Típus:

Kulcsszó:

Sport [2020. január 13., hétfő]

Asztalitenisz – Súlyos vereség a csonka csapattal

Nagy különbségű vereséget szenvedtek a váci asztaliteniszezők az esztendő első csapatbajnoki fordulójában: Apagy SE – Váci Reménység SE 14:4.
Az NB II-es pontvadászat Észak-keleti csoportjának 10. fordulójában az idegenben lejátszott találkozóra egy játékossal kevesebben, csak három fővel utaztak el a váciak. Így egy páros, továbbá négy egyéni mérkőzést eleve a hazai együttesnek írtak be, mint győztes mérkőzés.
A négy váci győzelem közül kettőt-kettőt szerzett Lovas Dániel és Vándor András, míg Sági Bence nyeretlen maradt. A mieink legközelebb e hét szombatján hazai asztalok mellett a miskolciak ellen javíthatnak.

Sport [2020. január 10., péntek]

Labdarúgás – Elkészült a pontos tavaszi menetrend

Mint arról pár napja hírt adtunk, a jelenlegi tervek szerint a Vác FC NB II-es focigárdája a 2019/2020-as pontvadászat hátralévő hazai meccseit Balassagyarmaton rendezi meg. Azóta elkészült az órára lebontott pontos menetrend is.
A másodosztályú labdarúgó bajnokság 2020. február 2-án folytatódik. A találkozókra – március idusa és két hétközi forduló kivételével – vasárnaponként kerül majd sor. A 19 csapatos mezőny két tavaszi fordulót már decemberben teljesített, így minden együttesre még 16 összecsapás vár. A mieink elsőként február első vasárnapján 14 órától Balassagyarmaton a budaörsieket fogadják. Ezt követően még 8 hazai és 7 idegenbeli mérkőzésen próbálhatják meg az egyelőre sereghajtó helyen álló váciak ledolgozni tetemes hátrányukat a tabellán.

(A tervezett menetrend képünkön.)

Sport [2020. január 9., csütörtök]

Kézilabda – Elvitte a pontokat a megyei rivális

Hazai vereséggel indította az új naptári évet elsőosztályú női kézilabda együttesünk. A mieink a megyei rivális ellen három góllal kaptak ki a pontvadászat első körének utolsó hazai mérkőzésén: Váci NKSE – Érd 31-34 (15-18).
Mindkét csapat teljes játékoskeretet tudott nevezni. Azaz: a Békéscsabán a második félidőben lesántikáló Diószegi Nikolett is vállalni tudta a játékot. Viszont Lakatos Rita lábsérüléssel bajlódott, így jobbára csak védekezett. Hazai környezetben először lett benevezve a csapatba és lépett pályára pár percre a Székelyudvarhelyről igazolt Bálint Anna kapus. Nagy taps köszöntött egy régi-új ismerőst, a Fradiból hazatérő saját nevelést, Mészáros Reát.
A hétköznap este és az élő tévéközvetítés ellenére teltház és remek hangulat fogadta a csapatokat. Az első hálózörgetés a váciaké volt, ám gyorsan fordítottak a vendégek. Kölcsönös hetes rontás után három hazai találat jelentett újabb fordulatot, majd 6-5 után egészen 11-11-ig felváltva estek a gólok. Több alkalommal kimondottan balszerencsés volt csapatunk, emiatt is visszavette a vezetést a 21. percben az Érd (11-12). Az ellenfél kétszer annyi játékost szerepeltetett az első játékrészben csereként, és bár a hajrában feljöttünk egygólos hátrányra, az utolsó két találatnak az ellenfél örülhetett.
Mindkét oldalon kapusváltás történt a szünetet követően, nálunk Bukovszky Anna jött be az első negyedórára. Sorozatos emberelőnyeinket eleinte nem nagy hatékonysággal használtuk ki, viszont a büntetőket Kuczora Csenge magabiztosan nemesítette góllá. Ennek ellenére egy ideig már néggyel is vezetett az Érd, mivel a védekezésünk sok kívánnivalót hagyott maga után. Amikor összeszedettebben mozgott a védőfalunk, rögtön sikerült is utolérni a vendégeket (47. perc: 26-26).
A záró 10 perc 27-28-ról kezdődött, sajnos a párperces gólszünetet követően az Érd lépett ismét a győzelem felé (56. perc: 28-32). Egy hazai időkérés után átállt a váci hölgykoszorú 5+1-es védekezésre és ez megzavarta az ellenfelet: másfél perccel a lefújás előtt egy gólra feljött a Vác, ám a pontmentés már nem jött össze.
Vereségével ismét 50%-osra alakult a váciak bajnoki mérlege. Az egy tucat meccsen szerzett egy tucat pont a tabella 6. helyét biztosítja a mieink számára. Hogy végül a pontvadászat első körét végül milyen statisztikai mutatóval zárja a Vác, az a január 17-én, pénteken, a 18 órakor kezdődő, Dunaújváros elleni összecsapáson dől majd el.

Sport [2020. január 8., szerda]

Kézilabda – Nyáron távozik Barbara Arenhart

A montenegrói Budocsnoszt Podgorica hivatalos bejelentése szerint nyáron az 5 évvel korábbi BL-győztes klubnál folytatja pályafutását Barbara Arenhart.
Mint ismeretes, a 33 éves kapusnak június 30-ig van érvényes szerződése a Váci NKSE csapatával. Az egészpályás góljairól is híres brazil világbajnok hálóőr 2016 nyarán érkezett Vácra, mindvégig együttese egyik meghatározó tagjának számított. A váciak jelenlegi csapatkapitánya a megjelent tájékoztató szerint kétéves szerződést kötött a Podgoricával.

Fotó: vacinkse.hu

Sport [2020. január 6., hétfő]

Labdarúgás – „Hazai” bajnokik továbbra is Balassagyarmaton

A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) hivatalos weboldalán megjelentek szerint a Vác FC NB II-es labdarúgó csapata a 2019/2020-as bajnokság hátralévő meccsei közül a saját pályaválasztás mellett lejátszandók helyszínére a Balassagyarmati Ipolyparti Sporttelepet jelölte meg.
Mint ismeretes, a Vác Városi Stadion TAO-s forrásból – melynek önrészét fejlesztési hitelből a városi önkormányzat fedezi – újul meg. A beruházás különböző okokból történő elhúzódása miatt kérdésessé vált, hogy idén tavasszal játszhat-e bajnoki mérkőzést a létesítményben a másodosztályú pontvadászatban kieső helyen álló váci gárda. Emiatt a váciak „hazai” pályaként – az őszi fordulókhoz hasonlóan - továbbra is a balassagyarmati sporttelepet jelölték meg, ahol a bajnokság hátralévő 9 itthoni összecsapását megrendeznék. (Az április 19-én esedékes találkozó napja egybeeshet az NB III-as balassagyarmatiak otthoni mérkőzésével, így az akkori helyszín még változhat.)
A bajnokság már február első vasárnapján folytatódik, akkor a Vác FC a Budaörsöt fogadja, ezek szerint Balassagyarmaton. A pontos, órára lebontott tavaszi menetrend később alakul ki.
Felhívjuk a focibarátok figyelmét, hogy az MLSZ honlapján majdnem minden, az idei pontvadászatban már lejátszott, váci érdekeltségű bajnoki rövid összefoglalója megtekinthető a következő címen:

Sport [2020. január 3., péntek]

Kézilabda – Folytatódik a sikeres játékospolitika

Városunk élvonalban szereplő női kézilabda egyesülete a jövőben is folytatja a magyar kézilabdasportban széleskörű szimpátiát és támogatást élvező játékospolitikáját és a következő években is tehetséges, fiatal magyar kézilabdázókkal kíván minél eredményesebben szerepelni.
A Váci NKSE hivatalos weboldalán megjelent tájékoztató szerint a stabil játékoskeret kialakítása érdekében már most megegyezés született három olyan, fiatal kora ellenére is meghatározó kézilabdázóval, aki ugyan 2021 nyaráig szerződéssel bír a váci klubnál, de az új kontraktus szerint ez újabb egy esztendővel kitolódik.
Így a felnőtt válogatottban is pályára lépő 23 éves Hámori Konszuéla, az NB I-es góllövőlistát vezető, junior világ- és Európa-bajnok 20 éves Kácsor Gréta, valamint a junior Európa-bajnok, szintén 20 esztendős Kuczora Csenge is egy évvel hosszabbította meg szerződését a váciakkal.
A következő szezonban újabb tehetséges fiatal csatlakozik az együtteshez: az ifjúsági válogatott kerettag Bárdy Noémi (képünkön), aki jelenleg a váci központú Dunakanyar Kézilabda Akadémiában szerepel. A 18 éves átlövő 2018-ban az I. osztályú serdülő bajnokság legjobb góllövője volt, most pedig 2024.június 30-ig szóló szerződést írt alá a VNKSE-vel.

Sport [2020. január 2., csütörtök]

Darts – Jó irányba repültek a nyilak…

Még karácsony előtt rendezett nagyszabású versenyt a Vác-Deákvár Darts Klub, melyen közel félszáz versenyző vívott magas színvonalú, izgalmas viadalt.
A VI. Vác Open dartstáblái elé több településről érkeztek a versenyzők, akik a lelkes amatőröktől, a versenyengedéllyel rendelkező félprofikig széles skáláját vonultatták fel a sportág művelőinek. A 32 fős főtáblára kerülésért körmérkőzéses csoportküzdelmeket rendeztek, majd egy közös ebéd után elkezdődtek az egyenes kieséses párharcok.
A sportág váci népszerűségének folyamatos növekedését jellemzi, hogy a főtáblára tíz helyi dartsos is felkerült. Innen a legjobb 16 közé hárman „nyilazták be” magukat, végül a rendező klub legjobbja az 5. helyen záró Heizer Norbert lett. A tornát egy fővárosi klub versenyzője, Takács Gábor nyerte, Gál Norbert és Adame Máté, illetve Karsai Zsolt előtt.
A négy éve alakult váci egyesület remek versenye után a résztvevők azzal búcsúztak, hogy találkoznak egy év múlva, a VII. Váci Open viadalon.

Sport [2020. január 1., szerda]

Úszás – A váci kitüntetett remeklése

A karácsonyt megelőző hétvégén rendezte meg a BVSC a hagyományos éves cikluszáró felmérő úszóversenyét, melyen a Váci Vízmű SE sportolói több dobogós helyezést is elértek.
A legjobb teljesítményt a női mellúszásban három távon is győztes, Varsányi Réka érte el. A pár nappal korábban a Vác Város Sportjáért kitüntető címmel jutalmazott úszó 100 méteren új évjáratos rekorddal nyerte a versenyszámot.
A váci klub négy ezüst mellett arany- és bronzéremből ötöt-ötöt gyűjtött: Réka három sikere mellett egy-egy aranyat szerzett még Dapsy Hanna és Suijker Rachel is. A Váci Ifjúsági SE sportolója, Klinda Tamás 2. helyezést ért el.
A mieink részletes eredménylistája megtekinthető:

(Képünkön: Varsányi Réka mesterével, Tószegi Andorral a megyeházi Sportkarácsonyon, ahol Pest megye általános iskolás sportolói között 3. díjat vehetett át.)

Sport [2019. december 29., vasárnap]

Kézilabda – Fontos pontok évzárásként

Szinte végig vezetve, mégis csak izgalmas hajrá után hozta el a bajnoki pontokat a Viharsarokból a két pontot a naptári év utolsó bajnokiján az élvonalbeli váci női kézilabda együttes: Békéscsaba – Váci NKSE 29-31 (13-16).
Teljes, 16 fős játékoskerettel állt ki az idén is a kiesés ellen menekülő Békéscsaba otthonában a váci hölgykoszorú. Már be volt nevezve a Székelyudvarhelyről leigazolt kapus, Bálint Anna és a Fradiból hazatért, saját nevelésű beálló, Mészáros Rea.
Az első vendéggólt még kiegyenlítették a hazaiak, ám a 6. perctől már végig a mieink álltak jobban. A játékrész első felében ötgólos fórt szorgoskodott össze a VNKSE, ám aztán két perc alatt egyre faragta hátrányát a Csaba. Szerencsére újítani tudott a Vác és a szünetre bíztató, három találatnyi előnnyel mehetett pihenni.
A folytatást újra jól indította Szilágyi Zoltán csapata és hamar visszaállította a legnagyobb (ötgólos) előnyét. Ezt egészen az összecsapás háromnegyedéig meg is tartotta (46. perc: 18-23). Ám a hazaiak nem adták fel. Sajnos, büntetőket is rontott csapatunk és fokozatosan szorosabb lett az állás. Elsősorban Aleksandra Vukajlovic átlövései ellen nem volt váci ellenszer, így a hajrára több alkalommal is csupán 2 góllal vezetett csapatunk.
Végül – nem meglepetésre – egy szoros, kiélezett, ám mérsékelt színvonalú csatában bezsebelte a bajnoki pontokat a Váci NKSE, így immár pozitív összmérleggel, 11 mérkőzésből gyűjtött 12 pontjával tartja a 6. helyét a tabellán. Legközelebb – már az új esztendőben, január 8-án, szerdán este héttől, élő televíziós közvetítéssel kísérve – a megyei rivális Érd látogat a váci sportcsarnokba.

Sport [2019. december 27., péntek]

Kézilabda - Késő esti meccsek az Érddel

Az új esztendő első hónapjában két alkalommal is Vácra látogat az érdi női kézilabda együttes. A Magyar Televízió sportcsatornája mindkét találkozót élőben közvetíti, ezért megváltozott a mérkőzések kezdési időpontja.
Mint ismeretes, a Váci NKSE a 2019-es naptári év utolsó bajnokiját vasárnap este hattól Békéscsabán játssza le. Az új év első mérkőzésére január 8-án, szerdán kerül sor az Érd ellen. A megyei rangadót az M4 Sport élőben közvetíti, kérésükre az összecsapás 19 órakor kezdődik. (Előtte 17 órától Váci NKSE - Szeghalom NB I-es serdülő bajnoki lesz a váci sportcsarnokban.)
Kijelölték a női kézilabda Magyar Kupa negyeddöntőbe jutásért vívandó Váci NKSE – Érd mérkőzés időpontját is. Eszerint ezt a 60 percet is élőben közvetíti az M4 Sport csatorna 2020. január 29-én, szerdán este hét órától. (A továbbjutás egy találkozón dől el, a döntetlen a vendégek számára jelentene továbblépést.)