°
-1
°

Vízilabda – Felemás kezdés a rájátszásban

Szombaton Zuglóban, a Szőnyi úti uszodában rendezték meg a férfi OB II-es pólóbajnokság 13-16. helyért vívandó helyosztóinak első játéknapját. A váciak mérlege: egy-egy győzelem és vereség.

Az első váci érintettségű találkozón a már jól ismert Tatabánya volt a mieink ellenfele. A mérkőzést fantasztikusan kezdte csapatunk és az első negyed végén 7-2-es előnye volt. A folytatásban is maradt a nagy váci fölény és a mérkőzés felénél már 9 gól volt a különbség. A találkozó második része már sokkal kiegyenlítettebb volt, végül a mieink kilenc góllal, 20-11-re nyertek.

Ezen az összecsapáson a váciak legeredményesebb hálórongálója Burulitisz Árisz volt, aki egymaga 8 gólt dobott.

Már az ezt követő mérkőzésen is érdekelve voltak a váci pólósok. A kecskemétiek elleni összecsapás első három játékrészét rendre egy találattal nyerte az ellenfél, így a záró 7 percre háromgólos hátránnyal indultak neki a mieink. Egy gólra fel is zárkózott a VVSE, ám a hajrát már nem bírták erővel a váciak, és végül 18-14-es vereséget szenvedtek.

Ezúttal is Burulitisz Árisz volt csapatunk gólfelelőse: 5 alkalommal talált az ellenfél kapujába.

A helyosztók következő dupla fordulójának játéknapja a tervek szerint május 11-én szombaton lesz.

Feladó: Vác Város Önkormányzata