Típus:

Kulcsszó:

Sport [2019. november 8., péntek]

Labdarúgás – Újabb sima vereség

Sajnos, továbbra is reménytelennek tűnik másodosztályú focistáink felzárkózása a tabellán. Sereghajtóként immár a 11. vereségét szenvedte el a gárda a 14. lejátszott mérkőzésén: Szombathelyi Haladás – Vác FC 3-0 (0-0).
A tavaly még az NB I-ben szereplő, de jelenleg az NB II-ben is a kiesés ellen harcoló hazaiak egy edzőváltás után fogadták a mieinket. A várakozásoknak megfelelően a hazai csapat dominált már az első félidőben is. Ám ekkor még stabilan védekezett a Vác, ráadásul a szombathelyiek közvetlenül a szünet előtt büntetőt is rontottak.
A második félidőben sem változott sokat a játék képe. Támadtak a vendéglátók, védekezett a váci gárda. Egészen a záró negyedóráig sikerült megóvnunk kapunkat a góltól, ám a hajrára elfogyott az erő és az ellenfél háromszor is betalált.
Az eddig mindössze 5 pontot gyűjtő Vác FC hátránya immár 10 pont a tabellán már bennmaradó pozícióban lévő együtteshez képest. A mieink legközelebb vasárnap fél kettőtől – Soroksáron – a Gyirmót csapatát fogadják.

***

Kijelölték a következő hazai kupafordulóban esedékes Vác – Újpest mérkőzés időpontját. Eszerint a továbbjutásról döntő egyetlen összecsapáson december 4-én, szerdán pontban délben indul útjára a labda. Döntetlen esetén hosszabbítás, illetve 11-esek következhetnek. (A találkozóra a váci stadion van jelenleg kijelölve, de ez alighanem változni fog.)

Sport [2019. november 7., csütörtök]

Kézilabda – Magabiztos győzelem

Az élvonalbeli női kézilabda bajnokság 9. fordulójában a két, eddig botladozó együttes csatájából javuló játékkal és pár remek teljesítménnyel a mieink jöttek ki győztesen: Váci NKSE – Alba Fehérvár KC 29-22 (14-10).
Az összecsapás előtt mindkét együttes 50%-os mutatóval foglalt helyett a tabellán. Nagy iramban kezdtek a csapatok, az első percek váltott vezetése után a hatékony hazai védőfal teljesen megfojtotta a vendégakciókat, így az első 10 percet követően már 7-2-es előnyben volt a Vác. Fokozatosan felzárkózott azonban a Fehérvár (27. perc: 12-10), de a játékrész utolsó gólduplája a váciaké volt.
A folytatásban feltűnően sokat variált és több játékosát cserélte be a támadások utáni védőfalas formációjába a fehérvári edzőnő. Ez a 37. percig, úgy ahogy működött is, hiszen 17-14 volt az állás. Ám ezután még hatékonyabb lett a váci védekezés, elől pedig különösen a két szélsőnk (Sanja Radoszevljevics és Diószegi Nikolett) termelte a gólokat. Egy hétperces eredményes hazai sorozatnak köszönhetően 22-15-re alakult az állás.
Az utolsó 10 percben felváltva zörögtek a hálók, sok volt a hiba, de izgalomra már nem volt ok egyik oldalon sem. Összességében javul(gat)ó produkcióval magabiztosan hozta a kötelező győzelmet a váci hölgykoszorú.
Váci gólszerzők: Sanja Radoszavljevics 7; Diószegi Nikolett és Kácsor Gréta 6-6; Helembai Fanny 4; Kuczora Csenge 4 (1); Hámori Konszuéla 1; Lakatos Rita 1 (1).

A Váci NKSE szombaton kora délután a török Kastamonu ellen lép pályára idegenben. A 13 órakor kezdődő mérkőzés az EHF kupa 3. fordulójának első összecsapása lesz és élőben közvetíti a Sport2 TV.

Sport [2019. november 5., kedd]

Kézilabda – Együttműködési szerződés az egri egyetemmel

November 5-én együttműködési megállapodást írt a Váci Női Kézilabda Sportegyesülettel karöltve tevékenykedő Dunakanyar Kézilabda Akadémia (DKA) és az egri Eszterházy Károly Egyetem.
Mint ismeretes, a DKA célja, hogy a Dunakanyar Régió, Pest, Nógrád, Heves és Borsod-Abaúj-Zemplén megye területéről olyan tehetséges kézilabdázókat gyűjtsön egy közös akadémiai utánpótlásképzési rendszerbe, amely biztosítja kibontakozásukat, illetve a sportolói edzésmunka és a tanulás összhangját.
Az együttműködés keretében az Eszterházy Károly Egyetem vállalja, hogy felkutat olyan tehetséges kézilabdázókat, akik eséllyel felvételizhetnek a váci akadémiára, valamint népszerűsíti az akadémia által nyújtott lehetőségeket a fiatalok és szüleik számára egyaránt. A váci intézményben végzett sportolók számára az egri egyetem kiváló továbbtanulási lehetőséget biztosít, hiszen itt tanulmányaik mellett tovább építhetik sportolói karrierjüket is.

Fotó: eszterhazysc.hu

Vízilabda – Felemás mérleg a kettős fordulóban

Egy-egy győzelmet és vereséget könyvelhettek el a váci vízilabdások az október záró szombatján a fővárosban megrendezett kettős fordulóban.
A MOM Sportuszodában előbb az OB II Közép csoportjának egyik esélyese ellen vívtak nagy csatát a Váci VSE pólósai. Sokáig úgy tűnt, sikerrel, mert az első két negyedet követően a mieink 7-4-re vezettek a Sportliget SE ellen. Sajnos, a folytatásban felülkerekedett a rivális: a harmadik negyedben egyenlített, majd szinte a végső dudaszó pillanatában 14-13-ra megnyerte a találkozót: Váci VSE – Sportliget SE 13-14 (4-3; 3-1; 3-6; 3-4).
A játéknap második váci érdekeltségű összecsapásán egészen máshogyan alakult a Poseidon VSE elleni mérkőzés. Ezen sokáig fej-fej mellett haladtak a csapatok. A harmadik negyedben aztán – 8-8 után – zsinórban dobott négy találatával elhúztak a VVSE, és előnyét végig megtartva nyert: Váci VSE – Poseidon VSE 15-11 (3-2; 3-4; 6-3; 3-2).
Mindkét mérkőzésen - előbb 5, majd 6 találatával - Marnitz Márk volt a mieink legeredményesebb gólfelelőse. Hat fordulót követően a négy győzelemmel és két vereséggel álló Vác a hétcsapatos csoport harmadik helyét foglalja el.

Sport [2019. november 4., hétfő]

Labdarúgás, kézilabda – Hírek röviden

Kim Rasmussen, a női kézilabda válogatott szövetségi kapitánya kijelölte azt a bő keretet, melyből 16 játékos utazhat majd az év végén Japánban rendezendő világbajnokságra. A 28 fős keretnek két váci kézilabdázónő is tagja: Hámori Konszuéla és Lakatos Rita.
***
Ismertté vált a Váci NKSE EHF kupa mérkőzéseinek időpontja. A sorozat harmadik fordulójában – ahol a tét a csoportkörbe jutás – a török Kastamonu ellen először idegenben, november 9-én, szombaton, magyar idő szerint 13 órakor lép pályára csapatunk. A visszavágóra a Vác Városi Sportcsarnokban november 16-án, szombaton délután négytől kerül sor.
***
Női kézilabdásaink nemzetközi kupameccsei között, november 13-án, szerdán este hattól a Váci KSE a férfi kézilabda Magyar Kupa keretében Komlón vendégeskedik. A továbbjutás egy találkozón dől el, döntetlen esetén a váciak jutnak a következő körbe.
***
Sorsoltak a női kézilabda Magyar Kupa 4. fordulójára. A tét a legjobb 8 közé jutás lesz. A Váci NKSE ellenfele hazai pályán az érdi hölgykoszorú lesz. A továbbjutás egy találkozón dől majd el, a döntetlen a vendégeknek kedvezne.A hivatalos játéknap 2020. január 29.
***
Ugyancsak Magyar Kupa mérkőzés vár majd a Vác FC NB II-es focicsapatára. A legjobb 16 közé jutásért - várhatóan december 4-én egy később kijelölendő helyszínen és időpontban – az élvonalbeli Újpest lesz a mieink ellenfele. A továbbjutás itt is egy összecsapáson dől el, döntetlen esetén hosszabbítás és 11-esek dönthetnek.

Sport [2019. november 2., szombat]

Kézilabda – Már csak a váciak nyeretlenek

A hazai csapat nyerte a kieső helyeken győzelem nélkül álló újonc csapatok találkozóját, így a váciak egyedüli nyeretlenként visszacsúsztak a sereghajtó helyre a férfi kézilabda élvonal pontvadászatában: Orosházi FKSE-Linamar – Váci KSE 29-25 (15-11).
Tovább apadt a kiesési rangadóra a váciak játékoskerete, hiszen a bajnokság rajtjához képest Stranigg János, Ulicsinyi Péter, Törteli Koppány, Pál Gergely és Tyiskov Mihály sem állt Skaliczki László vezetőedző rendelkezésére. A két nyáron felkerült NB I/B-s bajnok közül a mérkőzés előtt 7-7 lejátszott bajnoki után mindössze a váciaknak volt egy pontja, a hazaiak minden eddigi összecsapásuk után vesztesen jöttek le a pályáról.
Sajnos, a mostani 60 perc után nyeretlenként már csak a váciak állnak a tabellán. Az első negyedórában az Orosháza vezetett 1-2 találattal, majd egy rövid időre – 8-9-nél – a mieinknél volt az előny. Ám a játékrész hajrája az ellenfél fölényét hozta és négygólos fórral mehettek pihenőre.
A folytatásban aztán magabiztosan őrizte előnyét a pályaválasztó. A vendégcsapat csak időnként tudott visszazárkózni a félidei különbségre, és végig esélytelen volt a pontszerzésre.
A váci gólszerzők közül a 19 esztendős Bognár Alex (képünkön) 12 találattal volt a legeredményesebb.
A Váci KSE legközelebb november 8-án, pénteken este fél hétkor a balatonfüredi együttest fogadja a váci sportcsarnokban.

Fotó: vacikse.hu

Sport [2019. november 1., péntek]

Kézilabda – Vereséggel felérő döntetlen

Kellemetlen meglepetésre csak egy pontot szerzett a sereghajtó otthonában NB I-es női kézilabda együttesünk: Szent István SE – Váci NKSE 27-27 (16-17).
Az eddig még pontot sem szerző újonc monori „otthonában” szinte végig dekoncentráltan, sok hibával kézilabdáztak a mienk. A meccs három hazai találattal indult és bár a játékrész további felében sikerült fordítania a Vácnak, a szünetre csak minimális volt a vendégelőny.
A folytatásban sem javult sokat a játékunk. Időnként ugyan sikerült 3-4 gólos előnyt szerezni, ám a lelkesen játszó vendéglátók rendre ismét szorossá tették a küzdelmet. Sőt, az utolsó öt perc már döntetlennel kezdődött, majd hiába szerzett ismét előnyt kétszer a Vác, a lefújás előtti másodpercben egy teljesen megérdemelt pontot rabolt az esélyesebb váciaktól az immár nem pont nélkül álló Szent István SE a roppant alacsony színvonalú bajnokin.
Csapatunk két legeredményesebb gólszerzője Lakatos Rita 9 (3) (képünkön) és Kácsor Gréta 8 (2) találattal volt.
A mieink legközelebb november 6-án, szerdán este hattól a székesfehérvári hölgykoszorút fogadják a váci sportcsarnokban.

Fotó: vacinkse.hu

Sport [2019. október 31., csütörtök]

Labdarúgás – A legjobb 32 közé jutott a váci gárda

Bejutott a labdarúgó Magyar Kupa idei sorozatának legjobb 32 együttese közé másodosztályú focicsapatunk: Sárbogárd – Vác FC 1-3 (1-0).
A Fejér megyei bajnokságban szereplő hazaiak lelkes játékuk eredményeként meglepetésre a szünet előtti percekben vezetést szereztek a szokatlan összeállításban pályára lépő váciakkal szemben. A második játékrész elején rákapcsoltak a mieink és előbb Szalánszki Gergő talált a hálóba az 51. percben, majd negyedóra múlva Bartos Julián jóvoltából már csapatunk vezetett. A hátralévő időben a fáradó vendéglátók próbáltak egyenlíteni, ám a hosszabbítás második percében Magos Mátyás beállította a végeredményt.
A következő fordulóra – mely során szintén egy találkozó dönt a legjobb 16 közé jutásról – a tervek szerint december 4-én kerül sor. A mieink ellenfele az élvonalbeli Újpest együttese lesz.

Sport [2019. október 30., szerda]

Evezés - Hirling Zsolt az új váci elnök

A világ- és Európa-bajnok Hirling Zsoltot választotta az egyesület elnökévé a Vác Városi Evezős Club e hónapban megtartott tisztújító közgyűlése. Az új vezető a leköszönő Vácy Károlyt váltja a klub élén.
Október 18-án tartotta meg tisztújító közgyűlését a váci evezős egyesület, melyen elnökségi tagok megválasztása mellett új klubirányítót is választottak. Az eddigi vezető, Vácy Károly irányítása mellett az utóbbi években is kimagasló eredményeket elért sportegyesület a világbajnoki és Európa-bajnoki aranyéremmel is büszkélkedő Hirling Zsoltnak (képünkön) szavazott elnökként bizalmat. Az elnökségben helyet kapott még Baranyai Péter, Bácskai Zoltán, Bugarszki Miklós és László Gábor.

Sport [2019. október 29., kedd]

Labdarúgás – A tizedik vereség

A másodosztályú labdarúgó bajnokságban a 13. mérkőzésén elszenvedte 10. vereségét a váci gárda: Budafok – Vác 2-0 (0-0).
Az ellenfél otthonában lejátszott találkozó egyértelmű esélyese az élmezőnyhöz tartozó hazai csapat volt. Ennek megfelelően végig uralta a küzdelmet a sokkal többet támadó Budafok. A mieink megerősített védőfallal sokáig útját állták a rohamoknak és az első félidőben érintetlenek maradtak a hálók.
A szünetet követően sem változott a játék képe, a sorozatos hazai akciók a 63. percben egy szabadrúgást követő fejesgól nyomán hozták meg a vezetést. A hátrányban megpróbáltak nyíltabban futballozni a vendégek, ám a 77. percben újabb gólt kaptak, ami bebiztosította a Budafok teljesen megérdemelt győzelmét.
A Vác FC eggyel több mérkőzést játszva is jelentős ponthátránnyal áll a sereghajtó helyen. Eddigi mérlege: 1 győzelemmel, 2 döntetlennel és 10 vereséggel 5 pont. Szerdán kupatalálkozóra a megyei bajnokságban szereplő Sárbogárd otthonába utaznak a mieink, majd e hét végén szabadnapos lesz a pontvadászatban együttesünk.