Típus:

Kulcsszó:

Sport [2019. december 29., vasárnap]

Kézilabda – Fontos pontok évzárásként

Szinte végig vezetve, mégis csak izgalmas hajrá után hozta el a bajnoki pontokat a Viharsarokból a két pontot a naptári év utolsó bajnokiján az élvonalbeli váci női kézilabda együttes: Békéscsaba – Váci NKSE 29-31 (13-16).
Teljes, 16 fős játékoskerettel állt ki az idén is a kiesés ellen menekülő Békéscsaba otthonában a váci hölgykoszorú. Már be volt nevezve a Székelyudvarhelyről leigazolt kapus, Bálint Anna és a Fradiból hazatért, saját nevelésű beálló, Mészáros Rea.
Az első vendéggólt még kiegyenlítették a hazaiak, ám a 6. perctől már végig a mieink álltak jobban. A játékrész első felében ötgólos fórt szorgoskodott össze a VNKSE, ám aztán két perc alatt egyre faragta hátrányát a Csaba. Szerencsére újítani tudott a Vác és a szünetre bíztató, három találatnyi előnnyel mehetett pihenni.
A folytatást újra jól indította Szilágyi Zoltán csapata és hamar visszaállította a legnagyobb (ötgólos) előnyét. Ezt egészen az összecsapás háromnegyedéig meg is tartotta (46. perc: 18-23). Ám a hazaiak nem adták fel. Sajnos, büntetőket is rontott csapatunk és fokozatosan szorosabb lett az állás. Elsősorban Aleksandra Vukajlovic átlövései ellen nem volt váci ellenszer, így a hajrára több alkalommal is csupán 2 góllal vezetett csapatunk.
Végül – nem meglepetésre – egy szoros, kiélezett, ám mérsékelt színvonalú csatában bezsebelte a bajnoki pontokat a Váci NKSE, így immár pozitív összmérleggel, 11 mérkőzésből gyűjtött 12 pontjával tartja a 6. helyét a tabellán. Legközelebb – már az új esztendőben, január 8-án, szerdán este héttől, élő televíziós közvetítéssel kísérve – a megyei rivális Érd látogat a váci sportcsarnokba.

Sport [2019. december 27., péntek]

Kézilabda - Késő esti meccsek az Érddel

Az új esztendő első hónapjában két alkalommal is Vácra látogat az érdi női kézilabda együttes. A Magyar Televízió sportcsatornája mindkét találkozót élőben közvetíti, ezért megváltozott a mérkőzések kezdési időpontja.
Mint ismeretes, a Váci NKSE a 2019-es naptári év utolsó bajnokiját vasárnap este hattól Békéscsabán játssza le. Az új év első mérkőzésére január 8-án, szerdán kerül sor az Érd ellen. A megyei rangadót az M4 Sport élőben közvetíti, kérésükre az összecsapás 19 órakor kezdődik. (Előtte 17 órától Váci NKSE - Szeghalom NB I-es serdülő bajnoki lesz a váci sportcsarnokban.)
Kijelölték a női kézilabda Magyar Kupa negyeddöntőbe jutásért vívandó Váci NKSE – Érd mérkőzés időpontját is. Eszerint ezt a 60 percet is élőben közvetíti az M4 Sport csatorna 2020. január 29-én, szerdán este hét órától. (A továbbjutás egy találkozón dől el, a döntetlen a vendégek számára jelentene továbblépést.)

Sport [2019. december 19., csütörtök]

Evezés – Galambos Péter ötödször az Év Evezőse

A Magyar Távirati Iroda sportszerkesztőségének kezdeményezésére a hazai szakszövetségek idén is megjelölték, hogy teljesítménye alapján kit tart a sportág 2019-es legjobbjának. A Magyar Evezős Szövetség döntése értelmében – immár ötödik alkalommal – a legjobb férfi evezős Galambos Péter (képünkön) lett.
A Vác Városi Evezős Club 33 éves sportolója 2010, 2012, 2013 és 2018 után érdemelte ki ismét az elismerést, mivel az idei világbajnokságon ezüst-, a kontinensbajnokságon pedig aranyérmes lett a könnyűsúlyú egypárevezősök mezőnyében. Péter több alkalommal részesült már a Vác Város Sportjáért kitüntetésben, valamint tavaly sporteredményeiért, életviteléért és példamutató magatartásáért városunk egyéni Pro Urbe Díját is átvehette.

Sport [2019. december 17., kedd]

Asztalitenisz – Csak Remény(ség) volt, Szerencs(e) nem

Nem volt esélye az újabb győzelemre, így vereséggel zárta a naptári évet a harmadik vonalban szereplő asztalitenisz együttesünk: Szerencsi VSE – Váci Reménység SE 13:5.
Két, hasonló játékerőt – mindkét gárda eddig 3 győzelem mellett 5 vereséget szenvedett - képviselő csapat csatájában sajnos, a vártnál nagyobb különbség alakult ki. A két páros mérkőzés közül egyet fölényesen, egyet pedig szoros csatában nyertek meg a hazaiak. Az egyénik során csak Némann Dávid zárt pozitív mérleggel: ő 3 találkozót is sikerrel vívott meg. Egy-egy meccset nyert Lovas Dániel és Vándor András, míg Sági Bence ezúttal nyeretlen maradt.
A bajnokság első köre ezzel befejeződött. A mieink 3 győzelem mellett 6 vereséget szenvedtek, ezzel a tízcsapatos mezőnyben jelenleg a 7. helyet foglalja el.

Sport [2019. december 16., hétfő]

Sakk – Nagyon súlyos csatavesztés

Sajnos, még a várható vereségnél is csúnyábban alakult az NB II-es sakkcsapatbajnokság idei utolsó találkozója a váci hadvezérek számára: Váci SC – MTK Budapest II. 1:11.
Mivel a tabella sereghajtója fogadta az éllovast a váci művelődési központban vasárnap, nagy reménye nem lehetett a mieinknek a fővárosi sakk élklub második csapata ellenében. Ám azért arra tán még a vendég sakkozók sem számítottak, hogy a táblák mellett sorra teljes ponttal fejezik be partijukat.
Pedig ez történt. A 12 ütközet rendre váci vereséggel zárult, mindössze Kiss Pál – világossal – nyert, a többi táblán mind az MTK sakkozói fogadhatták a győzelemért járó gratulációt.
Így a váciak 5 fordulót teljesítve, a 15 megszerzett összpontjukkal továbbra is az utolsó helyen állnak. Javítási lehetőség már csak jövőre: február második napján a Heves megyei Andornaktálya község sakkozóihoz látogatnak.

Sport [2019. december 15., vasárnap]

Labdarúgás – Végre vége az őszi sorozatnak!

Újabb – immár a 15.! – vereségével zárta a naptári év őszi vesszőfutását másodosztályú focigárdánk. A második tavaszról előrehozott mérkőzésen: Vác FC – Csákvár 0-3 (0-2).
Az időjárás megkegyelmezett a csapatoknak, hiszen december közepéhez képest tűrhető körülmények között játszhatták le a „tavaszi” második, összességében a 21. fordulót. Balassagyarmaton a dobogós helyért küzdő csákváriak voltak az esélyesebbek. Különösen úgy, hogy a mieink őszi legjobbja, a kapus Halasi Péter ezúttal sárgalapos eltiltása miatt nem védhette a kapunkat.
Az első negyedóra tapogatózó mezőnyjátéka után két perc alatt eldöntötte a pontok sorsát a vendégcsapat. Előbb a 16., majd a 18. percben használták ki a csákváriak a váci védelem elmélázását és szereztek két találatot közelről. A felgyorsult események percekre meghatározták a folytatást: a hazai csapat próbált magához térni a sokkból, míg a vendégek magabiztossá váltak. A játékrész hajrájában mezőnyfölénybe került ugyan a Vác, de sok veszélyt nem jelentett a kapura.
A fordulást követően kimondottan eseménytelenül peregtek a percek. Változatosságot csak a sárgalapos figyelmeztetések és a cserék jelentettek. A legvégén még egy újabb gólt kapott a Vác, és szép csendesen véget is ért a szezon...

Befejeződött tehát a nyáron a megszűnéstől éppen csak megmenekült, ezért jobbára fiatalokból összeverbuválódott váci legénység számára kevés örömet hozó őszi bajnoki sorozat. A mérleg önmagárét beszél: egyetlen győzelem és négy döntetlen mellett 15 vereség és csupán 7 megszerzett pont, a 20 meccsen csupán 12 szerzett, viszont 41 bekapott gól. Természetesen ezzel - jócskán leszakadva a már bennmaradó helytől – sereghajtó a Vác FC. A stadionfelújítás jelenlegi állapota miatt kevés az esély, hogy hamarosan visszatérhet a csapat Vácra, hogy valóban hazai környezetben próbáljon javítani. A február legelejére tervezett bajnoki folytatásra biztosan nem.

Sport [2019. december 14., szombat]

Kézilabda – Az edző is távozik a sereghajtótól

A korábbiakhoz hasonlóan, a férfi kézilabda élvonal utolsó őszi fordulójában is vesztesként hagyta el a pályát a váci legénység: Váci KSE – SBS-Eger 23-29 (12-17).
Az elmúlt fordulóban Bognár Alex, most Antal Szabolcs növelte a váciaktól távozók listáját. Aztán a lefújás után kiderült: a csapat trénere – Skaliczki László (képünkön) - sem folytatja… Összesen 13 benevezett játékossal vágott neki a meccsnek a Vác. Érdekes volt a hazai gárda szükségfelállása támadásban. A balkezes Rozner Kevin volt a balszélső, mert onnan Holpert Józsefnek be kellett jönni irányítani. A beállós posztjára pedig maradt egyetlen játékosként Kocsi András.
Az első 9 percben négyszer egalizált csapatunk, majd öt perc alatt öt kapott gólt hagyott válasz nélkül. Majd jött a 180 fokos fordulat: újabb öt perc alatt most öt hazai találat következett zsinórban (20. perc: 9-9). Sok volt a hiba mindkét részről, sajnos a vendégek balátlövőjével nem tudtunk mit kezdeni: a szünetig nyolc lőtt gólig jutott. Négy perccel a szünet előtt, 12-12 után sajnos, ismét jött egy ötös gólszéria: fájdalom újra az egriek lódultak meg és szereztek megnyugtató előnyt a pihenőre.
A második félidőre szerkezeti váltás történt a Vácnál. Holpert József visszament balszélsőnek, onnan Rozner Kevin átment a jobbszélre és a tulajdonképpeni két jobbátlövőnk – Keisuke Macura és Kállai Martin – középen próbálta összekuszálni a védőfalat. Felváltva estek a gólok a nem túl nívós küzdelemben, 4-5 gólos fórját magabiztosan őrizte az ellenfél egészen az utolsó tíz percig. A hajrára a váciak 5+1-es védekezési formulára váltottak és ez meg is zavarta a vendégeket. Féltucat perc volt hátra, amikor felcsillant a remény: az addig sem túl acélos Eger fáradni látszott és 22-24-re alakult az állás. Ám a meccs véghajrája ismét az ellenfélé lett: igaz nem 5-0, hanem „csak” 5-1 arányban nyerték a befejező öt percet.
Váci gólszerzők: Holpert József és Rédai Krisztián 5-5; Rozner Kevin 4; Nagy Norbert 3(1); Kállai, Macura és Rozner 2-2.
Vereséggel fejezte be tehát a nyár elején az élvonalba visszakerült VKSE a pontvadászat első körét. Természetesen az egy pont csak az utolsó helyre sorolja csapatunkat. A második kör másfél hónap múlva – január 10. és 26. között rendezik a kontinensbajnokságot – indul a mieink számára. Már új vezetőedzővel.

Sport [2019. december 11., szerda]

Labdarúgás – Kupabúcsú a pótláson

A papírformának megfelelően – élvonalbeli ellenfelével szembeni vereséggel – búcsúzott a Magyar Kupa további küzdelmeitől NB II-es focicsapatunk:Vác FC – Újpest 0-3 (0-1).
Az egy hete a balassagyarmati pálya használhatatlansága miatt elhalasztott - és ma pótolt -, a kupasorozat legjobb 16 csapata közé jutásért vívott mérkőzésen sajnos már a 6. percben a váciak hálójába került a labda. A jórészt utánpótláskorú játékosokat felvonultató csapatunk ezt követően több szép akciót is vezetett, de kétszer is a kapufa mentette meg a lila-fehéreket.
A második játékrészben aztán egyre nagyobb fölénybe kerültek az újpestiek és negyedóra alatt újabb két találattal növelték az előnyüket. Végül ugyan a mieink jól helytálltak neves riválisukkal szemben, ám az esélyes NB I-es csapat magabiztosan került a következő körbe.
A Vác FC számára vasárnap egy tavaszról előrehozott bajnokival fejeződik be a nem túl sikeres őszi idény: szintén Balassagyarmaton 13 órától a csákváriakat fogadja.

Sport [2019. december 9., hétfő]

Asztalitenisz – Fölényes váci diadal

A vártnál is magabiztosabban nyerte meg az NB II-es pingpong csapatbajnokság Észak-keleti csoportjában a 8. mérkőzését a váci gárda: Váci Reménység – Nyírbátor 13:5.
A tabellán elfoglalt helyezés alapján szoros csatának ígérkezett a Piarista Gimnázium tornatermében vasárnap megrendezett találkozó. A két páros mérkőzés ezt is tükrözte, hiszen egyet a mieink, egyet a vendégek nyertek. Az egyéni mérkőzéseken viszont taroltak a váciak. Némann Dávid mind a négy riválisánál jobbnak bizonyult, míg Lovas Dániel és Vándor András a három-három siker mellett csupán egyszer szenvedett vereséget. Csaptunk negyedik tagja, Sági Bence egyéniben ötvenszázalékos mérleggel zárta a napot.
Nyolc forduló után a mieink három csapatgyőzelemmel és öt vereséggel felzárkóztak a középmezőnyhöz. Legközelebb december 15-én egy újabb siker reményében Szerencsre utazik a váci együttes.

Sport [2019. december 8., vasárnap]

Labdarúgás – Pontmentés a hosszabbításban

A bajnokság második köréből decemberre előrehozott első találkozón hosszú idő után ismét pontszerzésnek örülhetett NB II-es focicsapatunk: Vác FC – Szolnok 2-2 (1-0).
Megkezdődött a másodosztályú labdarúgó pontvadászat második köre. Ebben az első felvonás 18 mérkőzése alatt mindössze hat pontot gyűjtő váciak Balassagyarmaton azt a Szolnokot fogadták, amely a bajnoki nyitányon 2-1-re verte a mieinket hazai környezetében. A szolnokiak is veszélyes zónában vannak, így nem csoda, ha óvatos játékkal és kevés gólhelyzettel telt el az összecsapás első fele. Ám még szünet előtt a hazaiak előbb a felső lécet találták el, majd utána nem sokkal Hajnal Balázs (képünkön) jóvoltából a vezetést is megszerezték.
Sajnos, a pihenőt követően egy kapu előtti kavarodás után rögtön kiegyenlített az ellenfél. Ezt követően ismét a váciak támadtak többet, ám a záró negyedóra elején minden veszni látszott. Kiállítás miatt megfogyatkozott a Vác, majd a vezetést is átvette a Szolnok. Emberhátrányban sem adta fel a pontszerzés igényét együttesünk, ami a hosszabbításban sikerre vezetett. Most a szolnokiaknál történt kiállítás, majd a megítélt 19 méteres szabadrúgást Katona Mátyás a felső sarokba csavarta, kialakítva a 2-2-es döntetlent.
December 15-én egy újabb előrehozott bajnokira kerül sor: a váciak a Csákvárt fogadják 13 órától szintén Balassagyarmaton. Előtte azonban december 11-én déltől ugyanott az elhalasztott kupameccsre kerül sor az élvonalbeli Újpest ellen.