°
-1
°

Vízilabda – Pont nélkül zárta a Középszakaszt csapatunk

Zuglóban, a BVSC medencéjében rendezték meg a harmadosztályú pólóbajnokság 9-16. helyéért vívott Középszakasz váci érdekeltségű csoportjának záró dupla fordulóját.

A nap első mérkőzése a négycsapatos csoport 3. pozíciójáról volt hivatva dönteni. A két gárda tatabányai játéknapján háromgólos hazai siker született. Ezúttal sajnos nagyobb különbség mutatkozott a rivális javára. Bár az első negyedet a „Vác-Vidám Vízilovak” nevet viselő csapatunk nyerte egy góllal, a folytatásban egyre inkább felülkerekedett a Tatabánya és végül fölényes, 17-10-es győzelmet aratott. A „Vidám Vízilovak” közül Kiss Ádám dr. szerezte a legtöbb gólt: háromszor talált a kapuba.

A szakasz utolsó összecsapásán a már biztos csoportgyőztes műegyetemisták elleni találkozónak már nem volt tétje. A mieink sokáig vezettek – volt már 3-4 gólos előnyük is –, a hajrát azonban most sem bírták erővel és így ezúttal 15-12-es vereség lett a vége.

A zárómeccs legeredményesebb váci gólszerzője az 6 találatos Császár György lett.