Sport [2019. november 4., hétfő]

Labdarúgás, kézilabda – Hírek röviden

Kim Rasmussen, a női kézilabda válogatott szövetségi kapitánya kijelölte azt a bő keretet, melyből 16 játékos utazhat majd az év végén Japánban rendezendő világbajnokságra. A 28 fős keretnek két váci kézilabdázónő is tagja: Hámori Konszuéla és Lakatos Rita.
***
Ismertté vált a Váci NKSE EHF kupa mérkőzéseinek időpontja. A sorozat harmadik fordulójában – ahol a tét a csoportkörbe jutás – a török Kastamonu ellen először idegenben, november 9-én, szombaton, magyar idő szerint 13 órakor lép pályára csapatunk. A visszavágóra a Vác Városi Sportcsarnokban november 16-án, szombaton délután négytől kerül sor.
***
Női kézilabdásaink nemzetközi kupameccsei között, november 13-án, szerdán este hattól a Váci KSE a férfi kézilabda Magyar Kupa keretében Komlón vendégeskedik. A továbbjutás egy találkozón dől el, döntetlen esetén a váciak jutnak a következő körbe.
***
Sorsoltak a női kézilabda Magyar Kupa 4. fordulójára. A tét a legjobb 8 közé jutás lesz. A Váci NKSE ellenfele hazai pályán az érdi hölgykoszorú lesz. A továbbjutás egy találkozón dől majd el, a döntetlen a vendégeknek kedvezne.A hivatalos játéknap 2020. január 29.
***
Ugyancsak Magyar Kupa mérkőzés vár majd a Vác FC NB II-es focicsapatára. A legjobb 16 közé jutásért - várhatóan december 4-én egy később kijelölendő helyszínen és időpontban – az élvonalbeli Újpest lesz a mieink ellenfele. A továbbjutás itt is egy összecsapáson dől el, döntetlen esetén hosszabbítás és 11-esek dönthetnek.

Sport [2019. november 2., szombat]

Kézilabda – Már csak a váciak nyeretlenek

A hazai csapat nyerte a kieső helyeken győzelem nélkül álló újonc csapatok találkozóját, így a váciak egyedüli nyeretlenként visszacsúsztak a sereghajtó helyre a férfi kézilabda élvonal pontvadászatában: Orosházi FKSE-Linamar – Váci KSE 29-25 (15-11).
Tovább apadt a kiesési rangadóra a váciak játékoskerete, hiszen a bajnokság rajtjához képest Stranigg János, Ulicsinyi Péter, Törteli Koppány, Pál Gergely és Tyiskov Mihály sem állt Skaliczki László vezetőedző rendelkezésére. A két nyáron felkerült NB I/B-s bajnok közül a mérkőzés előtt 7-7 lejátszott bajnoki után mindössze a váciaknak volt egy pontja, a hazaiak minden eddigi összecsapásuk után vesztesen jöttek le a pályáról.
Sajnos, a mostani 60 perc után nyeretlenként már csak a váciak állnak a tabellán. Az első negyedórában az Orosháza vezetett 1-2 találattal, majd egy rövid időre – 8-9-nél – a mieinknél volt az előny. Ám a játékrész hajrája az ellenfél fölényét hozta és négygólos fórral mehettek pihenőre.
A folytatásban aztán magabiztosan őrizte előnyét a pályaválasztó. A vendégcsapat csak időnként tudott visszazárkózni a félidei különbségre, és végig esélytelen volt a pontszerzésre.
A váci gólszerzők közül a 19 esztendős Bognár Alex (képünkön) 12 találattal volt a legeredményesebb.
A Váci KSE legközelebb november 8-án, pénteken este fél hétkor a balatonfüredi együttest fogadja a váci sportcsarnokban.

Fotó: vacikse.hu

Sport [2019. november 1., péntek]

Kézilabda – Vereséggel felérő döntetlen

Kellemetlen meglepetésre csak egy pontot szerzett a sereghajtó otthonában NB I-es női kézilabda együttesünk: Szent István SE – Váci NKSE 27-27 (16-17).
Az eddig még pontot sem szerző újonc monori „otthonában” szinte végig dekoncentráltan, sok hibával kézilabdáztak a mienk. A meccs három hazai találattal indult és bár a játékrész további felében sikerült fordítania a Vácnak, a szünetre csak minimális volt a vendégelőny.
A folytatásban sem javult sokat a játékunk. Időnként ugyan sikerült 3-4 gólos előnyt szerezni, ám a lelkesen játszó vendéglátók rendre ismét szorossá tették a küzdelmet. Sőt, az utolsó öt perc már döntetlennel kezdődött, majd hiába szerzett ismét előnyt kétszer a Vác, a lefújás előtti másodpercben egy teljesen megérdemelt pontot rabolt az esélyesebb váciaktól az immár nem pont nélkül álló Szent István SE a roppant alacsony színvonalú bajnokin.
Csapatunk két legeredményesebb gólszerzője Lakatos Rita 9 (3) (képünkön) és Kácsor Gréta 8 (2) találattal volt.
A mieink legközelebb november 6-án, szerdán este hattól a székesfehérvári hölgykoszorút fogadják a váci sportcsarnokban.

Fotó: vacinkse.hu

Sport [2019. október 31., csütörtök]

Labdarúgás – A legjobb 32 közé jutott a váci gárda

Bejutott a labdarúgó Magyar Kupa idei sorozatának legjobb 32 együttese közé másodosztályú focicsapatunk: Sárbogárd – Vác FC 1-3 (1-0).
A Fejér megyei bajnokságban szereplő hazaiak lelkes játékuk eredményeként meglepetésre a szünet előtti percekben vezetést szereztek a szokatlan összeállításban pályára lépő váciakkal szemben. A második játékrész elején rákapcsoltak a mieink és előbb Szalánszki Gergő talált a hálóba az 51. percben, majd negyedóra múlva Bartos Julián jóvoltából már csapatunk vezetett. A hátralévő időben a fáradó vendéglátók próbáltak egyenlíteni, ám a hosszabbítás második percében Magos Mátyás beállította a végeredményt.
A következő fordulóra – mely során szintén egy találkozó dönt a legjobb 16 közé jutásról – a tervek szerint december 4-én kerül sor. A mieink ellenfele az élvonalbeli Újpest együttese lesz.

Sport [2019. október 30., szerda]

Evezés - Hirling Zsolt az új váci elnök

A világ- és Európa-bajnok Hirling Zsoltot választotta az egyesület elnökévé a Vác Városi Evezős Club e hónapban megtartott tisztújító közgyűlése. Az új vezető a leköszönő Vácy Károlyt váltja a klub élén.
Október 18-án tartotta meg tisztújító közgyűlését a váci evezős egyesület, melyen elnökségi tagok megválasztása mellett új klubirányítót is választottak. Az eddigi vezető, Vácy Károly irányítása mellett az utóbbi években is kimagasló eredményeket elért sportegyesület a világbajnoki és Európa-bajnoki aranyéremmel is büszkélkedő Hirling Zsoltnak (képünkön) szavazott elnökként bizalmat. Az elnökségben helyet kapott még Baranyai Péter, Bácskai Zoltán, Bugarszki Miklós és László Gábor.

Sport [2019. október 29., kedd]

Labdarúgás – A tizedik vereség

A másodosztályú labdarúgó bajnokságban a 13. mérkőzésén elszenvedte 10. vereségét a váci gárda: Budafok – Vác 2-0 (0-0).
Az ellenfél otthonában lejátszott találkozó egyértelmű esélyese az élmezőnyhöz tartozó hazai csapat volt. Ennek megfelelően végig uralta a küzdelmet a sokkal többet támadó Budafok. A mieink megerősített védőfallal sokáig útját állták a rohamoknak és az első félidőben érintetlenek maradtak a hálók.
A szünetet követően sem változott a játék képe, a sorozatos hazai akciók a 63. percben egy szabadrúgást követő fejesgól nyomán hozták meg a vezetést. A hátrányban megpróbáltak nyíltabban futballozni a vendégek, ám a 77. percben újabb gólt kaptak, ami bebiztosította a Budafok teljesen megérdemelt győzelmét.
A Vác FC eggyel több mérkőzést játszva is jelentős ponthátránnyal áll a sereghajtó helyen. Eddigi mérlege: 1 győzelemmel, 2 döntetlennel és 10 vereséggel 5 pont. Szerdán kupatalálkozóra a megyei bajnokságban szereplő Sárbogárd otthonába utaznak a mieink, majd e hét végén szabadnapos lesz a pontvadászatban együttesünk.

Sport [2019. október 28., hétfő]

Kézilabda – Megszorongattuk a kupagyőztest

Szoros küzdelemben, izgalmas csatában szenvedett vereséget élvonalbeli női kézilabda csapatunk a tavalyi bajnoki bronzérmes és EHF-kupagyőztes Balaton-partiaktól: Váci NKSE – Siófok KC 27-31 (14-15).
Villámrajtot vett a hazai hölgykoszorú az álmosan kezdő riválisával szemben, hiszen a 4. percben 4-0 állt az eredményjelzőn. Sajnos jöttek a támadásbeli váci hibák és a 17. percben – 7-7-nél – egyenlített az ellenfél. Ezt követően már egyszer sem vezettek a mérkőzésen a mieink, de a szünetre csak minimális előnnyel mehettek a siófokiak.
A második játékrész elején négy találatnyi előnyt szerzett a vendégcsapat. A remekül küzdő váciak azonban nem adták fel és egészen a lefújásig szorossá tudták tenni a találkozót. Végül igazolódott a papírforma, mert a jó hazai teljesítmény és lelkes váci játék ellenére az erősebb játékoskerettel rendelkező és magasabb célokért küzdő Siófok zsebelte be a pontokat.
Váci gólszerzők: Kácsor Gréta 8 (4); Hámori Konszuéla (e mérkőzésen csapatunk legjobbja – képünkön) 5; Kuczora Csenge és Szabó Kitti 3-3; Barbara Arenhart (kapus!), Helembai Fanny és Sanja Radoszavljevics 2-2; Diószegi Nikolett és Lakatos Rita 1-1 találat.
A Váci NKSE – amely legközelebb csütörtökön este fél héttől a még pont nélküli sereghajtó Szent István SE vendége lesz - hét lejátszott mérkőzése után 50%-os teljesítménnyel jelenleg a 6. helyen áll a 14 csapatos tabellán.

Tisztelt Váci Sportbarátok! Kedves Szurkolók!

Örömmel tájékoztatjuk Önöket, hogy a hivatalos önkormányzati honlap a kommunikáció polgárbarát megújításának keretében az elmúlt évekhez képest jelentősebb figyelmet kívánunk fordítani a sport területén elért eredményeink megismertetésére is.
Ezért mától gyakrabban találkozhatnak friss sporthírekkel. Szeretnénk ezzel is kiszolgálni a Nemzet Sportvárosának szurkolóit és szélesebb publicitást adni a kiváló váci csapatok, sportolók sikereinek. Várjuk tehát Önöket a sportpályákon túl az internetes híroldalainkon is.
Hajrá Vác!

Sport [2019. október 21., hétfő]

Kézilabda EHF-kupa: a Váci NKSE kettős győzelemmel továbbjutott

A Váci NKSE kettős győzelemmel búcsúztatta az osztrák Hypót a női kézilabda EHF-kupa selejtezőjének 2. fordulójában: városunk csapata a második, idegenben vívott összecsapáson 30–23-ra nyert, a legeredményesebb játékos, Kácsor Gréta 14 gólig jutott.
A Vác az első, hazai pályán játszott mérkőzésen héttel is vezetett már, de csak négygólos előnyt tudott gyűjteni a Hypo ellen.
A visszavágót két gyors góllal kezdték Kácsor Grétáék, de az osztrák együttes rendre egyenlíteni tudott, sőt, a 12. perc elején vezetett is (7–6). A váci csapat nem sokkal később egy 4–0-s sorozattal távolodott Kovács Ferenc együttesétől, a szünetre pedig 16–12-es vezetéssel mehetett. A fordulást követően a hazaiak többször is feljöttek két gólra, de Radoszavljevicsék visszaverték a próbálkozásokat, és héttel nyertek (23–30).
Szilágyi Zoltán, a Váci NKSE mestere így nyilatkozott a párharc után: "Végig a kezünkben tartottuk a visszavágót. Jól működött a védekezésünk, ötletes volt a támadójátékunk és a helyzetkihasználásunk is hatékony volt. A Hypo sokáig lassította a játékot, ezért nem alakult ki nagyobb különbség. A két meccs alapján nem volt kérdés, ki jut tovább." Forrás: NSO.hu

Két döntetlen a hétvégi mérleg

A férfi kézilabda élvonalban és a labdarúgó másodosztályú bajnokságban is döntetlent játszottak városunk csapatai a hétvégi fordulókban.
A férfi kézilabda NB I-ben Vác - Mezőkövesd: 22 - 22.
A döntetlennel városunk csapata megszerezte első bajnoki pontját és ezzel egy helyezéssel feljebb lépett a tabella utolsó helyéről.
A következő ellenfél (november 2-án) az Orosháza csapata lesz.
A labdarúgó NB II-ben a Győri ETO - Vác FC mérkőzés gól nélküli döntetlennel, pontosztozkodással zárult.
Csapatunk legközelebb (október 27-én) a Budafok ellen lép pályára.