°
-1
°

Vereség Párizsban

A Praktiker-Vác 26–24-es vereséget szenvedett az Európa-liga csoportkörének negyedik fordulójában Párizsban.

Egy izgalmas és kiélezett meccsen vett revansot a Paris 92 az előző csoportkörben Vácon elszenvedett egygólos vereségéért. Bár a félidőben még vezettek a váci lányok, és a mérkőzésen többször is elhúztak ellenfelüktől - a második félidőben ötgólos is volt a különbség – a hazaiak folyamatosan visszakapaszkodtak, és a véghajrá nekik sikerült jobban.

A lányok következő mérkőzése szintén egy idegenbeli Európa-liga mérkőzés lesz. A csoport élén álló német Thüringer HC otthonában lépnek pályára február 12-én vasárnap 14 órakor. A mérkőzést a Sport 1 TV élőben közvetíti.

A csoport másik mérkőzésén: Valcea – Thüringen 32-32.

NŐI EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
4. FORDULÓ, D-CSOPORT

Paris 92 –Praktiker-Vác 26–24 (12–15)

Issy-les-Moulineaux, 400 néző. V: Capoccia, Jucker.
PARIS: Serdarevic – Fofana 3, Blonbou 2, Niombla 7 (1), Ouattara 5, Lassource 3, Mazens 1. Csere: Franck (kapus), González Ortega, Flippes 1, Cissokho 2, NGouan, Kanouté 2. Edző: Yacine Messaoudi

VÁC: Csizmadia F. – Bánfai, Ferenczy 2, Helembai 3, Kuczora 9 (2), Ballai B. 1 (1), Schatzl Natalie 2. Csere: Bukovszky (kapus), Marincsák 4 (1), Kovalcsik, Kurucz, Pálffy A., Ballai A. 3. Edző: Herbert Gábor

Az eredmény alakulása. 4. p.: 0–2. 6. p.: 3–2. 10. p.: 6–6. 16. p.: 6–10. 19. p.: 9–11. 28. p.: 12–13. 33. p.: 12–17. 42. p.: 19–19. 45. p.: 19–21. 50. p.: 22–21. 55. p.: 23–24.

Kiállítások: 8, ill. 10 perc. Hétméteresek: 3/1, ill. 4/4