehengerlő, gyors és dinamikus játékukból, így a dicséretesen küzdő váci fiatalok tartani tudták a különbséget. Sőt – miután a záró percekre teljesen leeresztettek a gyöngyösiek, és az 54. percben befejezték a góllövést - a véghajrában zsinórban féltucat VKSE-találat kozmetikázott alaposan a végeredményen.
Végül a 11. bajnokiján elszenvedte 10. vereségét a Vác, így már biztosra vehető, hogy a pontvadászat felénél kieső helyet foglal majd el.

Legközelebb december 7-én, szombaton este hattól Dabason próbálkozhat pontszerzéssel csapatunk.

Sport [2019. november 28., csütörtök]

Labdarúgás – Végre váci gól, de ismét vereség

Közel 600 eredménytelen játékperc után, emberhátrányban játszva is gólt szerzett, ám újra vereséggel hagyta el a pályát a másodosztály sereghajtójaként vegetáló váci gárda: Nyíregyháza – Vác 2-1 (1-0).
A mérsékelten szereplő – de a mieinkhez képest így is több, mint háromszor annyi ponttal rendelkező és korábban már edzőt is váltó – nyírségiek hatalmas lendülettel és egy sor kihagyott gólhelyzettel kezdték a mérkőzést, de lendületük az első félidő közepére visszaesett. Mégis ezt követően – a 32. percben – megszerezték a vezetést, miután a góljuk előtt pár perccel a váciak kiállítás miatt emberhátrányba is kerültek.
A szünetet követően továbbra is kapusunk, Halasi Péter bravúrjai kellettek ahhoz, hogy ne növelje előnyét a Nyíregyháza. Így aztán váratlanul esett a váci egyenlítő találat: Katona Mátyás (képünkön) a 60. percben együttesünk közel 600 góltalan bajnoki játékpercét követően zörgette meg a hálót. Sajnos, az emberhátrányos bravúros pontszerzés most sem jött össze, mert tíz perccel a lefújás előtt egy szögletet követő fejesgóllal mégis otthon tartotta mindhárom pontot a Nyíregyháza.
Így csapatunk 17 lejátszott mérkőzése után is csupán hat pontot szerzett és immár 13 ponttal van lemaradva a bennmaradó helyezéstől. Legközelebb szombaton 13 órától Balassagyarmaton a szegedieket fogadják a mieink.

Fotó: ujpestfc.hu