Típus:

Kulcsszó:

Sport [2021. február 22., hétfő]

Asztalitenisz – Győzelem a debreceniek ellen

A csoport egyik debreceni csapatát látta vendégül a harmadosztályú asztalitenisz csapatbajnokság 11. fordulójában a váci gárda: Váci Reménység – DABE 11:7.

Az eddig csupán egy győzelmet szerző civisvárosiak ellen a mieink esélyesként vették fel a harcot, és magabiztosan meg is nyerték a találkozót. A párosok közül a Lovas Dániel, Klucsár Péter duó játszmavesztés nélkül diadalmaskodott, míg a Lovas Péter, Sági Bence páros döntő szettben maradt alul.

Az egyéni mérkőzések során Lovas Dániel mind a négy ellenfelét legyőzte, Klucsár Péter három, Lovas Péter kettő, Sági Bence egy sikert könyvelhetett el.

Csapatunk a jövő héten szombaton ismét hazai asztalokon játszhat, akkor a dobogóesélyes szerencsieket fogadja.

Sport [2021. február 21., vasárnap]

Labdarúgás – Folytatódik a tavaszi szezon a harmadosztályban

Két mérkőzést még tavaly év végén lejátszottak a labdarúgó NB III-as bajnokság második köréből a csapatok (Rákosmente – Vác 1-3 és Vác – Iváncsa 0-0), így február zárónapján a tavaszi 3. fordulóval folytatódik a Közép csoportban is a pontvadászat.

A Vác FC szakmai irányítását a télen Csank János vette át, munkáját továbbra is vezetőedzői feladatkörrel Burzi Attila segíti. Csapatunk a stadion régóta húzódó felújítása miatt eddig is minden, pályaválasztása mellett megrendezett bajnokiját a városon kívül vívta, mint ahogyan várhatóan a tavaszi idényben is a BVSC zuglói sporttelepén lesz „otthon” a pontvadászat során az együttes.

A húszcsapatos csoport 15. helyét elfoglaló váciak – a mieinket követő együttesek már kieső pozícióban vannak – játékoskeretében lényeges változás a téli szünetben nem történt.

A Vác FC a rajtra való felkészülés edzései közben az edzőmeccseken fokozatosan erősebb ellenfelekkel találkoztak. Két megyei első osztályú ellenfél (Budakalász – Vác 1-3 és Veresegyház – Vác 2-2) után NB III-as riválisok következtek (Cegléd – Vác 4-2, BVSC – Vác 0-0, Hatvan – Vác 1-4, Újpest II – Vác 0-3). A bajnoki főpróba a harmadosztályú bajnokság Keleti csoportját vezető Tiszakécske otthonában 2-1-es váci vereséggel zárult.

A tervek szerint az első tavaszi bajnokin (február 28. 11 óra) a Honvéd második csapata fogadja a váci gárdát.

(Képünkön a Vác FC további menetrendje.)

Sport [2021. február 20., szombat]

Kézilabda – Befejezték a váciak az EHL csoportkörét

Vereséggel zárta és a négycsapatos csoport utolsó helyén végzett a második számú nemzetközi kupában a váci hölgykoszorú. A továbbra is tartalékos csapatunk hazai pályán kapott ki orosz riválisától: Váci NKSE – HC Zvezda Zvenyigorod 29-30 (15-17).

A két csapat csehovi találkozóján a mieink remekeltek, míg a sokkal jobb fizikai felépítésű Zvezda felkészületlenül és tartalékosan állt ki arra a meccsre. Ráadásul a 33-29-es váci diadalt hozó hatvan perchez képest tovább szűkült a magyar csapat játékoskerete: Lakatos Rita sem játszhatott a mai mérkőzésen. Még nem teljesen egészségesen, de már pályára léphetett viszont Diószegi Nikolett és Helembai Fanny. Az oroszok több játékossal kiegészültek és 14 játékost neveztek a számukra nagyobb téttel bíró mérkőzésre.

Csapatunkban Kácsor Gréta volt az irányító, beállós poszton Szabó Laura kezdett, a balszélen pedig a nyáron eligazoló Sanja Radoszavljevics helyett a jól teljesítő Szondi Zsófia kapott sokperces bizalmat.

A hatvan perc elején nagyon kitűnt, hogy melyik együttesnek fontosabb az eredmény. Mindkét csapat csere nélkül volt a pályán védekezésben és támadásban, ám míg a mieink az első akciógóljukat csak a 10. percben dobták a jól záró oroszok hálójába, a túloldalon már ötször kellett kapott gólt követő középkezdéshez vonulni.

Az első félidő középső harmadában jobbára minden támadás góllal fejeződött be, a vendégek tartották 3-4 találatnyi előnyüket. Alig telt el negyedóra, amikor Hámori Konszuéla már másodszor kapott kétperces kiállítást.

A játékrész második felében hibaszámban az oroszok felzárkóztak a hazaiakhoz, sikerült is a mieinknek egyenlíteni (25. perc: 13-13). Sajnos, a vendégek edzőjének időkérése hasznosult és az első 30 percben már minden mezőnyjátékosát bevető Zvezda ismét előnyt harcolt ki.

A pihenő után kinyílt a gólzsák, az első percekben rengeteg gól esett, de ekkor még nem sikerült egyenlíteni. Hámori Konszuéla csak támadásban volt a pályán, neki kellett a most is roppant passzív Kácsor Gréta és a ziccerekben rendre hibázó Aron Andrea helyett is gólhelyzeteket kialakítania. A találkozó kétharmadánál végre ismét azonos gólszámmal volt mindkét együttes (41. perc: 23-23). Végig érezhető volt, hogy csak egy picivel kellene jobban kézilabdáznia csapatunknak és fordíthatna, ezzel megszerezhetné a csoportharmadik helyet.

Sajnos, hiába volt mindenki tisztában azzal, hogy a vendégeknél az első meccsen hiányzó Natalia Nyikityina remek játékos, ő hátára vette egyre fáradó csapatát és 9 góljával a mezőny magasan legjobbja volt. A záró tíz percre 27-27-es állással fordultak a két hölgykoszorú tagjai. Ekkor 4 perces gólcsend következett, érezhető volt, hogy amelyik fél gólt dob, komoly lépéselőnybe kerül. Sajnos, ez a Zvenyigorod volt, mivel a hajrában közel tíz percig nem talált a kapuba az érthetetlenül feszült váci együttes. (Mindeközben kimaradt pár váci ziccer és egy hetes is.)

Újra 3 találat lett a hazaiak hátránya és a VNKSE elvesztett egy olyan 60 percet, amit – annak ellenére, hogy egyszer sem vezetett – egy hajszálnyival jobb produkcióval megnyerhetett volna a kintihez hasonlóan most is meglepően halovány riválisával szemben.

Váci gólszerzők: Diószegi Nikolett és Hámori Konszuéla 5-5; Szabó Laura 5(2); Szondi Zsófia 4; Kácsor Gréta 3(1); Aron Andrea és Bárdy Noémi 2-2; Helembai Fanny, Pálffy Anna és Sanja Radoszavljevics 1-1.

Szilágyi Zoltán: - Bosszús vagyok, mert több volt ebben a meccsben. Csak magunkat okolhatjuk, mert érthetetlenül feszülten kézilabdáztunk. Fontos helyzetekbe hibáztunk bele nem tudtuk a lehetőségeinket kihasználni. Többször is sikerült hátrányból visszajönnünk, de hektikus volt a játékunk. Egy kicsivel kellett volna csak jobb teljesítmény a sikerhez.

A VNKSE 4. helyen fejezte be a csoportkört. A mieink számára most egy fontos bajnoki következik: február 24-én szerdán 18 órakor a tervek szerint a DVSC látogat a váci sportcsarnokba.

Fotó: Kovacsics József

Sport [2021. február 18., csütörtök]

Vízilabda – Következik a középszakasz

Mint beszámoltunk róla (vac.hu – Sporthírek, február 7.), a Váci Vízilabda SE veretlenül nyerte meg az OB II-es pólóbajnokság alapszakaszában a hatcsapatos csoportját. Így a mieink a pontvadászat középszakaszának felsőházában (1-8. hely) folytatják a sorozatot.

A mezőny két négyes csoportban, három játéknapon dupla fordulókkal találkozik egymással, így mindhárom riválissal két, összesen újabb hat mecset vív majd a VVSE. A váciak ellenfele egy-egy egri, pécsi és szolnoki gárda lesz. A csoportrajt a tervek szerint február 27-én szombaton Pécsen lesz.

A középszakaszt követően a felsőház két csoportjának azonos helyezettjei döntik el a bajnoki osztály végső sorrendjét.

Sport [2021. február 10., szerda]

Kézilabda – Adnak érte két pontot FRISSÍTVE!

Ismét két nemzetközi kupaforduló között lépett pályára élvonalbeli kézilabda együttesünk. Szerda este azon ritka alkalom fordult elő, hogy a mieinknél is alacsonyabb átlagéletkorú csapattal szemben mérettette meg magát a sok sebből vérző Szilágyi-hölgykoszorú: Váci NKSE – Boglári Akadémia-SZISE 33-28 (19-16).

Immár az együttes irányítójának, Lakatos Ritának és egyik beállójának, Helembai Fannynak is ki kellett hagyni sérülése miatt a mai találkozót, így mindössze 12 játékossal vágott neki a meccsnek a VNKSE. (Rita ütéstől származó deréksérülésének idegbecsípődés miatt eltart a rehabilitációja, Fanny belső bokaszalagjai húzódtak meg, ez sem párnapos gyógyulás.)

A hiányzók miatt a korábban megszokotthoz képest kissé felforgatott váci kezdőhetes vágott neki a 60 percnek. Az elején háromszor is sikerült ziccerből a kapus hasába püfölni a labdát, majd a kölcsönös támadásvezetési hibák után – 1-3-as kezdést követően – 3 hetesgóllal jött össze a fordítás.

Az ellenfél kettőket cserélt támadás és védekezés váltáskor, nálunk az első csere a félidő felénél a kapusposzton következett. Sikerült ugyan 10-7-re meglépni, ám a 17 percben Diószegi Nikolett szélső beugrás közben rálépett az alálépő védő lábára és súlyosnak tűnő bokasérülést szenvedett.

Szabó Laura eredményességével aztán a szünetig tartotta a 2-3 gólos előnyét a Vác, miközben a két játékvezető hölgynek „sikerült” még az amúgy alacsony nívójú játéknál is gyérebb teljesítmény produkálni…

A szünetet követően elfeledkeztek a mieink a hálózörgetésről, nem csoda, hogy a 38. percben 20-20-nál egalizáltak a vendégek. Sok hibával megspékelt ideges hangulatú küzdelem folyt a pályán a sportág kevés szépsége jelent meg a mérkőzésen.

Minimális váci fórral fordultunk a hajrára, amikor a vendégek kapus nélkül támadtak, ami ellen a váciak egy kihúzódó védőfallal válaszoltak. A két taktika közül szerencsére a miénk volt hatásosabb és a lefújásra kialakuló legnagyobb különbség így enyhén torzítja a mérkőzés képe alapján kevésbé hiteles végeredményt.

Váci gólszerzők: Szabó Laura 13 (6); Kácsor Gréta 6; Hámori Konszuéla 4; Pálffy Anna 3; Aron Andrea és Szondi Zsófia 2-2; Diószegi Nikolett, Sanja Radoszavljevics és Szeberényi Flóra 1-1.

Szilágyi Zoltán: – Tudtuk, hogy nagyon meg kell dolgoznunk a pontokért. Helyzetünkben ez megbecsülendő eredmény, hiszen Diószegi Nikolett bokasérülésével még kevesebben lettünk. Csak a jó csapatmunkánknak köszönhető, hogy ki tudtuk küzdeni a győzelmet, amelynek különbsége a látottak alapján túlzó.

FRISSÍTÉS!

A váci egyesület szombaton hivatalosan bejelentette, hogy egy pozitív eredményű koronavírus-teszt miatt a csapat nem utazik el a vasárnapra tervezett párizsi kupameccsre. A találkozó 2 pontját 10-0-ás gólkülönbséggel a francia együttes kapja.

Kézilabda – A már bejelentett váci változások

A Váci NKSE hivatalos klubhonlapján (vacinkse.hu) adott tájékoztatást az NB I-es felnőtt csapat játékoskeretében nyártól érvényes változásokról. Az egyesület közleményét az alábbiakban változtatás nélkül adjuk közre.

„A Váci NKSE csapata a következő években is szeretné követni az elmúlt évekhez hasonló játékos politikát, tehát fiatal magyar játékosokkal vennénk fel a versenyt a hazai élvonallal.

Azt már elmondhatjuk, hogy a 2021-2022-es szezonnak ismét egy igencsak fiatal kerettel fogunk nekivágni.

A nyáron lejáró szerződésű játékosuk közül, saját nevelésű válogatott kerettag beállósunkkal Helembai Fannyval 2023.június 30.-ig, valamint a 2017-ben Békéscsabáról érkezett jobbszélsőnkkel, Diószegi Nikolettel pedig 1+1 éves szerződést kötöttünk.

A következő évi keretnek már biztosan nem lesz tagja Szabó Laura, Sanja Radosavljevic, Triffa Ágnes valamint a kölcsönszerződése lejártával Lakatos Rita sem.

Júliustól csatlakozik csapatunkhoz a bő válogatott kerettag kapus, a 28 esztendős Pásztor Bettina, aki Kisvárdáról érkezik Vácra, és a Dunaújvárosból érkező irányítóként és átlövőként is bevethető 24 éves Ferenczy Fruzsina, aki a múlt héten bajnoki mérkőzésen nyolc gól szerzett ellenünk.

Szintén új igazolás lesz a 21 éves junior Európa-bajnok balszélső Schatzl Natalie, aki jelenleg Dunaújvárosban szerepel, valamint a Győrből érkező, Ifjúsági válogatott kerettag 19 éves beállós Világos Diána, aki nemrég mutatkozott be Győrben az NB I.-ben.

Pásztor Bettina 2022.06.30-ig, Ferenczy Fruzsina, Schatzl Natalie és Világos Diána pedig 2023.06.30-ig írt alá szerződést egyesületünkkel.
A játékoskeret további változásairól később adunk tájékoztatást!”

Sport [2021. február 8., hétfő]

Asztalitenisz – Ezúttal döntetlen

Az asztalitenisz csapatbajnokság harmadik vonalában az újraindulást követő egy-egy vereség és győzelem után ezúttal döntetlent ért el a váci legénység: Váci Reménység – DVTK 9:9.

Ebben az esztendőben először állhattak hazai asztalokhoz pingpongosaink az NB II Észak-Kelet csoportjának sorozatában. A 9. forduló keretében lejátszott mérkőzés végig kiegyenlített csatát hozott. A párosok két meccse sima lefolyású volt. Nálunk a Lovas Dániel, Klucsár Péter duó győzött játszmaveszteség nélkül, míg a Sági Bence, Klucsár Balázs páros sima vereséget szenvedett.

Az egyéni találkozókon Lovas Dániel hibátlan maradt: a négy mérkőzése közül kettőt játszmavesztés nélkül, kettőt döntő szettben nyert meg. Rajta kívül Klucsár Péter és Sági Bence 2-2 győzelme jelentette a csapatbajnoki döntetlenének kialakulását.

A tervezett további menetrend szerint egy szabadnapot követően legközelebb február 20-án a csoport egyik debreceni gárdáját fogadják a mieink.

Sport [2021. február 7., vasárnap]

Vízilabda – Két izgalmas döntetlennel lettek csoportelsők

Az alapszakasz utolsó dupla fordulójában a két legnagyobb rivális ellen lejátszott két döntetlennel tartotta meg előnyét és nyerte meg csoportját az OB II-es pólóbajnokságban a Váci VSE.

A mieink a pontvadászat alapszakaszának zárónapján előbb a Poseidon SE ellen szálltak vízbe. Az ellenfélnek a győzelem jelentette volna a csoportgyőzelmi esélyt. Ennek megfelelően a szikrázó víziütközet első két negyedét egy-egy találattal meg is nyerte. Szerencsére a harmadik negyedben egalizálni tudtak a mieink, így a záró hét percre maradt a döntés.

Ebben ismét úgy tűnt, hogy a rivális kerekedik felül, hiszen két és fél perccel a lefújás előtt újra két találatnyi volt az előnye. Ám ismét erősített a Vác, előbb szépített, majd másfél perccel a vége előtt Róth Dániel akciógóllal mentette a mérkőzést 10-10-es döntetlenre.

A találkozó váci góldobói: Kiss Ádám 5; Bártfay Zsolt és Róth Dániel 2-2; Kollarics Gábor 1 találattal.

A második rangadó előtt csak egyetlen meccsidőnyi pihenő jutott a váciaknak. Ennek a csatának a lefolyása annyiban volt azonos az előző váci érdekeltségű összecsapáshoz, hogy itt is a harmadik negyed végére egyenlített a kétgólos hátrányban lévő gárda. Ezúttal azonban a Vác fórja fogyott el az utolsó negyedre. Ezúttal is az ellenfélnek, az orvosegyetemistáknak kellett mindenképpen győzelemre játszania. És az ellenfél két és fél perccel a vége előtt most is kétgólos előnyben volt!

Ám a váci pólósok most is kitették a szívüket és lelkesedésüket ezúttal is siker koronázta. Most 70 másodperccel a lefújás előtt Binder Szabolcs akcióból lőtt gólja jelentette a döntetlent és ezzel együtt a csoportgyőzelmet.

Ezen a meccsen Bártfay Zsolt, Haffner Marcell és Kiss Ádám 2-2; Ágnecz Bálint, Binder Szabolcs és Csomáli László 1-1 alkalommal volt eredményes.

A hatcsapatos csoport végeredménye képünkön. A bajnoki folytatásban következik a pontvadászat középszakasza, amelyben a váciak a felsőházban igyekeznek olyan pozíciót szerezni, hogy aztán a helyosztókon minél előkelőbb helyért vívhassanak párharcot.

Sport [2021. február 6., szombat]

Kézilabda - Esélytelenül

Miután a két csapat váci találkozóján kiderült, a sokkal nagyobb játékerőt képviselő dánok egyértelmű esélyesként fogadták szombaton kora délután a sok sebből vérző váciakat az EHL Kupa negyedik fordulójában. Herning-Ikast – Váci NKSE 39-29 (19-13).

A két héttel ezelőtti hazai 12 gólos (26-38) zakót hozó mérkőzés után az esélytelenek nyugalmával léphetett pályára Dániában csapatunk. A már megszokott hiányzók (Grosch Vivien, Kuczora Csenge, Triffa Ágnes) mellett ezúttal Helembai Fanny sem volt bevethető és a legutóbbi bajnokin boka- illetve térdsérülést szenvedett Kácsor Gréta és Lakatos Rita sem volt teljesen rendben.

A hazaiak a váciaknál eggyel több játékossal vehették fel a küzdelmet és már az elő percek mutatták, hogy semmit sem bíznak a véletlenre az újabb győzelem és a csoportból való továbbjutás érdekében. Ekkor azonban még a mieink rendre egalizálni tudtak. Viszont az 5. percben Lakatos Ritát is elveszítette csapatunk: az irányítót úgy a földre lökték a levegőből két kézzel, hogy a dereka csúnyán megsérült.

Ezt követően támadásban Aron Andrea, védekezésben Szeberényi Flóra igyekezett pótolni Lakatost. Ez egészen a meccs harmadáig jól is ment, hiszen tartotta a lépést vendéglátójával a Vác. Sajnos, a 20. perctől támadásainkból eltűnt az ötlet, védőmunkánk és kapusteljesítményünk pedig lenullázódott. Sorra jöttek a dán találatok (19-11), majd két vendéggóllal zárult a félidő.

A második játékrész kölcsönösen elrontott támadásokkal indult, majd felváltva estek a gólok. A mieink átálltak a 7 a 6 elleni támadásokra. Szélsőink igen passzívak voltak és Kácsor Gréta sem vállalta az átlövéseket, de egy ideig maradt az 5-6 találatnyi hazai fór.

A folytatásban azonban megismétlődött az első játékrészben látott váci üresjárat. Folyamatosan nőtt a különbség: a 47. percben lett először tízgólos, majd hamarosan az itthoni tucatnyi hátrányt mutatta a dániai eredményjelző is. A legnagyobb Ikast-fór 14 gólos volt (53. perc: 37-23), majd a véghajrában a szintén erejét vesztő vendéglátó ellen sikerült szépíteni, így az itthoninál szűkebb különbségű váci vereséggel zárult a mérkőzés.

Váci gólszerzők: Szabó Laura 9(4); Aron Andrea 6; Kácsor Gréta 4; Diószegi Nikolett és Hámori Konszuéla 3-3; Pálffy Anna 2; Sanja Radoszavljevics és Szondi Zsófia 1-1.

A csoport másik találkozóját – mint ahogyan az a két együttes előző fordulóbeli mérkőzésével is történt – elhalasztották.

A Váci NKSE legközelebb a tervek szerint február 10-én szerdán este hatkor a boglári akadémisták együttesét fogadják a bajnoki pontokért.

Sport [2021. február 1., hétfő]

Asztalitenisz – Felemás folytatás

Hosszú szünet után ismét csapatbajnoki mérkőzést játszhattak a váci asztaliteniszezők. A hétvégén mindjárt két idegenbeli összecsapást is letudtak a mieink. A mérleg: egy győzelem és egy vereség.

Még októberben, a gödöllői döntetlen volt a mieink utolsó mérkőzése. Ezt követően a vírusjárvány miatt szünetelt a pontvadászat az NB II Észak-keleti csoportjában is. Január utolsó két napja viszont kettős megmérettetést hozott a Váci Reménység pingpongosainak.

Szombaton Szurdokpüspökiben a hibátlan teljesítménnyel élen álló SZERVA SE fogadta a váciakat és győzte le 12:6-ra. A vendégek közül nyert a Lovas Dániel-Klucsár Péter duó, míg egyéniben Lovas Dániel 3, Klucsár Péter és Némann Dávid 1-1 sikert könyvelhetett el.

Másnap Debrecenbe utaztak a mieink, ahol a helyiek második csapatát fölényes magabiztossággal, 14:4 arányban verték. Itt az előző nap is diadalmaskodó párosunkon kívül egyéniben veretlen maradt Klucsár Péter és Némann Dávid, háromszor nyert Lovas Dániel és két alkalommal Sági Bence.