Hírek |
Az Ocho Macho együttes 2003-ban alakult Magyarország nyugati vidékén, a szombathelyi „nyolc macsó” egy mindenki által befogadható és sokoldalú produkciót akart létrehozni, amely olyannyira sikerült, hogy több éve már õk a hazai fesztiválok hangulatfelelõsei. Az idei interjúsorozatban a zenekar frontemberével, Kirchknopf Gergõvel készült interjú.
Zenei stílusotokra mondják, hogy kicsit reggae, kicsit ska, kicsit punk, kicsit latin, te hogy határoznád meg? Hogyan alakult ki ez a fajta hangzásvilág?
Mi magunk ezt leginkább nem határoztuk meg sohasem, hiszen jellemzõen eklektikus a zenénk. Most azt gondolom, nagyon „Ocho Macho”-s, hogy szabad zenei kirándulásokat teszünk az új daloknak az írásánál is, és nem skatulyázható be a zenekar. Számunkra is öröm, hogy nem ugyanazt kell játszanunk éveken keresztül, hanem mindig meg tud újulni a zenekar.
Eleinte úgynevezett bulizenekarként indultatok, de késõbb saját számokat írtatok, s jöttek a sikeresebbnél sikeresebb lemezek, tudatos volt ez az építkezés?
Abszolút tudatos volt. Anélkül, hogy az ember ne tudná pontosan, hogy mit szeretne csinálni, úgy nehéz bármit is elérni. A legtöbb zenekar úgy gondolom, hogy a saját maga szórakoztatására indul. Ez a mi esetünkben is így volt. Aztán a kulcsfontosságú fordulópont az volt, mikor az elsõ saját szerzeményeket beillesztettük a programba és eldöntöttük, hogy szépen lassan a repertoár lecserélõdik saját dalokra, és nem játszunk több feldolgozást.
A Nagy-Szín-Pad verseny megnyerése négy évvel ezelõtt mennyire játszott szerepet a népszerûség növekedésében?
Óriási szerepet játszott, ez tagadhatatlan. Amikor ezt elérte a zenekar, akkor a koncertszámot és a látogatottságot tekintve is jelentõs volt a növekedés.
Nyolc macsó hogyan fér meg egy bandában? Frontemberként te mondod meg a tutit vagy konszenzusra jutással, közösen döntötök mindenben?
Jómagam a demokratikus diktatúrában hiszek. Megbeszélünk dolgokat nyilvánvalóan, de a zenekar jelenlegi felállásában mindenki tudja magától a feladatait. Ha kell egy döntéshozó valamilyen témában a legvégén, az én vagyok, de a többi tag ezt elfogadja.
Tavaly ünnepeltétek meg a 15 éves fennállását a zenekarnak egy fergeteges koncerttel a Barba Negra Trackben, utána viszont tagcserék következtek. Emiatt történt-e változás a zenei stílusban is?
Remélem, hogy igen. A változás magában hordozza a lehetõségét annak, hogy fejlõdjünk. Úgy gondolom, hogy az tud életben maradni, ami folyamatosan tud változni. Érezhetõ, hogy a tagcseréket követõen másfajta energiák vannak, a maximumot akarja kihozni magából mindenki, és ez érzõdik a zenéken is. Nagyon magas képzettségû zenésztársakkal vagyok most körülvéve, és a közönség visszajelzései alapján nagyon jót tett a zenekarnak ez a néhány tagcsere.
Két évvel ezelõtt már egyszer adtatok koncertet a Váci Világi Vigalmon. Hogyan emlékszel erre az eseményre vissza?
Nagyon pozitív élmény volt, mert én kicsit féltem, hogy az a hatalmas tér hogyan lesz emberekkel megtöltve. Ehhez képest nagyon hamar megtelt a naplementébe nyúló koncert alatt, úgyhogy én nagyon várom már az idei koncertet is, és örömmel megyünk vissza hozzátok játszani, és visszük a legújabb – július 1-jén reggel hat órakor megjelent – dalunkat is, a Veled jó címû számunkat.
A koncert 2019. július 19-én 20:00-kor lesz Vácon, a Március 15. téren.
Bodzás Szabolcs, a MIMK PR-és marketing munkatársa
Feladó: Városháza