Típus:

Kulcsszó:

Sport [2019. október 30., szerda]

Evezés - Hirling Zsolt az új váci elnök

A világ- és Európa-bajnok Hirling Zsoltot választotta az egyesület elnökévé a Vác Városi Evezős Club e hónapban megtartott tisztújító közgyűlése. Az új vezető a leköszönő Vácy Károlyt váltja a klub élén.
Október 18-án tartotta meg tisztújító közgyűlését a váci evezős egyesület, melyen elnökségi tagok megválasztása mellett új klubirányítót is választottak. Az eddigi vezető, Vácy Károly irányítása mellett az utóbbi években is kimagasló eredményeket elért sportegyesület a világbajnoki és Európa-bajnoki aranyéremmel is büszkélkedő Hirling Zsoltnak (képünkön) szavazott elnökként bizalmat. Az elnökségben helyet kapott még Baranyai Péter, Bácskai Zoltán, Bugarszki Miklós és László Gábor.

Sport [2019. október 29., kedd]

Labdarúgás – A tizedik vereség

A másodosztályú labdarúgó bajnokságban a 13. mérkőzésén elszenvedte 10. vereségét a váci gárda: Budafok – Vác 2-0 (0-0).
Az ellenfél otthonában lejátszott találkozó egyértelmű esélyese az élmezőnyhöz tartozó hazai csapat volt. Ennek megfelelően végig uralta a küzdelmet a sokkal többet támadó Budafok. A mieink megerősített védőfallal sokáig útját állták a rohamoknak és az első félidőben érintetlenek maradtak a hálók.
A szünetet követően sem változott a játék képe, a sorozatos hazai akciók a 63. percben egy szabadrúgást követő fejesgól nyomán hozták meg a vezetést. A hátrányban megpróbáltak nyíltabban futballozni a vendégek, ám a 77. percben újabb gólt kaptak, ami bebiztosította a Budafok teljesen megérdemelt győzelmét.
A Vác FC eggyel több mérkőzést játszva is jelentős ponthátránnyal áll a sereghajtó helyen. Eddigi mérlege: 1 győzelemmel, 2 döntetlennel és 10 vereséggel 5 pont. Szerdán kupatalálkozóra a megyei bajnokságban szereplő Sárbogárd otthonába utaznak a mieink, majd e hét végén szabadnapos lesz a pontvadászatban együttesünk.

Sport [2019. október 28., hétfő]

Kézilabda – Megszorongattuk a kupagyőztest

Szoros küzdelemben, izgalmas csatában szenvedett vereséget élvonalbeli női kézilabda csapatunk a tavalyi bajnoki bronzérmes és EHF-kupagyőztes Balaton-partiaktól: Váci NKSE – Siófok KC 27-31 (14-15).
Villámrajtot vett a hazai hölgykoszorú az álmosan kezdő riválisával szemben, hiszen a 4. percben 4-0 állt az eredményjelzőn. Sajnos jöttek a támadásbeli váci hibák és a 17. percben – 7-7-nél – egyenlített az ellenfél. Ezt követően már egyszer sem vezettek a mérkőzésen a mieink, de a szünetre csak minimális előnnyel mehettek a siófokiak.
A második játékrész elején négy találatnyi előnyt szerzett a vendégcsapat. A remekül küzdő váciak azonban nem adták fel és egészen a lefújásig szorossá tudták tenni a találkozót. Végül igazolódott a papírforma, mert a jó hazai teljesítmény és lelkes váci játék ellenére az erősebb játékoskerettel rendelkező és magasabb célokért küzdő Siófok zsebelte be a pontokat.
Váci gólszerzők: Kácsor Gréta 8 (4); Hámori Konszuéla (e mérkőzésen csapatunk legjobbja – képünkön) 5; Kuczora Csenge és Szabó Kitti 3-3; Barbara Arenhart (kapus!), Helembai Fanny és Sanja Radoszavljevics 2-2; Diószegi Nikolett és Lakatos Rita 1-1 találat.
A Váci NKSE – amely legközelebb csütörtökön este fél héttől a még pont nélküli sereghajtó Szent István SE vendége lesz - hét lejátszott mérkőzése után 50%-os teljesítménnyel jelenleg a 6. helyen áll a 14 csapatos tabellán.

Fotó: vacinkse.hu

Tisztelt Váci Sportbarátok! Kedves Szurkolók!

Örömmel tájékoztatjuk Önöket, hogy a hivatalos önkormányzati honlap a kommunikáció polgárbarát megújításának keretében az elmúlt évekhez képest jelentősebb figyelmet kívánunk fordítani a sport területén elért eredményeink megismertetésére is.
Ezért mától gyakrabban találkozhatnak friss sporthírekkel. Szeretnénk ezzel is kiszolgálni a Nemzet Sportvárosának szurkolóit és szélesebb publicitást adni a kiváló váci csapatok, sportolók sikereinek. Várjuk tehát Önöket a sportpályákon túl az internetes híroldalainkon is.
Hajrá Vác!

Sport [2019. október 21., hétfő]

Kézilabda EHF-kupa: a Váci NKSE kettős győzelemmel továbbjutott

A Váci NKSE kettős győzelemmel búcsúztatta az osztrák Hypót a női kézilabda EHF-kupa selejtezőjének 2. fordulójában: városunk csapata a második, idegenben vívott összecsapáson 30–23-ra nyert, a legeredményesebb játékos, Kácsor Gréta 14 gólig jutott.
A Vác az első, hazai pályán játszott mérkőzésen héttel is vezetett már, de csak négygólos előnyt tudott gyűjteni a Hypo ellen.
A visszavágót két gyors góllal kezdték Kácsor Grétáék, de az osztrák együttes rendre egyenlíteni tudott, sőt, a 12. perc elején vezetett is (7–6). A váci csapat nem sokkal később egy 4–0-s sorozattal távolodott Kovács Ferenc együttesétől, a szünetre pedig 16–12-es vezetéssel mehetett. A fordulást követően a hazaiak többször is feljöttek két gólra, de Radoszavljevicsék visszaverték a próbálkozásokat, és héttel nyertek (23–30).
Szilágyi Zoltán, a Váci NKSE mestere így nyilatkozott a párharc után: "Végig a kezünkben tartottuk a visszavágót. Jól működött a védekezésünk, ötletes volt a támadójátékunk és a helyzetkihasználásunk is hatékony volt. A Hypo sokáig lassította a játékot, ezért nem alakult ki nagyobb különbség. A két meccs alapján nem volt kérdés, ki jut tovább." Forrás: NSO.hu

Két döntetlen a hétvégi mérleg

A férfi kézilabda élvonalban és a labdarúgó másodosztályú bajnokságban is döntetlent játszottak városunk csapatai a hétvégi fordulókban.
A férfi kézilabda NB I-ben Vác - Mezőkövesd: 22 - 22.
A döntetlennel városunk csapata megszerezte első bajnoki pontját és ezzel egy helyezéssel feljebb lépett a tabella utolsó helyéről.
A következő ellenfél (november 2-án) az Orosháza csapata lesz.
A labdarúgó NB II-ben a Győri ETO - Vác FC mérkőzés gól nélküli döntetlennel, pontosztozkodással zárult.
Csapatunk legközelebb (október 27-én) a Budafok ellen lép pályára.

Sport [2019. október 14., hétfő]

Egy győzelem, egy vereség a múlt heti mérleg

A nő kézilabda élvonalban győzött, a férfi NB I-ben vereséget szenvedett városunk csapata.
A női kézilabda NB I-ben Váci NKSE - Szombathely: 31 - 28
A következő ellenfél (október 26-án, hazai pályán) a Siófok KC gárdája lesz.
A férfi kézilabda élvonalban a Tatabánya - Vác mérkőzés végeredménye 37 - 18 lett.
Csapatunk következő ellenfele (október 19-én) a Mezőkövesd lesz.

Sport [2019. október 7., hétfő]

Két vereség, egy döntetlen a múlt heti mérleg

Női kézilabdázóink döntetlent játszottak, férfi kézilabda- és labdarúgó csapatunk vereséget szenvedett a bajnokságok múlt heti fordulóiban.
A férfi kézilabda élvonalban a Csurgó - Vác mérkőzés végeredménye 29 - 23 lett.
Csapatunk következő ellenfele (október 10-én, idegenben) a Tatabánya gárdája lesz.
A labdarúgó NB II. hétvégi fordulójában a Vác FC - Vasas találkozó a fővárosi alakulat 3 - 1-es győzelmével zárult.
Városunk csapata legközelebb (október 20-án, látogatóként) a Győri ETO ellen lép pályára.
A női kézilabda élvonalban Kisvárda - Váci NKSE: 24 - 24.
Csapatunk legközelebbi bajnoki mérkőzését hazai pályán vívja, október 9-én a Szombathely csapata lesz az ellenfél.

Sport [2019. szeptember 30., hétfő]

Két vereség a múlt heti mérleg

A férfi kézilabda élvonalban és a labdarúgó NB II-ben egyaránt vereséget szenvedtek városunk csapatai a múlt heti bajnoki fordulóban.
A férfi kézilabda bajnokságban a Komló volt a Vác ellenfele és a vendégek 22 - 28-as győzelmükkel mindkét bajnoki pontot elrabolták.
A következő ellenfél - október 2-án - a Csurgó gárdája lesz.
A labdarúgó NB II-ben Vác FC - Vasas: 0 - 4
Városunk csapata legközelebb - október 6-án - az MTK Budapest ellen lép pályára.

Sport [2019. szeptember 24., kedd]

A VVEC végzett az éremtáblázat élén az evezős országos bajnokságon

Hatalmas sikert könyvelhetett el a Vác Városi Evezős Club a múlt hét végén rendezett felnőtt országos bajnokságon, az egyesület az éremtáblázat élén végzett.
A VVEC a következő versenyszámokban szerzett országos bajnoki címet:
Férfi könnyűsúlyú négypárevezős (Kosztrub Tamás, Privári M. Domokos, Pálfai Csikó, Fenyődi Tamás), férfi felnőtt egypárevezős és férfi könnyűsúlyú egypárevezős (Galambos Péter), férfi felnőtt kétpárevezős (Ács Kristóf, Bácskai Máté), női könnyűsúlyú egypárevezős (Csepel Zsófia), női könnyűsúlyú kétpárevezős (Kas Natália, Csepel Zsófia), férfi felnőtt négypárevezős (Szklenka Bence, Ács Kristóf, Bácskai Máté, Varga Tamás), férfi könnyűsúlyú kétpárevezős (Fenyődi Tamás, Galambos Péter).
Ezüstérmesek:
Férfi U23-as koroszály, egypárevezős (Ács Kristóf), férfi felnőtt egypárevezős (Bácskai Máté), férfi U23-as korosztály, könnyűsúlyú egypárevezős (Fenyődi Tamás), férfi könnyűsúlyú kétpárevezős (Pálfai Csikó, Kosztrub Tamás).
Bronzérmesek:
Férfi U23-as korosztály, egypárevezős (Szklenka Bence), férfi U23-as korosztály, könnyűsúlyú egypárevezős (Kosztrub Tamás).
– Nagy fegyvertény ez a bajnoki szereplés, amiért elsősorban gratuláció illeti a sportolóinkat, illetve köszönet jár az edzőknek, családoknak, támogatóinknak – nyilatkozta a kiugró eredményt értékelve Vácy Károly, a VVEC elnöke.
Hozzátette: az egyesület az utóbbi időben újabb korábban elnyert támogatási forrásokhoz jutott hozzá, így folytatódhat a telephely, a csónakház fejlesztése és korszerűsítése, ami nagyon fontos az infrastrukturális háttér javítása szempontjából, annál is inkább, mivel a klub az utánpótlás nevelés terén ugyancsak kiemelkedően eredményes bázisa a magyar evezős sportnak.