![]() |
Hírek |
Általános- és középiskolás csoportok gyülekeztek pénteken délelõtt a Rózsakertben, hogy összeszedjék a szemetet, összegereblyézzék és bezsákolják a lehullott levéltömeg nagy részét, de emellett madármegfigyelés, fészkelõ odú építése, a Táncsics Mihály szakközépiskola közremûködésének köszönhetõen sarjazás-metszés is a programban szerepelt.
A két napos akciót Petõ Tibor alpolgármester és Bíró György, a Vác Város Környezetvédelméért Alapítvány vezetõje irányította-irányítja.
- Az ilyen programoknak kettõs célja van, természetesen a környezetszépítés az elsõdleges, de ezen túlmenõen jó alkalom kínálkozik az akciók keretében a természet- és környezetvédelmi ismeretterjesztésre is - mondta Bíró György.
Az elsõ napon a Földváry-, az Árpád Fejedelem-, a Juhász Gyula általános iskolából, illetve a Bernáth Kálmán- és a Táncsics Mihály szakközépiskolából érkezett fiatalok tevékenykedtek a parkban, de a Karolina katolikus általános iskola, továbbá a Boronkay- és az I. Géza Király középiskola diákjai is csatlakoznak a felnõtt civilekhez.
Az "Adj egy napot a Rózsakertnek!" elnevezésû akcióban a - szemétgyûjtés, lombgyûjtés folytatása mellett - gyöngykavics szétterítése, növénytelepítés is a feladatok között szerepel.
- Nagy segítséget jelenthet a civil összefogás abban, hogy szebb, tisztább lehessen a város, fontos, hogy egyre több ilyen kezdeményezés legyen, az sem baj, sõt az lenne az igazi, ha az efféle programok úgymond kicsúsznának a politika kezébõl. Fontos szempont ezen akciók kapcsán, hogy az önkéntes közösségi munka hozzájárulhat a városüzemeltetési költségek csökkentéséhez, és az így megtakarított összeget át lehet csoportosítani más célokra. Hozzáteszem: aki ilyen önkéntes munkával maga is letesz valamit a közös asztalra, attól sokkal hitelesebb bármiféle kritika, például a Váci Városfejlesztõ Kft.-nél benyújtott úgynevezett hibajegyek kapcsán, egyébként ez a rendszer, ez a lehetõség nagyon fontos információs csatorna, hiszen támpontot nyújthat a feladatok ütemezéséhez - emelte ki Petõ Tibor.
Feladó: Ribáry Zoltán
Fotó: Sándor Lajos