Típus:

Kulcsszó:

Sport [2019. november 25., hétfő]

Labdarúgás – Tizenhat meccsen mindössze hat pont

Újabb vereségével már biztosan a sereghajtó helyen zárják a másodosztályú bajnokság első körét focistáink: Siófok – Vác 2-0 (1-0).
A találkozót kezdő sípszó után hat perccel, illetve a mérkőzést lezáró sípszó előtt szintén hat perccel kapott gólokkal szenvedett vereséget csapatunk az élbolyhoz tartozó Balaton-partiak otthonában. A mieink számára rosszul kezdődő összecsapáson a korai hazai találatot követően egészen a hajráig kiegyenlített, de nem túl eseménydús küzdelem folyt a pályán. A vendégek próbálkoztak az egyenlítéssel, de ezt sorozatos sárgalapos figyelmeztetések árán visszaverte a hazai csapat.
Aztán a meccs hajrájára elfogyott a váciak ereje és hite, így végül egy újabb góllal bebiztosította papírforma győzelmét a Siófok.
Az eddigi 16 mérkőzésen begyűjthető pontmennyiségből – 48 pontból – eddig csupán minden nyolcadikat sikerült megszereznie a mezőnyből alulról kilógó váci gárdának. A tabellára tekintve látható, hogy a mieink eddig mérkőzésenként átlagosan két gólt kaptak, viszont csak minden második találkozójukon voltak képesek egy gólt szerezni és utoljára október 6-án találtak a kapuba. Nem csoda, hogy a legrosszabb bennmaradó helyen álló csapattal szemben is tízpontos a váciak lemaradása.
Legközelebb november 27-én, szerdán este hattól a 12. fordulóból elhalasztott bajnokit pótolják a mieink Nyíregyházán.

Sport [2019. november 24., vasárnap]

Kézilabda – Újabb csúnya fiaskó

Az NB I-es férfi pontvadászat 10. fordulójában sem sikerült megszereznie első győzelmét a sereghajtó váci gárdának, ráadásul ezúttal a szintén kieső helyen állótól szenvedett nagy különbségű vereséget: Budakalász – Váci KSE 32-22 (18-9).
Csapatunk hivatalos nevét ugyan átírták a szövetségben (VKSE KFT. Vác), az eddigi elkeserítő produkción azonban ez sem változtatott. A játékoskeretből már hiányzott Marko Davidovics is, viszont a váciak leigazoltak egy 28 esztendős japán kézilabdázót, Matsuura Keisuket (képünkön). Az immár féltucatnyi, valóban élvonalbeli játékosát elvesztő és a 16 fős játékoskeret közel felét ifjúsági kézilabdázóval feltöltő, egypontos váciak a tabellán két megszerzett pontjával őket előző budakalászi legénységhez utaztak a kiesési rangadóra…
… amely tulajdonképpen az első negyedóra végén megszűnt „rangadónak” lenni. Ekkor még csak 5-4-re vezettek a vendéglátók. Aztán egycsapásra a mieink ellenállása is megszűnt. Egyetlen gólunkra hétszer válaszolt az ellenfél és kevés hiányzott ahhoz, hogy már a szünetre tízgólos legyen a különbség.
A második játékrész már edzőmeccset öltött, mindkét oldalon jobbára a magyar fiatalok kaptak bizonyítási lehetőséget. Szerencsére sokáig nem tudta növelni az előnyét a Budakalász, de végül így is kiütéses győzelmet aratott az erősségében már aligha elsőosztályúnak mondható váciak ellen.
Váci góldobók: Holpert József 6; Matsuura Keisuke 5; Bognár Alex 4; Kállai Martin és Miklián Bálint 2-2; Kocsi András, Nagy Norbert és Rozner Kevin 1-1.
A VKSE KFT Vác legközelebb november 29-én, pénteken este fél hétkor a Gyöngyöst fogadja a városi sportcsarnokban.

Sport [2019. november 21., csütörtök]

Kézilabda – Áttekintés az NB I-es utánpótlás szerepléséről

Nem csupán felnőtt szinten – mint ismeretes, egyetlen vidéki településként csak Vácott van női és férfi élvonalbeli kézilabda együttes is -, hanem az utánpótlás korosztályokban is több csapatunk szerepel a sportág első osztályában.
A szebbik nem esetében például mindjárt két egyesület is résztvevője mind az ifjúsági, mind a serdülő első osztálynak. A fiatalabbaknál 10 lejátszott bajnokit követően a Dunakanyar Kézilabda Akadémia-Vác (Nemes Tibor edző irányításával) 14 pontjával a 6. helyen áll. A Váci NKSE (Deézsi Réka csapata) eddig 4 pontot szerezve jelenleg a 12. helyet foglalja el.
A női ifimezőnyben szintén a Keleti csoportban játszanak a váciak. Itt is 14 együttes alkotja a mezőnyt, amelyben a két váci hölgykoszorú egymással is szoros csatát vív a jobb helyezésért. Jelenleg a Váci NKSE (Ottó Katalin edző vezetésével) 14 ponttal az 5. helyen áll, egy-egy ponttal és helyezéssel megelőzve a Dunakanyar Akadémia-Vác első csapatát (edzők: Majoros Gusztáv és Németh Lilla).
A férfi utánpótlás csapatok élvonalbeli sorozatában a Váci KSE serdülői és ifistái a Nyugati csoportban szerepelnek. Az ifjúságiak (edző: korábban Gúnya Péter, jelenleg ifj. Skaliczki László) 9 találkozón szerzett 4 pontjukkal a 14 csapatos csoport 11. helyén állnak. Mind a 9 eddigi mérkőzésén alulmaradt, így most sereghajtó a serdülő csapat, melyet korábban Gúnya Péter, jelenleg pedig Solymos Andrea irányít.

Sport [2019. november 20., szerda]

Sakk – Az első győztes ütközet

Két vereség és egy szabadnap után az OB II-es csapatbajnokság Erkel csoportjának 4. fordulójában megszerezték első győzelmüket sakkozóink: Váci SC – Fóti SE 6,5:5,5.
A váci művelődési központban megrendezett 12 táblás mérkőzés érdekessége volt, hogy a sötét bábukat vezetve négy, világossal viszont csak három győzelem született. Öt játszma végződött döntetlennel. A váci hadvezérek közül a teljes pontot megszerezte: Tornai Imre, Molnár Péter, Kiss Pál és Slezák Dániel Róbert. Trajber Dániel, Gyenes Máté, Slezák Róbert, Solti Gergely és Halász József fél-fél ponttal járult hozzá a szoros győzelemhez.
A váciak legközelebb december első napján a Honvéd Auróra SE csapatához látogatnak.

Sport [2019. november 19., kedd]

Atlétika – A váci paraatléták világbajnoki sikerei

Sikeresen zárult a Para Atlétikai Világbajnokság a magyar válogatott számára. A csapat mérlege: egy világbajnoki aranyérem, két ezüst és egy bronzérem. A csapat tagjai három kvótát gyűjtöttek a 2020-as Paralimpiai Játékokra.
A vasárnap zárult 2019. évi Para Atlétikai Világbajnokságnak Dubai adott otthont. A versenyen 124 ország több, mint 1400 versenyzője mérte össze tudását 172 versenyszámban. A világbajnokság versenyszámainak első négy helyezettje szerzett kvótát a jövő évi Paralimpiai Játékokra.
A magyar válogatottat négy váci sportoló is erősítette. A Váci Reménység paraatlétái – Szikora Gyula edző tanítványai - közül a súlylökő Szőllősi István remek egyéni csúccsal lett az erős mezőnyben 11. helyezett. Szintén súlylökésben versenyzett Nagy Ambrus, aki a 13. legjobb eredményt érte el. Kálmán Krisztina két dobószámban is szerepelt: súlylökésben a 9., míg buzogányhajításban 10. lett. Keresztesi Erika két futószámban állt rajthoz: a hosszabbik távon – 1500 méteren – 10., a rövidebb versenyszámában – 400 méteren – 12. helyen ért a célba.

Sport [2019. november 18., hétfő]

Kézilabda – Búcsú a nemzetközi kupától

Az idegenben elszenvedett hétgólos vereség után öt találattal ugyan legyőzte török ellenfelét a hazai visszavágón, de összesítésben kétgólos hátránnyal kiesett az EHF kupából élvonalbeli női kézilabda együttesünk: Váci NKSE – Kastamonu Belediyesi GSK 30-25 (15-9).
Az első percekben kapott két gól után egy remek tízperces meccsperiódust varázsoltak a mieink, és 8-1-es szakasz után máris két gólra csökkent az összesített hátrányuk (16. perc: 8-3). A remek védekezésnek köszönhetően az első félidőben végig a váciak akarata érvényesült és a 25. percben – 13-6-nál – behozta hétgólos hátrányát a VNKSE. Ekkor a csapat kiváló védekezése mellett Barbara Arenhart remekül védett, a túloldalon pedig elsősorban Sanja Radoszavljevics góljainak örülhetett a publikum. A szünetben meglévő féltucatnyi előny reményt keltő volt a folytatásra nézve.
Ám a második félidő eleje a törököké volt. Megfelezték hátrányukat, mert a hazaiak védőmunkája nagyon visszaesett. Jellemző, hogy az első harminc perc vendég góltermése most már 14 perc alatt megvolt (44. perc: 21-18). Lelkesen próbálta nagyobb különbségre feltornázni vezetését a váci hölgykoszorú, ám találatainkra rendre válasz érkezett, mert durva hibákat követett el a védőfalunk.
A hajrában még egyszer felcsillant a remény, ám két kihagyott szélsőhelyzet után egyértelművé vált, hogy – ha nagyon szűken is – két év elteltével ismét a török bajnok lép tovább a váciak kárára a kupasorozat csoportkörébe.
Továbbjutott 58-56-os összesítéssel a Kastamonu.
Váci gólszerzők: Sanja Radoszavljevics 6; Kácsor Gréta 6 (2); Diószegi Nikolett és Lakatos Rita 5-5; Kuczora Csenge 5 (2); Hámori Konszuéla, Szabó kitti és Szondi Zsófia 1-1.
Most másfél hónapos szünet következik a mieink számára, hiszen világbajnokság zajlik majd Japánban. A magyar válogatottban nem kapott helyet váci játékos, ám hazája együttesében résztvevő lesz Barbara Arenhart és Sanja Radoszavljevics. Az NB I-es bajnokság december 29-én, a váciak számára Békéscsabán folytatódik.

Sport [2019. november 17., vasárnap]

Vízilabda – Egy-egy szoros győzelem és vereség

Zuglóban, a Szőnyi úti sporttelep sátortetős medencéjében rendezték meg a harmadosztályú férfi pólóbajnokság negyedik dupla fordulóját. A váciak mindkét találkozójukon szoros, kiélezett csatát vívtak.
Az OB II-es pontvadászat Közép csoportjának újabb játéknapján a mieink előbb a Komplex Póló Suli SE ellen szálltak vízbe. A mérkőzés nagyon rosszul indult a Váci VSE számára, hiszen az első negyedben nem találtak a kapuba, miközben négy gólt is kaptak. A folytatásban aztán fokozatosan szűkítette hátrányát a Vác, majd a záró negyed utolsó előtti percében fordított is. A kiváló küzdeni tudásnak hála végül a mieink 8-7-es győzelmet könyvelhettek el. Dobott góljaink felét Marnitz Márk vállalta magára.
A nap későbbi részében a Semmelweis Egyetem gárdája volt az ellenfél. Az a csapat, amely veretlenül vezeti a csoportot és egyértelmű esélyese volt a váciak elleni csatának is. Itt is a hajrá döntött, sajnos ezúttal a rivális javára. A gólszegény, de nagy küzdelmet hozó összecsapás váltott vezetéssel ért el a záró két percig, amikor az ellenfél tudott 5-5 után egy meccset eldöntő találatot szerezni és nyerni minimális különbséggel, 6-5-re. Ezen a találkozón is Marnitz Márk volt csapatunk legeredményesebb gólszerzője.
Nyolc lejátszott mérkőzés után a váci legénység jelenleg a 3. helyet foglalja el a hétcsapatos mezőnyben. A Váci VSE legközelebb hazai medencében szaporíthatja pontjainak a számát: november utolsó napján a váci medencében előbb 11.15-től, majd délután háromkor ugranak a vízbe a mieink.

Sport [2019. november 15., péntek]

Kézilabda – Búcsúzott a VKSE a kupasorozattól

A férfi kézilabda Magyar Kupában a 3. fordulóban kapcsolódott be a küzdelmekbe a váci férfi együttes, ám a hallatlanul balszerencsés sorsolás miatt egy mérkőzés után már el is búcsúzott a folytatástól: Sport36-Komló – Váci KSE 33-31 (19-16).
Az élvonalbeli pontvadászatban sereghajtó csapatunk szinte esélytelenül várhatta a középmezőnyhöz tartozó vendéglátója elleni egymeccses ütközetet. Az elején úgy tűnt, simán nyerik is a találkozót a vendéglátók, hiszen a 8. percben már 7-2-re vezettek. Ezt a különbséget sokáig tartotta a Komló, de a szünetre sikerült három találatnyira felzárkózni.
A második játékrészben előbb kiegyenlített, majd a mérkőzés háromnegyedénél a vezetést is átvette a VKSE (43. perc: 25-26). Aztán ismét fordult a kocka, 1-2 góllal a hazaiak álltak jobban. A találkozó utolsó öt percében aztán már nem esett gól, maradt a kétgólos komlói fór, amivel továbbjutott együttesük a 4. fordulóba. Váci góldobók: Bognár Alex 9 (3); Kállai Martin 7; Holpert József 4; Antal Szabolcs és Kocsi András 3-3; Marko Davidovic 2; Nagy Norbert Rédai Krisztián és Rozner Kevin 1-1 találat.
Csapatunk legközelebb bajnoki mérkőzésen lép pályára: november 23-án, szombaton a Budakalászhoz látogat.

Sport [2019. november 14., csütörtök]

Kézilabda – Remek helytállás a Fradi ellen

Alaposan megnehezítette a biztos éremesélyes zöld-fehérek dolgát és csak a meccshajrában adta meg magát élvonalbeli női kézilabda csapatunk: Váci NKSE – FTC-Rail Cargo Hungaria 27-30 (16-13).
Remekül indította az idei utolsó – ismét teltházas – hazai bajnokiját együttesünk. Féltucat perc alatt 5-2-es előnyre tett szert a VNKSE, ám gyorsan fordítottak a vendégek. Aztán az első félidő hajrájáig – elsősorban a csereként beállt fiatal kapus, Bukovszky Anna (képünkön) bravúrjaival és Kácsor Gréta tűpontos hetesgóljaival – rendre egyenlített a hazai hölgykoszorú. Sőt, a szünet előtti pár percben szebbnél szebb találatokkal a váciak mehettek háromgólos előnnyel az öltözőbe.
A folytatásban rákapcsolt a Fradi. Percekig kellett várni a félidő első hazai akciógóljára. Aztán nagyon elkapta a fonalat csapatunk és a 43. percben már néggyel, 22-18-ra vezetett. Sajnos, nem sokáig, mert kicsit későn reagáltunk a Fradi védekezésváltására, így zsinórban öt gólt kaptunk és a 48. percben már 22-23 volt az állás.
Nem engedte elhúzni ellenfelét a váci hölgykoszorú, és egészen az 53. percig rendre egyenlíteni tudott. A végjátékban az erősebb játékoskerettel rendelkező fővárosiak azonban már nem engedték ki a kezükből a győzelmet és tulajdonképpen a papírformának megfelelően elvitték a pontokat.
Váci gólszerzők: Kácsor Gréta 10 (7); Kuczora Csenge 6 (1); Sanja Radoszavljevics 5; Diószegi Nikolett és Helembai Fanny 2-2; Lakatos Rita és Paróczy Sára 1-1.
A Váci NKSE szombaton délután négytől a török Kastamonu ellen EHF kupa visszavágót játszik a váci sportcsarnokban. Mint ismeretes, az első összecsapáson 33-26-ra alulmaradt együttesünk Törökországban.

Sport [2019. november 13., szerda]

Sakk – Két vereséggel rajtoltak a váciak

Az új országos sakk csapatbajnokságban is a harmadik vonalnak számító NB II Erkel csoportjában szerepel a Váci Sakk Club SE. Hadvezéreink a nyitó két fordulóban egyaránt elvesztették a csatájukat.
Elsőként a váci művelődési központban felállított táblákhoz ellenfélként a Vízügyi SC érkezett és 7,5:4,5 arányban legyőzte vendéglátóját. A mieink közül Trajber Dániel és Rigó Pál nyerte meg a partiját, míg dr. Trajber Csaba, Kollár Péter, Slezák Róbert, Kiss Pál és Solti Gergely döntetlenre adta a játszmáját. Öt sakkcsata pedig vendéggyőzelmet hozott.
A második fordulóban – bár az ellenfél volt a házigazda – szintén Vácott bonyolították le a gödöllőiek elleni csapatmérkőzést. Sajnos, ezen még súlyosabb vereséget szenvedtek a váciak: 8,5:3,5-re végződött a mérkőzés. Féltucat partit teljes ponttal fejezett be riválisunk. A Vác csapatában csupán Solti Gergely diadalmaskodott, öten (dr. Trajber Csaba, Kollár Péter, Slezák Róbert, Kiss Pál és Slezák Dániel) remiztek.
A harmadik körben szabadnaposak voltak a mieink, akik így egy meccsel kevesebb alkalommal gyarapíthatták pontjaikat, ezért a megszerzett 8 pont jelenleg sereghajtó helyezést jelent számukra a 11 együttest felsorakoztató csoportban. Legközelebb november 17-én, vasárnap délelőtt – ismét Vácott – a fótiakat fogadja csapatunk.